021 4166 3000

شهر و دریاچه وان

تمدنی چندهزار ساله
شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام و نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
شهر و دریاچه وان
تمدنی چندهزار ساله

قبل از سفر به وان بخوانید

این بار می‌خواهیم به شرق ترکیه سفر کنیم. همان‌جایی که فرهنگ و تمدنی چندهزار ساله دارد و طبیعت بکرش تماشایی است. تاریخ و طبیعت شرق ترکیه سالانه گردشگران بی‌شماری را مجذوب خود می‌کند. در میان جاذبه‌های شرق ترکیه، شهر وان بسیار مشهور است. شهر وان در شرق ترکیه و استانی به همین نام واقع شده. این شهر از سمت شمال و غرب به دریاچه وان، از شرق به کوه‌های سیاه‌کوه و از جنوب به کوه آرتوس منتهی می‌شود. گویش مردم شهر وان کردی کرمانجی و واحد پول شهر وان لیر است. شهر وان جمعیتی حدود 400 هزار نفر دارد. برای دیدن شهر وان در اوج زیبایی میانه‌های ماه خرداد تا آبان ماه را برای سفر برنامه‌ریزی کنید.

در مطلب «آشنایی با جاذبه‌های شرق ترکیه» با دیگر جاذبه‌های شرق ترکیه آشنا شوید.

آیا وان را برای سفر می‌‎پسندم؟

پیش از هر چیز باید بدانید، شهر وان فاصله چندانی با مرزهای ایران ندارد. فاصله این شهر از مرز رازی در شهرستان خوی، حدود یک ساعت است. وان در فاصله اندکی از مرزهای ایران، برای همه سلیقه‌ها مقصدی مناسب است؛ چه هدف شما از سفر خرید باشد، چه به بناهای تاریخی و طبیعی علاقه داشته باشید، شهر وان حرفی برای گفتن دارد. علاوه بر این جاذبه‌ها، خوش‌وبش با مردمان خونگرم شهر وان تجربه بی‌نظیر خواهد بود.

جاذبه‌های وان که حتما باید ببینید

عروس جاذبه‌های وان و هم‌چنین ترکیه، دریاچه وان است. این دریاچه طی سالیان طولانی در اثر فعالیت‌های آتش‌فشانی شکل‌گرفته. کوه‌ها دورتادور دریاچه وان حلقه‌ زده‌اند و زیبایی آن را دوچندان کرده‌اند. بعید است بخواهید شنا در آب‌های شفاف دریاچه وان و  دیدن مناظر بکر اطراف را از دست بدهید. اگر مایل باشید می‌توانید با قایق به جزایر اطراف بروید و آثار تاریخی بی‌شماری ببینید. جزیره آختامار (آکدامار) یکی از این جزایر است که کلیسای تماشایی آختامار روی آن خودنمایی می‌کند. قلعه وان بر فراز کوه‌های ساحل شرقی دریاچه وان جای دیگری است که در شهر وان باید ببینید. قدمت این قلعه به 90 سال قبل از میلاد می‌رسد و با وجود آسیب‌های بی‌شمار، همچنان دیدنی است. اگر در شهر وان گربه‌هایی دیدید که یک‌ چشم‌شان آبی و چشم دیگرشان قهوه‌ای است تعجب نکنید. یکی از دلایل شهرت شهر وان همین گربه‌ها هستند. این‌ها گوشه‌ای از جاذبه‌های شهر وان بودند. از دیگر جاذبه‌های وان خبر دارید؟

شکم‌گردی و غذاهای وان چطورند؟

صبحانه نقش مهمی در میان مردم ترکیه دارد. این موضوع در شهر وان بیشتر دیده می‌شود. صبحانه شهر وان مفصل، مقوی و تازه است. چشیدن یک وعده صبحانه در شهر وان را از دست ندهید. شهر وان مانند اغلب شهرهای ترکیه کباب‌های مشهوری نیز دارد. طعم کباب مولانا، کباب آدانا، اسکندر کبای، پاتلیجان کبای، کوفته و غیره را در رستوران‌های وان امتحان کنید.

خوشبختانه قطار تهران- وان راه‌اندازی شده و می‌توانید به‌صورت زمین و با قیمتی به‌صرفه‌تر خودتان را به این شهر برسانید. در مطلب «راهنمای سفر با قطار (زمینی) از تهران به استانبول» در این مورد بیشتر بخوانید.
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل