آخرین‌های جاذبه‌ها

می‌گویند غذای کشمیری ویژگی جالبی دارد: دهان شما را آب می‌اندازد، شکمتان را سیر می‌کند و در نهایت باز هم احساس می‌کنید که چیزی نخورده‌اید و هوس غذای بیشتری دارید. واقعا چه چیزی در غذاهای کشمیری است که باعث می‌شود هر کسی که آن‌ها را امتحان می‌کند باز هم وسوسه شود؟

وقتی که حرف سفر زده می‌شود اولین چیز بعد از گرفتن بلیت غذاست. غذا برای همه‌ی ما مهم است. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که دوست دارید غذاهای مختلف را امتحان کنید و قصد سفر به باکو را دارید، حتماً این غذاها را به لیست شکم‌گردی‌تان اضافه کنید.

کشمیر حدود 500 سال است که یکی از مقاصد مهم گردشگران، مسافران حرفه‌ای و بَک پَکِرهاست. از امپراطوران مغول تا مهاتما گاندی و سِر پل مک کارتنی مهمانان این منطقه‌ی زیبا در شمال شبه قاره‌ی هند بوده‌اند. فکر می‌کنید دلیلش چیست؟ بهتر است با برنامه‌ی سفر ما همراه باشید تا بیشتر با کشمیر آشنا شوید. ما به شما می‌گوییم که کجا می‌رویم و چه زیبایی‌هایی در سفر به کشمیر منتظرمان است....

خودتان را برای سفر به باکو آماده کرده‌اید و فقط نگران محل اقامتتان هستید؟ که آیا هتل به مرکز شهر نزدیک است؟ غذاهای خوبی دارد؟ همه این‌ها سوالاتی است که ممکن است برای شمایی که قصد سفر به باکو را دارید پیش بیاید.

احتمالا می‌دانید که کریستف کلمب آمریکا را کشف کرد؛ اما خبر دارید که بارسلونا را چه کسی کشف کرد؟! بارسلون کاندید ساخت یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار دنیا هم بوده که رد شده! و ماجرای بنایی تاریخی در بارسلون که طولانی‌ترین زمان برای یک پروژه ساختمانی در دنیا را دارد. بارسلونا عجیب‌تر از آن‌چیزی‌ست که فکرش را می‌کنید!

بدون بازدید از رم، سفرتان به اروپا کامل نمی‌شود. اگر ادعا کنیم که تاریخ از رم آغاز می‌شود پربی‌راه نگفته‌ایم. هنوز هم طنین صدای«جولیو سزار» را در رم می‌شنوید. رم شهر بزرگی که در گذشته امپراطوری عظیمی بوده؛ امروزه گردشگران زیادی را برای تماشای آثار تاریخی‌اش به "سنترو استوریکو" یا مرکز تاریخی‌ شهر می‌کشاند. میدان "ناوونا"، "پانتئون"، "آب‌نمای سه‌گانه" و مید...

با شنیدن نام «پارک» اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد یک فضای سرسبز پر از دار و درخت است. اما «گوئل» پارکی‌ست که در آن آثار معماری جالبی از گائودی معمار معروف اسپانیایی می‌یابید. این فیلم را ببینید تا پارک گوئل را بهتر بشناسید.

«آبشار ایگوآسو» در مرز دو کشور برزیل و آرژانتین به‌خاطر شکل نعل مانند صخره‌هایش به «گلوی شیطان» معروف است. ایگوآسو در زبان محلی برزیلی یعنی «آب بزرگ». درباره‌ی این آبشار بیشتر بدانیم.

جنگل آمازون با داشتن عجیب‌ترین موجودات زنده و گیاهان خارق‌العاده‌‌ برای عاشقان سفر مقصدی رویایی است. اما با وجود آن‌همه زیبایی،با آمار بالای کشته‌شدگان و گمشدگانش به «جهنم سبز» معروف شده است. 

 

شهر ریودو ژانیرو با سواحل شنی سفید و درخشان، خیابان‌های رنگی و همینطور مردم خون‌گرمش مقصدی شگفت‌انگیز برای گردشگران و عاشقان سفر است. با ما باشید تا بیشتر از این شهر بدانید. 

طراحی : همورا
DALAHOO Google+
بازگشته ام از سفر، سفر از من بر نمیگردد. «شمس لنگرودی»
Copyright © 2017 Dalahoo. All rights reserved.