تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

جنگل نقله بر رودبار

30 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

جنگل نقله بر روی کوه‌پایه‌های سرسبز و خوش آب و هوای استان گیلان واقع شده است. جنگلی انبوه از سبزی و آرامش که در آن می‌توانید ساعت‌ها از جنگل‌پیمایی و تماشای مناظر اطراف لذت ببرید. 


تورهای داخلی

جنگل نقله‌ بر کجاست؟

استان گیلان پر از جنگل‌های زیبا و منحصر به فردی‌ است که یکروزه می‌توان به آن‌جا سفر کرد. یکی از آن‌ها جنگل «نقله بر» است. می‌توانید یک پنج‌شنبه یا جمعه را در این جنگل بگذارنید و تمام دل مشغولی‌های هفته را در لابه‌لای درختانش از یاد ببرید و با روحی تازه هفته دیگری را آغاز کنید. برای رفتن به جنگل نقله بر باید به روستای آن بروید. از تهران به سمت قزوین حرکت کنید. روستا نقله بر در نزدیکی منجیل و رودبار است و برای رسیدن به آن باید به سمت رستم آباد و روستای کرارود رفت. 

طبیعت زیبای نقله‌بر.

چرا جنگل نقله بر خاص است؟

جنگل نقله بر فضای دل‌انگیزی دارد. می‌توانید ساعت‌ها در میان درختان انجیلی، ممرز، بوته‌های ازملک، پاپیتال، سرفیلی و... قدم بزنید، در سکوت به آواز زیبای پرندگان گوش بسپارید و تمام وجودتان را پر از آرامش کنید.

پیاده روی در جنگل‌های نقله بر رودبار پر از آرامش خواهد بود.

در جنگل نقله بر چه می‌بینیم؟

سرو هرزویل

در مسیر جنگل نقله بر یک اثر طبیعی ملی وجود دارد که می‌توانیم در سفر یکروزه خود از آن نیز بازدید کنیم. نام این گنج ملی، سرو هرزویل است که با ارتفاع حدودی 30 متر در روستایی با همین نام و در نزدیکی منجیل زندگی می‌کند. عمر این درخت را بیش از هزار سال تخمین زده‌اند و اغراق نیست اگر آن را یک گنج ملی بخوانیم.

سرو هرزویل ارتفاعی حدود 30 متر و قطری حدود 4 متر دارد.

جنگل نقله بر

پس از یک جنگل‌پیمایی دلچسب و عبور از درختان خاص جنگل نقله بر، به دشت زیبایی می‌رسیم. هنگام ایستادن در دشت نقله بر مناظری زیبایی از دورنمای رستم آباد پیش روی‌مان است. می‌توانید دقایقی را در این دشت زیبا به تماشای چشم‌انداز رویایی جنگل و شهر بنشینید و تمام دغدغه‌های یک هفته کاری را به فراموشی بسپارید. اگر از عکاسی نیز لذت می‌برید مناظر نقله‌ بر پر از سوژه‌های ناب برای نگاه شکارگر شما خواهد بود.

جنگلی پیمایی در نقله بر خاطره انگیز خواهد بود.

مناظر دلربای دشت نقله بر.

کی به جنگل نقله بر برویم؟

از اوایل بهار تا اواخر پاییز، فرصت مناسبی برای سفر به نقله‌ بر است. طبیعت این منطقه در بهار و تابستان سرسبزی دلربایی دارد. اگر برای روزهای گرم تابستان در جستجوی یک جای خوش آب و هوا بودید نقله‌ بر یک پیشنهاد جذاب است. نقله بر در فصل پاییز نیز با بازی رنگ‌های زرد و نارنجی هوش از سرتان خواهد برد.

جنگل نقله بر در یک روز پاییزی.

در سفر به جنگل نقله بر چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

در سفر به نقله‌ بر برای یک جنگل‌پیمایی آماده باشید و حتما کفش مناسب به پا کنید. در فصول گرم لباس خنک به تن کنید و همراه خود فقط یک بارانی سبک یا پانچو بردارید. در فصول سرد با توجه به متغیر بودن هوا به صورت لایه لایه لباس بپوشید تا هر زمانی گرم‌تان شد بتوانید یک لایه را کم کنید. اگر دوربین عکاسی دارید برای برداشتن آن لحظه‌ای درنگ نکنید؛ نقله‌ بر پر از سوژه‌های ناب عکاسی است. مانند هر سفر دیگری خاطرمان باشد در طبیعت هیچ چیز به جز ردپای‌مان به جا نگذاریم؛ برای تحقق این شعار کافی است یک جیب کوچک کوله‌مان را به گذاشتن چند کیسه زباله اختصاص دهیم.

 تجربه همسفران
شما می‌توانید 808 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 43 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "جنگل نقله بر رودبار"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «جنگل نقله بر رودبار» اینجا را کلیک نمایید.بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل