می‌گویند غذای کشمیری ویژگی جالبی دارد: دهان شما را آب می‌اندازد، شکمتان را سیر می‌کند و در نهایت باز هم احساس می‌کنید که چیزی نخورده‌اید و هوس غذای بیشتری دارید. واقعا چه چیزی در غذاهای کشمیری است که باعث می‌شود هر کسی که آن‌ها را امتحان می‌کند باز هم وسوسه شود؟

کشمیر حدود 500 سال است که یکی از مقاصد مهم گردشگران، مسافران حرفه‌ای و بَک پَکِرهاست. از امپراطوران مغول تا مهاتما گاندی و سِر پل مک کارتنی مهمانان این منطقه‌ی زیبا در شمال شبه قاره‌ی هند بوده‌اند. فکر می‌کنید دلیلش چیست؟ بهتر است با برنامه‌ی سفر ما همراه باشید تا بیشتر با کشمیر آشنا شوید. ما به شما می‌گوییم که کجا می‌رویم و چه زیبایی‌هایی در سفر به کشمیر منتظرمان است. [ادامه...]

احتمالا می‌دانید که کریستف کلمب آمریکا را کشف کرد؛ اما خبر دارید که بارسلونا را چه کسی کشف کرد؟! بارسلون کاندید ساخت یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار دنیا هم بوده که رد شده! و ماجرای بنایی تاریخی در بارسلون که طولانی‌ترین زمان برای یک پروژه ساختمانی در دنیا را دارد. بارسلونا عجیب‌تر از آن‌چیزی‌ست که فکرش را می‌کنید!

با شنیدن نام «پارک» اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد یک فضای سرسبز پر از دار و درخت است. اما «گوئل» پارکی‌ست که در آن آثار معماری جالبی از گائودی معمار معروف اسپانیایی می‌یابید. این فیلم را ببینید تا پارک گوئل را بهتر بشناسید.

حتما نام کوبا به گوشتان خورده، یک جزیره کمونیستی در آمریکای مرکزی و در دریای کارائیب. در این ‌کشور با شگفتی‌هایی روبه‌رو خواهید شد که در کمتر کشوری در دنیا دیده می‌شود. از حیات وحش منحصر‌بفرد در کوبا تا شهرهایی که تبدیل به نمایشگاه اتومبیل‌های کلاسیک شده‌اند و ده‌ها نکته جالب دیگر. در ادامه این مطلب مروری داریم بر 20 نکته عجیب در مورد کوبا.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10طراحی : همورا
DALAHOO Google+
از آن هنگام که سفر را لنگر برگرفتیم اینک کلام تو بود از لبانی که تکرار بهار و باغ است. «شاملو»
Copyright © 2017 Dalahoo. All rights reserved.