تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

امامه به کلوگان

27 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل


تورهای داخلی

امامه به کلوگان کجاست؟

در دامنه جنوبی البرز مرکزی، آبادی کوهستانی و مرتفعی وجود دارد که برای رسیدن به آن کافیست کمی از تهران به سمت فشم حرکت کنید. نام این منطقه امامه است و از توابع شمیرانات به شمار می‌رود. در فاصله کمی از این منطقه، روستای دیگری وجود دارد به نام کلوگان. اگر از سمت امامه سفرتان را شروع کنید، می‌توانید کلوگان را انتهای مسیر در نظر بگیرید و در یک سفر هر دو منطقه را ببینید.

چرا امامه به کلوگان خاص است؟

روستاهای امامه و کلوگان در فاصله نسبتا کمی از تهران قرار گرفته‌اند و راه دسترسی به آنها دور نیست. می‌گویند این ناحیه در گذشته یکی از مسیرهای رفت و آمد به مازندران بوده و یکی از ییلاق‌های محبوب شاهان قاجار به شمار می‌رفته است. اما محبوبیت اصلی این مسیر فقط در قدمت تاریخی و شهرتش نزد شاهان نیست، موقعیت دره‌ای این مناطق باعث شده هوای آنها از آلودگی‌های تهران در امان بماند و به خاطر همین آب و هوای پاکیزه به منطقه‌ای پرطرفدار تبدیل شود.

روستای زیبای امامه.

در امامه به کلوگان چه می‌بینیم؟

در سفر امامه به کلوگان مسیری می‌بینید در میان باغ‌های میوه که می‌توانید در آن پیاده‌روی کنید. این باغ‌ها به دلیل شرایط مساعد منطقه معمولا پررونق هستند. در این سفر صدای رودخانه در طول مسیر موسیقی سفرتان را می‌سازد و در راه می‌توانید از آبشارهای فصلی بازدید کنید. آب روستای امامه از قنات‌ها، چشمه‌ها و رودهای محلی تامین می‌شود و چندین هکتار باغ میوه با درختان مختلف از این آب سیراب می‌شوند. خانه‌هایی که در این روستا خواهید دید خانه‌هایی قدیمی‌ هستند با سقف‌های چوبی که در میان آنها خانه‌های اعیانی با ورودی‌های زیبا هم به چشم می‌خورد.  

رودخانه‌های در مسیر امامه به کلوگان.  

مسیر امامه به کلوگان پر از زیبایی است.

کِی به امامه به کلوگان برویم؟

امامه و کلوگان مناطقی خوش آب و هوا در فصول مختلف سال هستند. اما از آنجایی که این روستاها در ناحیه مرتفع و سردسیر قرار گرفته‌اند، بهتر است فصل گرم را برای دیدن آن‌ها انتخاب کنید.

می‌توانید در روزهای گرم به زیر آبشار بروید.

در سفر امامه به کلوگان چه چیزهایی با خود ببریم؟

برای رفتن به امامه به کلوگان سبک سفر کنید. در این سفر حتما کفش مناسب پیاده‌روی و کوه‌پیمایی بپوشید. بهتر است یک دست لباس اضافه هم به همراه داشته باشید تا اگر در کنار رودخانه یا هنگام دیدن آبشارها لباس‌های‌تان مرطوب شد، مشکلی برای‌تان پیش نیاید.
اما نکته آخر: یادمان باشد امامه و کلوگان روستاهای بکر و زیبای کشورمان هستند، فقط ردپای‌ مهربانی‌مان را در این مناطق دیدنی به جای بگذاریم و با به همراه داشتن کیسه زباله مراقب طبیعت ارزشمند آن‌ها باشیم.

 تجربه همسفران
شما می‌توانید 74 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 5 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "امامه به کلوگان"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «امامه به کلوگان» اینجا را کلیک نمایید.بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل