آخرین‌های جاذبه‌ها

خودتان را برای سفر به باکو آماده کرده‌اید و فقط نگران محل اقامتتان هستید؟ که آیا هتل به مرکز شهر نزدیک است؟ غذاهای خوبی دارد؟ همه این‌ها سوالاتی است که ممکن است برای شمایی که قصد سفر به باکو را دارید پیش بیاید.

احتمالا می‌دانید که کریستف کلمب آمریکا را کشف کرد؛ اما خبر دارید که بارسلونا را چه کسی کشف کرد؟! بارسلون کاندید ساخت یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار دنیا هم بوده که رد شده! و ماجرای بنایی تاریخی در بارسلون که طولانی‌ترین زمان برای یک پروژه ساختمانی در دنیا را دارد. بارسلونا عجیب‌تر از آن‌چیزی‌ست که فکرش را می‌کنید!

بدون بازدید از رم، سفرتان به اروپا کامل نمی‌شود. اگر ادعا کنیم که تاریخ از رم آغاز می‌شود پربی‌راه نگفته‌ایم. هنوز هم طنین صدای«جولیو سزار» را در رم می‌شنوید. رم شهر بزرگی که در گذشته امپراطوری عظیمی بوده؛ امروزه گردشگران زیادی را برای تماشای آثار تاریخی‌اش به "سنترو استوریکو" یا مرکز تاریخی‌ شهر می‌کشاند. میدان "ناوونا"، "پانتئون"، "آب‌نمای سه‌گانه" و مید...

با شنیدن نام «پارک» اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد یک فضای سرسبز پر از دار و درخت است. اما «گوئل» پارکی‌ست که در آن آثار معماری جالبی از گائودی معمار معروف اسپانیایی می‌یابید. این فیلم را ببینید تا پارک گوئل را بهتر بشناسید.

«آبشار ایگوآسو» در مرز دو کشور برزیل و آرژانتین به‌خاطر شکل نعل مانند صخره‌هایش به «گلوی شیطان» معروف است. ایگوآسو در زبان محلی برزیلی یعنی «آب بزرگ». درباره‌ی این آبشار بیشتر بدانیم.

جنگل آمازون با داشتن عجیب‌ترین موجودات زنده و گیاهان خارق‌العاده‌‌ برای عاشقان سفر مقصدی رویایی است. اما با وجود آن‌همه زیبایی،با آمار بالای کشته‌شدگان و گمشدگانش به «جهنم سبز» معروف شده است. 

 

شهر ریودو ژانیرو با سواحل شنی سفید و درخشان، خیابان‌های رنگی و همینطور مردم خون‌گرمش مقصدی شگفت‌انگیز برای گردشگران و عاشقان سفر است. با ما باشید تا بیشتر از این شهر بدانید. 

می‌دانید رُم شهر رویایی فواره‌هاست؟ بیش از 2000 فواره در این شهر وجود دارد یعنی بیشترین تعداد فواره در یک شهر. علاوه بر تعداد زیاد آن‌ها، اسراری که در پشت معماری این فواره‌ها نهفته است بیش از هر چیز دیگری گردشگران را به خود جذب می‌کند.

حتما نام کوبا به گوشتان خورده، یک جزیره کمونیستی در آمریکای مرکزی و در دریای کارائیب. در این ‌کشور با شگفتی‌هایی روبه‌رو خواهید شد که در کمتر کشوری در دنیا دیده می‌شود. از حیات وحش منحصر‌بفرد در کوبا تا شهرهایی که تبدیل به نمایشگاه اتومبیل‌های کلاسیک شده‌اند و ده‌ها نکته جالب دیگر. در ادامه این مطلب مروری داریم بر 20 نکته عجیب در مورد کوبا.

ما مردمان تانزانیا، شمعی روشن خواهیم کرد و آن را بر بالای قله کلیمانجارو قرار خواهیم داد، درست در زمانی ‌که نور پشت مرزهای ماست، امید خواهیم داد در لحظه‌ی ناامیدی، عشق می‌ورزیم در نفرت و محترم می‌شماریم در لحظه‌ای که همه تحقیر می‌کنند.

 

طراحی : همورا
DALAHOO Google+
لبان فراموشی به خنده باز خواهدشد، آری بی‌گاهان نوروز چنین آغاز خواهد شد «احمد شاملو»
Copyright © 2017 Dalahoo. All rights reserved.