تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

لادخ

عجایب هندوستان
24 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

قبل از سفر به لداخ (لاداخ) بخوانید

لداخ یا لاداخ (ladakh) نام منطقه‌ای در شمال هند و در ایالت جامو و کشمیر است. این منطقه در میان رشته کوه‌های هیمالیا و کوهستان‌های کونلون واقع شده. ترکیبی از نژاد آریای هندی و تبتی، نژاد اصلی مردم لداخ را تشکیل می‌دهند. ساکنان لداخ اغلب دام‌پرور و کوچ‌نشین هستند.‌ هم‌چنین این منطقه به تبت کوچک معروف استبزرگترین شهر لداخ له نام دارد و مرکز آن به شمار می‌رود. با اینکه لداخ یکی از مناطق سردسیر و مرتفع جهان شناخته می‌شود، آثار به دست آمده در این منطقه قدمت آن را به عصر نوسنگی باز می‌گرداند.

آیا لداخ را برای سفر می‌پسندم؟

لداخ مقصدی مناسب برای ماجراجویی، طبیعت‌گردی، کوه‌نوردی و صخره‌نوردی است. کوهستان‌های لداخ باشکوه‌اند و دیدن آن شما را به وجد می‌آورد. بازدید از معابدی که در مرتفع‌ترین کوه‌ها ساخته‌ شده‌اند و شرکت در مراسم بودایی از دیگر جذابیت‌های سفر به لداخ است. صدای انعکاس dungchen (نوعی لوله مخصوص که راهبان در آن می‌نوازند) در ارتفاعات از خاطرتان نمی‌رود.

جاذبه‌های لداخ که حتما باید ببینید

معابد و صومعه‌ها با معماری ویژه، شرکت در مراسم صبح‌گاهی راهبان، قدم زدن در کنار دریاچه، مناظر منحصر به فرد کوهستان‌های هیمالیا، مسجد جامع و کاخ له، کویرهای بی‌نظیر سردسیری هیمالیا، تپه‌های شنی و شترهای دو‌کوهان آسیایی، پیاده‌روی در حاشیه رودخانه و دره‌های عمیق گوشه‌ای از جاذبه‌های لداخ است. برای دیدن این همه شگفتی دست بجنبانید.  

شکم‌گردی و غذاهای لداخ چطورند؟

از آنجا که در لداخ دام‌پروری زیاد رواج دارد، احتمالا غذاهای گوشتی بیشترین غذایی است که در این منطقه طبخ می‌شوند؛ هم‌چنین غذاهای گوشتی و پروتئینی با شرایط اقلیمی لداخ جور در می‌آید. چشیدن غذاهای این منطقه را از دست ندهید.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل