تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
60 هزار تومان تخفیف!

سال نو را با اسارت حیات وحش آغاز نکنید

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از کشف و ضبط 82 سمندر لرستانی از صبح امروز در سطح شهر تهران خبر داد.

اسماعیل میرانزاده: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در حین گشت و کنترل سطح شهر تهران به منظور برخورد با مراکز غیر مجاز خرید و فروش جانوران وحشی بخصوص گونه هایی که در ایام نزدیک به سال نو توسط تعداد معدودی از افراد متخلف جهت فروش عرضه می شود امروز به چند مورد عرضه تعدادی خزنده شامل مار آبی، سمندر لرستانی، لاکپشت خزری و گوش قرمز برخورد کردند.

به گفته وی، فروشندگان غیرقانونی پس مشاهده ماموران با ایجاد سر و صدا و اغتشاش، از ازدحام جمعیت مردم سوء استفاده کرده و پس از ایجاد درگیری فیزیکی با نیروهای محیط زیست از محل گریختند اما محیط بانان تمام گونه های جانوری موجود را توقیف و طی هماهنگی قبلی با کلینیک حیات وحش پردیسان به این مکان منتقل کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: گونه های کشف و ضبط شده شامل 82 عدد سمندر لرستانی (گونه نادر و در معرض انقراض)، 30 عدد مار آبی، 45 عدد لاک پشت خزری و 40 عدد لاکپشت گوش قرمز بوده است.

میرانزاده از مردم درخواست کرد: سال نو خود را با اسارت حیات وحش آغاز نکنند و از خرید و فروش اینگونه آبزیان خودداری کنند تا بتوان جلوی این تجارت خلاف قوانین و موازین زیست محیطی را گرفت.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و افزایش صید و خرید و فروش غیرقانونی گونه های جانوری، کلینیک تخصصی حیات وحش پردیسان مکان های ویژه ای برای گونه های کشف شده از متخلفین تعبیه کرده تا بصورت موقت از این حیوانات در شرایط مناسب نگهداری کند.

میرانزاده تصریح کرد: متاسفانه تعدادی از گونه های کشف شده طی چند روز اخیر مثل لاک پشت گوش قرمز جزو گونه های غیربومی هستند که از خارج از کشور برای فروش و نگهداری به عنوان حیوان خانگی به کشور وارد شده اند.این گونه ها پس از مدتی نگهداری در منازل پس از پایان ایام نوروز توسط مردم در عرصه های طبیعی از جمله رودخانه ها و آبگیرها رها می شوند. این حیوانات گونه های مهاجم بوده و پس از سازگاری با طبیعت منطقه رهاسازی شده به رقابت با گونه های بومی پرداخته و بسیاری از آنان را ازبین می برند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از مردم درخواست کرد: از رها سازی هرگونه حیوان وحشی و غیرخانگی از جمله سمندر، لاک پشت، مار در طبیعت خودداری کرده و در صورت مشاهده خرید و فروش این گونه ها مراتب را به ادارات محیط زیست محل زندگی خود گزارش کنند. و برای اطلاع رسانی به اداره کل محیط زیست استان تهران با شماره تلفن های 4-77355781 و 77359564 تماس بگیرند.

منبع:مهر1392/12/23 | کد مطلب: 1635
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
آزاده سروستانی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.