احتمالا می‌دانید که کریستف کلمب آمریکا را کشف کرد؛ اما خبر دارید که بارسلونا را چه کسی کشف کرد؟! بارسلون کاندید ساخت یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار دنیا هم بوده که رد شده! و ماجرای بنایی تاریخی در بارسلون که طولانی‌ترین زمان برای یک پروژه ساختمانی در دنیا را دارد. بارسلونا عجیب‌تر از آن‌چیزی‌ست که فکرش را می‌کنید!

با شنیدن نام «پارک» اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد یک فضای سرسبز پر از دار و درخت است. اما «گوئل» پارکی‌ست که در آن آثار معماری جالبی از گائودی معمار معروف اسپانیایی می‌یابید. این فیلم را ببینید تا پارک گوئل را بهتر بشناسید.

حتما نام کوبا به گوشتان خورده، یک جزیره کمونیستی در آمریکای مرکزی و در دریای کارائیب. در این ‌کشور با شگفتی‌هایی روبه‌رو خواهید شد که در کمتر کشوری در دنیا دیده می‌شود. از حیات وحش منحصر‌بفرد در کوبا تا شهرهایی که تبدیل به نمایشگاه اتومبیل‌های کلاسیک شده‌اند و ده‌ها نکته جالب دیگر. در ادامه این مطلب مروری داریم بر 20 نکته عجیب در مورد کوبا.

ما مردمان تانزانیا، شمعی روشن خواهیم کرد و آن را بر بالای قله کلیمانجارو قرار خواهیم داد، درست در زمانی ‌که نور پشت مرزهای ماست، امید خواهیم داد در لحظه‌ی ناامیدی، عشق می‌ورزیم در نفرت و محترم می‌شماریم در لحظه‌ای که همه تحقیر می‌کنند.

 

جنگل‌های شگفت‌انگیز بورنئو قدیمی‌ترین جنگل جهان، هر سال میزبان گردشگرانی‌ست که به دنبال ماجراجویی و کشف چیز‌های جدید و خاص در طبیعت هستند. گونه‌هایی از پرندگان، گیاهان و حیوانات را در جنگل‌های بارانی بورنئو خواهیم دید که به‌سادگی اسم آن‌ها قابل بیان نیست. شاید هیچ جای دیگر این حیوانات را نبینید.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10طراحی : همورا
DALAHOO Google+
اگر بنا باشد کسی از ما بماند، همان به که تو بمانی ... «محمود دولت آبادی»
Copyright © 2017 Dalahoo. All rights reserved.