تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بوتان

آخرین پادشاهی بزرگ هیمالیا
24 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
بوتان
آخرین پادشاهی بزرگ هیمالیا

قبل از سفر به بوتان بخوانید

بوتان نام کشوری در جنوب آسیا و در میان ارتفاعات هیمالیا است. این کشور بین سه کشور چین، هند و نپال قرار گرفته. مردم بوتان اغلب بودایی هستند و بقیه آن‌ها را هندو‌ها تشکیل می‌دهند. زبان رسمی این کشور دزونگخا (نوعی گویش تبتی) نام دارد. شهر تیمبو، پایتخت بوتان، یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری است.

آیا بوتان را برای سفر می‌پسندم؟

بوتان مقصدی کمتر شناخته شده در میان گردشگران است. اما لازم است بدانید مقصدی فوق‌العاده برای آشنایی با سنت و فرهنگ رازآلود شرقی به شمار می‌رود. کوه‌های مرتفع هیمالیا، دره‌های حاصلخیز و صومعه‌ها از جاذبه‌های بی‌نظیر بوتان است. در سال‌های اخیر، صنعت گردشگری در این کشور بسیار پیشرفت کرده و گردشگران از امکانات رفاهی کافی برخوردارند. مردم بوتان در سال 2006 به عنوان شادترین مردم آسیا شناخته شدند. به نظر شما دلیل آن چه می‌تواند باشد؟ به بوتان بروید و فرهنگ شگفت‌انگیز این مردم را از نزدیک ببینید.

جاذبه‌های بوتان که حتما باید ببینید

پیش از هر چیز، از تیمبو، پایتخت بوتان، بازدید کنید. این شهر با وجود پیشرفت‌های بسیار، فرهنگ و سنت خود را حفظ کرده است. صومعه‌های بوتان از جاذبه‌های دیگری هستند که محال است بخواهید دیدنش را از دست بدهید. این صومعه‌ها معماری منحصر به فردی دارند و قرار گرفتن آن‌ها در چشم‌انداز‌های رویایی بوتان جذابیت آن را چند برابر می‌کند. «چیمی» نام یکی از همین صومعه‌ها است. شهر جادویی  پارو، در مرز هندوستان، شهر دیگری است که باید در بوتان ببینید. در ارتفاعات این شهر صومعه‌ای با معماری دینی خانه دارد. تماشای این صومعه در دل کوه‌های سرسبز و مه‌آلود بوتان تجربه‌ای بی‌نظیر است. در موزه ملی بوتان با آثار هنری و کتیبه‌های کهن این شهر بیشتر آشنا شوید. بوتان شهر قله‌های بسیار بلند است؛ در این کشور دورنمای قله اورست را ببینید و از بلندترین قله‌ای که هنوز کسی به آن صعود نکرده بپرسید.

شکم‌گردی و غذاهای بوتان چطورند؟

چشیدن غذاهای کشورهای مختلف تجربه‌ای بی‌نظیر است؛ غذاهایی که توسط آشپزان حرفه‌ای آن کشورها طبخ شده‌اند. این تجربه را در بوتان از دست ندهید. بهتر است قبل از سفر به بوتان نام «اماداتشی» را شنیده باشید. «اماداتشی» غذایی محبوب در میان مردم بوتان است. این غذا از فلفل‌های خیلی تند، پنیر و شیر گاومیش تهیه می‌شود.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل