آخرین‌های جاذبه‌های دیدنی
بدون بازدید از رم، سفرتان به اروپا کامل نمی‌شود. اگر ادعا کنیم که تاریخ از رم آغاز می‌شود پربی‌راه نگفته‌ایم. هنوز هم طنین صدای«جولیو سزار» را در رم می‌شنوید. رم شهر بزرگی که در گذشته امپراطوری عظیمی بوده؛ امروزه گردشگران زیادی را برای تماشای آثار تاریخی‌اش به "سنترو استوریکو" یا مرکز تاریخی‌ شهر می‌کشاند. میدان "ناوونا"، "پانتئون"، "آب‌نمای سه‌گانه" و مید...

«آبشار ایگوآسو» در مرز دو کشور برزیل و آرژانتین به‌خاطر شکل نعل مانند صخره‌هایش به «گلوی شیطان» معروف است. ایگوآسو در زبان محلی برزیلی یعنی «آب بزرگ». درباره‌ی این آبشار بیشتر بدانیم.

جنگل آمازون با داشتن عجیب‌ترین موجودات زنده و گیاهان خارق‌العاده‌‌ برای عاشقان سفر مقصدی رویایی است. اما با وجود آن‌همه زیبایی،با آمار بالای کشته‌شدگان و گمشدگانش به «جهنم سبز» معروف شده است. 

 

شهر ریودو ژانیرو با سواحل شنی سفید و درخشان، خیابان‌های رنگی و همینطور مردم خون‌گرمش مقصدی شگفت‌انگیز برای گردشگران و عاشقان سفر است. با ما باشید تا بیشتر از این شهر بدانید. 

می‌دانید رُم شهر رویایی فواره‌هاست؟ بیش از 2000 فواره در این شهر وجود دارد یعنی بیشترین تعداد فواره در یک شهر. علاوه بر تعداد زیاد آن‌ها، اسراری که در پشت معماری این فواره‌ها نهفته است بیش از هر چیز دیگری گردشگران را به خود جذب می‌کند.

پارک ملی گلستان یکی از ده پارک برتر دنیاست که گونه‌های مختلف گیاهی و حیوانات را در خود جای داده، آنقدر وسیع و به لحاظ پوشش طبیعی گسترده که تا چشم کار می‌کند رنگهای طبیعی زیبا می‌بینید و حیوانات دوست‌داشتنی.

هانوی، پایتخت امروزی کشور ویتنام روزگاری مقر فرماندهی ارتش کمونیستی این کشور بود اما امروزه تبدیل به یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری شده که با مناظر طبیعی‌، خیابان‌های شلوغ و پر رفت و آمد، موزه‌ها و آثار باستانی‌اش پر طرفدار است.

اجناس عرضه شده در «بازار ورنیساژ ایروان» (انگلیسی: Vernissage / ارمنی: Վերնիսաժ) را می‌توان با «جمعه بازار پاساژ پروانه تهران» مقایسه کرد. این بازار، بازاری بزرگ و روباز است که آخر هفته‌ها (شنبه و یکشنبه) از صبح تا ساعت ۵ عصر برپا شده و یکی از از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگران در سفر به ایروان است.

خودتان را تصور کنید که در شبی زیر آسمان ایستاده‌اید و آسمان مملو از شهاب‌هایی است که از این سو و آنسو چشمان‌تان را مبهوت خود می‌کنند. با ما همراه شوید تا با بارش شهابی برساوشی آشنا شویم.

داراب دیدنی‌های منحصربفرد و متعدد طبیعی و تاریخی دارد که به راستی ناشناخته مانده‌اند. اگر هدف شما بیشتر مناطق طبیعی است پس نخستین انتخاب تنگ بسیار زیبای رغز است که یکی از شگفت‌انگیز‌ترین و زیبا‌ترین تنگ‌های ایران محسوب می‌شود. تنگ رغز اگرچه نامی شناخته شده در بین کوهنوردان و طبیعت دوستان ایران است ولی در زبان محلی نام اصلی آن تنگ رودخیز است و آبی به زلالی اشک چشم دارد....
طراحی : همورا
DALAHOO Google+
از آن هنگام که سفر را لنگر برگرفتیم اینک کلام تو بود از لبانی که تکرار بهار و باغ است. «شاملو»
Copyright © 2017 Dalahoo. All rights reserved.