تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

نوا تا دشت آزو

دامنه های قله پاشوره
29 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

ننوا تا دشت آزو کجاست؟

روستای نوا یکی از روستاهای لاریجان و در استان مازندران است. این روستا در فاصله کمی از استان تهران قرار گرفته و در زمانی حدود 3 ساعت می‌توان به آن رسید. از روستای نوا تا دشت آزو هم کمتر از یک ساعت مسیر پیاده‌روی است. آزو دشتی سرسبز با پوشش مرتعی است و چشم‌اندازهای زیبایی از قله دماوند را می‌توان از این منطقه دید.  

طبیعت سرسبز دشت آزو به وجدتان خواهد آورد.

چرا نوا تا دشت آزو خاص است؟

روستای نوا یکی از روستاهای خنک نزدیک تهران است. فاصله کم این روستا تا تهران آن را به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار تبدیل کرده است. اما این دسترسی آسان فقط یکی از دلایل علاقه گردشگران به این منطقه است. مهم‌ترین علت شهرت روستای نوا دشت آزو است که در ارتفاعات این روستا قرار گرفته. می‌گویند دشت آزو عروس دشت‌های البرز است.  

دورنمای روستای نوا.

در نوا تا دشت آزو چه می‌بینیم؟

روستای نوا در واقع دهکده‌ای ییلاقی است. آسمان صاف و حال و هوای آرام این روستا شما را از فضای شلوغ و سر و صدای شهر دور می‌کند. باغ‌های میوه این روستا زیبایی آن را چند برابر کرده است. به علاوه، این روستا راه رسیدن به دشت آزو است. آزو دشتی سرسبز و پر از گل‌های وحشی است که می‌گویند بهترین چشم‌اندازهای کوه دماوند را می‌توان از آن دید. آسمان شب و تماشای ستارگان در دشت آزو هم در میان کسانی که شب را در این منطقه سپری کرده‌اند شهرت دارد. اگر در فصل بهار به این منطقه سفر کنید، گل‌های زردرنگ و گیاهان دارویی را در مراتع آن می‌بینید. در دشت آزو در یک سمت‌تان دورنمای قله پاشوره قرار دارد و در سمت دیگرتان چشم‌انداز قله دماوند.

تماشای دورنمای قله دماوند.

آلاله‌های زرد در دشت.

کِی به نوا تا دشت آزو برویم؟

بیشتر گردشگرها فصل بهار و تابستان را برای سفر به این منطقه انتخاب می‌کنند. از اوایل بهار تا اوایل پاییز می‌توان به روستای نوا و دشت آزو رفت. اما زمستان فصل مناسبی برای دیدن این منطقه نیست. زیرا این منطقه در زمستان بسیار سرد و برف‌گیر است و صعب‌العبور می‎شود.

در سفر به نوا تا دشت آزو چه چیزهایی با خود ببریم؟

برای رفتن به نوا تا دشت آزو سبک سفر کنید. حتما کفش مناسب پیاده‌روی و کوه‌پیمایی بپوشید. اگر قصد اقامت شبانه دارید کیسه خواب هم بردارید. در غیر این صورت، فقط لوازم ضروری، کارت شناسایی و داروهای شخصی‌تان را در یک کوله یک روزه بگذارید و راهی شوید. یادتان باشد همیشه در هر سفری یک دست لباس اضافه هم به همراه داشته باشید.
و اما نکته‌ آخر: نوا تا دشت آزو منطقه‌ای بکر و جزو گنجینه‌های طبیعی ایران است، مراقب زیبایی و ارزش این منطقه باشیم و حتما کیسه‌ زباله همراه ببریم.

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 204 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 16 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "نوا تا دشت آزو"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «نوا تا دشت آزو» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1400/05/22 14:56
سلام آیاکسی رانداریدحدودچهل۵۰هکتارازبهترین چمنزاروزمین کشاورزی رابرای سرمایه گزاری بخرنداگرخواستید
باتشکر
پاسخ دهید...