تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آبشار گزو

ارتفاع سبز
33 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
آبشار گزو
ارتفاع سبز

آبشار گزو کجاست؟

در هر تکه از استان مازندران یک جاذبه طبیعی زیبا نهفته است. یکی از این جاذبه‌ها، آبشار گزو است که در دل جنگل‌های لفور جای گرفته. برای رسیدن به این آبشار زیبا باید از تهران به سمت سوادکوه و پل سفید حرکت کنید و از طریق روستای جمشیدآباد و امامزاده گزو به سمت آبشار بروید.

آبشار دلربای گزو.

 

چرا آبشار گزو خاص است؟

برای رسیدن به آبشار گزو باید از دل جنگل‌های بکر لفور عبور کنیم و این موضوع باعث جذابیت منحصر به فرد گزو شده است. در دل جنگل که قدم بگذارید می‌توانید ریه‌های‌تان را پر از هوای تازه جنگل کنید. عطر برگ‌ها را نفس بکشید و، پس از عبور از فراز و فرودهای جنگل، به آبشاری برسید که مانند عروس سفیدپوشی در میان انبوه درختان سرسبز از چشمان‌تان دلبری می‌کند.

جنگل‌پیمایی در جنگل‌های لفور به یادماندنی خواهد بود.

در سفر به آبشار گزو چه می‌بینیم؟

جنگل‌های لفور

این جنگل‌ها بخشی از جنگل‌های هیرکانی محسوب می‎شوند و عمر برخی از درختان‌شان بسیار طولانی است. قدم زدن در میان درختانی که هر کدام در سکوت خود پر از روایت‌های دوران مختلف‌ تاریخ‌اند تجربه متفاوتی خواهد بود. در این جنگل درختان مختلفی مثل راش، ممرز، لیلکی، انجیلی، ازگیل و... را می‌توانید ببینید. اگر کمی سربه‌هوا باشید، می‌توانید پرنده‌های دلربایی را از میان شاخ و برگ درختان بیابید. به آوازهای گوش‌نوازشان گوش کنید و برای ساعاتی تمام دل مشغولی‌های زندگی شهری را به فراموشی بسپارید.

قدم زدن در میان درختان زیبای منطقه لفور.

 

آبشار گزو

س از اندکی پیش رفتن در دل جنگل، نوای آبشار را از دور خواهید شنید. گزو آبشاری سنگی است که درختان جنگل آن را در آغوش گرفته‌اند. نام این آبشار در واقع از روی امامزاده‌ای به همین نام در نزدیکی آبشار برداشته شده است. گزو از دو آبشار کوچک و بزرگ تشکیل شده؛ آبشار اول چیزی در حدود 5 متر و آبشار دوم چیزی در حدود 43 متر است. این آبشار درون حوضچه‌ای می‌ریزد که در تابستان مکان بکری برای یک آبتنی دلچسب است.

آبشار گزو در دل جنگل‌های لفور.

کی به آبشار گزو برویم؟

هر منطقه‌ای از ایران در هر فصلی زیبایی خاص خود را دارد. آبشار گزو نیز از این قاعده خارج نیست و هر زمان که به آن سفر کنید تجربه متفاوتی خواهید داشت. بهترین زمان سفر به آن را می‌توان فصل بهار تا ابتدای تابستان و ابتدای پاییز دانست. به دلیل موقعیت مکانی این آبشار، در فصول سرد رفت و آمد به آن دشوار و گاهی خطرناک خواهد بود.

در سفر به آبشار گزو چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

از آن‌جایی که جنگل‌پیمایی در پیش دارید حتما کفش مناسب به پا کنید. متناسب با فصل لباس بردارید و اگر در فصول گرما راهی این منطقه شدید، حتما لباس‌های خنک و سبک به تن کنید تا شرجی بودن هوا آزارتان ندهد. همراه داشتن صندل طبیعتگردی و یک دست لباس اضافه نیز می‌تواند ترس خیس شدن زیر  آبشار را از فکرتان پاک کند و  با رهایی کامل به زیر آن بروید و غرق لذتی وصف‌نشدنی شوید. همراه داشتن یک پاور بانک می‌تواند خیال‌تان را از روشن ماندن گوشی‌تان آسوده کند و با خیال راحت از مناظر زیبا عکاسی کنبد. طبیعت ایران ما بی‌اغراق در خیلی از مناطق مانند برخی از تصاویری است که از طبیعت کشورهای اروپایی می‌بینیم و گاهی حتی حسرت آن را می‌خوریم. قدر این زیبایی‌های بکر را بدانیم و با ریختن زباله‌های خود آن را به پایان نرسانیم. همراه داشتن چند کیسه زباله و دستکش یکبار مصرف برای برداشتن زباله‌های احتمالی مسیر می‌تواند راه‌حلی برای حفظ این زیبایی باشد.تجربه مسافران
شما می‌توانید 171 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 10 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "آبشار گزو"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «آبشار گزو» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل