خیلی ساده باید گفت دوستی با محیط زیست یعنی راه و روشی را در پیش بگیریم که به محیط اطراف‌مان کمترین آسیب را برسانیم. گاهی یک پرسش ساده قبل از هر تصمیمی می‌تواند بسیار اثرگذار بشد. فقط کافیست از خود بپرسیم... 

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چه اتفاقی برای صابون‌های هتل می‌افتد وقتی هر مسافر فقط یک‌بار از آن‌ها استفاده می‌کند؟ «شوآن سِیپلر» در سال 2008 وقتی به مینیاپلیس سفر کرده‌بود از کارمندان هتل این سئوال را پرسید. دقیقا در همین لحظه بود که ایده‌ی جالبی به ذهن شوآن رسید.

سنت شیرین عیدی دادن و عیدی گرفتن در ایام نوروز فرصت مناسبی است تا کمی برروی عیدی‌هایی که می‌دهیم، تامل کنیم. اگر مسائل زیست محیطی اطراف‌تان برای‌تان اهمیت دارد! اگر دنبال راهی موثر می‌‌گردید تا توجه اطرافیان‌تان را به مسئله محیط زیست جلب کنید! این‌جا 7 راه به شما معرفی خواهیم کرد تا هم هدیه بدهید و هم به محیط زیست و حیات وحش توجه کنید.

پارسال که یک هفته‌ای در خانه نبودم وقتی از سفر برگشتم، تمام گل‌هایم پژمرده بودند. همیشه از دوستم خواهش می‌کردم یک روز در میان سری به آن‌ها بزند اما این‌بار برای او هم مشکلی پیش آمده‌بود. از طرفی پیدا کردن شخص دیگری که کلید را به او بسپارم دشوار بود. تازه نمی‌شود مدام هم به دیگران زحمت داد. هر بار که سفر می‌روم به دنبال راهی هستم تا گل‌هایم تر و تازه بمانند. شما چطور؟ بیایید چند راه‌کار ساده اما کاربردی را با هم امتحان کنیم.

آخ! یادم رفت. برای شما هم پیش آمده که موقع بستن چمدان جا کم بیاورید؟ یا وقتی به مقصد رسیدید در هتل متوجه شوید که بعضی از وسایل‌تان را جا گذاشته‌اید؟ یک‌بار وقتی درِ چمدانم را بعد از یک سفر طولانی باز کردم، با صحنه‌ای روبه‌رو شدم که هرگز فراموش نمی‌کنم؛ وسایلم در استخری از شامپو به هم چسبیده بودند! درِ شامپو قابل اطمینان نبود و من در بستنِ چمدان ناشی. شما پیش از سفر این اشتباهات را نکنید.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10طراحی : همورا
DALAHOO Google+
اگر بنا باشد کسی از ما بماند، همان به که تو بمانی ... «محمود دولت آبادی»
Copyright © 2017 Dalahoo. All rights reserved.