پارسال که یک هفته‌ای در خانه نبودم وقتی از سفر برگشتم، تمام گل‌هایم پژمرده بودند. همیشه از دوستم خواهش می‌کردم یک روز در میان سری به آن‌ها بزند اما این‌بار برای او هم مشکلی پیش آمده‌بود. از طرفی پیدا کردن شخص دیگری که کلید را به او بسپارم دشوار بود. تازه نمی‌شود مدام هم به دیگران زحمت داد. هر بار که سفر می‌روم به دنبال راهی هستم تا گل‌هایم تر و تازه بمانند. شما چطور؟ بیایید چند راه‌کار ساده اما کاربردی را با هم امتحان کنیم.

آخ! یادم رفت. برای شما هم پیش آمده که موقع بستن چمدان جا کم بیاورید؟ یا وقتی به مقصد رسیدید در هتل متوجه شوید که بعضی از وسایل‌تان را جا گذاشته‌اید؟ یک‌بار وقتی درِ چمدانم را بعد از یک سفر طولانی باز کردم، با صحنه‌ای روبه‌رو شدم که هرگز فراموش نمی‌کنم؛ وسایلم در استخری از شامپو به هم چسبیده بودند! درِ شامپو قابل اطمینان نبود و من در بستنِ چمدان ناشی. شما پیش از سفر این اشتباهات را نکنید.

اگر از شهرهای بزرگ خوشتان می‌آید پس عاشق مانیل می‌شوید؛ پایتخت فیلیپین. شهری پر جنب و جوش و مدرن، جایی که می‌توانید 24 ساعت شبانه‌روزتان را با خرید، غذا خوردن و تفریح پر کنید. البته فقط این‌ها نیست. طبیعت مانیل برای کسانی که دنبال آرامشند جایی دارد. 

چرا به باکو سفر کنیم؟ این احتمالا سوالی است که با خواندن عنوان این صفحه در ذهنتان شکل می‌گیرد. فرهنگ مردم باکو تا حد زیادی شبیه به خودمان است و بنابراین راحت‌تر می‌توانیم در سفر به این شهر با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم. از طرف دیگر شهری مدرن و زیبا است که با ایران فاصله‌ی کمی دارد و اگر به صورت هوایی اقدام کنید یک ساعت طول می‌کشد تا به باکو برسید. آب و هوای شهر باکو هم بی‌تاثیر نیست، هوایی مفرح و لذت‌بخش. اگر هنوز هم درباره‌ی سفر به باکو شک دارید برنامه‌ی سفر ما را بخوانید تا بهتر تصمیم بگیرید.

ارمنستان مقصد خوبی برای مسافرت است. کشوری کوچک اما با جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی در همسایگی‌مان.  نیازی به ویزا ندارد و مردمش هم عاشق مهمانند. اگر قرار باشد به ارمنستان سفر کنیم چه در انتظارمان است؟


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10طراحی : همورا
DALAHOO Google+
لبان فراموشی به خنده باز خواهدشد، آری بی‌گاهان نوروز چنین آغاز خواهد شد «احمد شاملو»
Copyright © 2017 Dalahoo. All rights reserved.