تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آبشار آهکی

28 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

در نزدیکی تهران، در میان جنگل‌های سرسبز مازندران، آبشاری قرار دارد که هر گردشگری را شیفته خود می‌کند: آبشار آهکی. برای دیدن آبشار آهکی باید از تهران به سمت فیروزکوه بروید. از ورسک و پل سفید و شیرگاه بگذرید. در سوادکوه، جنگل‌پیمایی کنید و در رودخانه راه بروید. آبشار، در انتهای این مسیر، بی‌صبرانه منتظر شماست.

 

تورهای داخلی

 

 آبشار آهکی در میان جنگل‌های سرسبز مازندران، هر گردشگری را شیفته خود می‌کند.

چرا آبشار آهکی خاص است؟

می‌گویند آبشار آهکی عروس آبشارهای سواد کوه است. این آبشار در میان جنگل‌های سرسبز هیرکانی قرار دارد و در واقع از تپه‌ای جنگلی سرچشمه می‌گیرد. قبل از آبشار اصلی چند آبشار و حوضچه قرار گرفته. خود آبشار هم به صورت پلکانی و آهکی است. دور تا دور آبشار را درختان مختلف گرفته و برای رسیدن به آن باید از میان این درختان و جنگل گذشت؛ تجربه‌ای که در کمتر جایی می‎توان تکرارش کرد.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dalahoo ‌ طبیعت گردی دالاهو (@dalahootravel) on

مسیر زیبای آبشار آهکی.

در آبشار آهکی چه می‌بینیم؟

شلوغی و سر و صدای تهران را که پشت سر بگذارید، زیبایی‎های سفرتان یکی یکی شروع می‎شود. ابتدا، در جاده و هوای خنک نفسی می‎کشید و سپس به منطقه دیدنی سوادکوه می‎رسید. برای دیدن گونه‎های مختلف درختان آماده باشید: راش انجیلی، ممرز و ازگیل. اگر خوش شانس باشید، حیوانات بومی را هم سر راه‌تان خواهید دید. به آنها لبخندی بزنید و دل بدهید به مسیر پیاده‌روی در جنگل. از کنار ریشه‎های کهنسال درختان بگذرید و هیجان عبور از رودخانه را تجربه کنید. حسابی که خنده سر دادید و با آواز پرندگان همراه شدید، در سکوت و عظمت جنگل صدای آبشار را پیدا کنید. آبشارها و حوضچه‌های کوچک برای رسیدن به عروس آبشارهای سوادکوه جلوی پای‌تان آب می‌پاشند و برگ‌های درختان دست در دست نسیم می‌رقصند و مسیر را نشان‌تان می‌دهند تا برسید به آبشار. همین‌جا قرار است شیفته آبشار آهکی شوید.

حوضچه‌های دیدنی آبشار آهکی.

کِی به آبشار آهکی برویم؟

هر زمانی که به آبشار آهکی سفر کنید منطقه‌ای بی‌نظیر و تماشایی خواهید دید. اما مطمئنا بهار و تابستان مناسب‌ترین زمان سفر به مناطقی است که برای رسیدن به آنها باید از مسیر آب گذشت. مزیت آبشار آهکی این است که اوایل پاییز هنوز فصل گردشگری‌اش به پایان نرسیده. پس تا زمستان از راه نرسیده سفری به یادماندنی را تجربه کنید.  

مسیر آبشار آهکی در روزهای تابستانی.

آبشار آهکی در روزهای پاییزی.

در سفر به آبشار آهکی چه چیزهایی با خود ببریم؟

برای رفتن به آبشار آهکی سبک سفر کنید. کفش مناسب پیاده‌روی بپوشید زیرا قرار است جنگل‌پیمایی کنید. مثل هر سفر دیگری کارت شناسایی، دارو و لوازم شخصی و یک دست لباس اضافه در کوله‌ای یکروزه به همراه ببرید. یادتان باشد قرار است از رودخانه بگذرید و کنار آبشار بروید، پس لباسی به همراه داشته باشید که در برابر رطوبت شما را محافظت کند یا یک دست لباس اضافه داشته باشید که اگر لباس‌های‌تان مرطوب شد بتوانید از آن استفاده کنید. آبشار آهکی منطقه‌ای بکر و منحصر به فرد است، اگر اهل عکاسی هستید، دوربین یادتان نرود که پشیمان نشوید.
و اما نکته‌ آخر: آبشار آهکی جزو آبشارهای نادر و خاص ایران است و در دل جنگل‌های هیرکانی قرار گرفته،. این جنگل‌ها به ثبت ملی رسیده‌اند، پس ما هم مراقب زیبایی آنها باشیم. همراه داشتن چند کیسه زباله فکر خوبی است تا تنها چیزی که از ما به جا می‌ماند ردپای مهربانی و صدای خنده و شادی باشد.

 تجربه همسفران
شما می‌توانید 420 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 27 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابقبحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1402/03/20 20:04
آبشار آهکی بسیار زیباست. ممنون از مطلبتون
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/03/21 10:54
دوست عزیز
سلام

ممنون که مطلب را مطالعه کردین و نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتین.

با تشکر از پیام شما