عصرانه‌ای با لیدر‌های دالاهو

لیدر بودن شغل سخت اما دوست داشتنی‌ است. تصور کنید بیشتر روز‌های آخر هفته مجبور باشید که ساعت 3 یا 4 صبح از خواب بیدار شوید و بعد از آماده کردن کوله‌تان به سمت میدان ونک بروید و منتظر مسافرانتان باشید تا از راه برسند. این‌ها تنها بخش خیلی کوچک از وظیفه‌ای است که لیدر باید انجام دهد.

همیشه برای من که به عنوان مسافر در تورها شرکت می‌کنم، درک موقعیتی که لیدرها در آن قرار می‌گیرند سخت بود. با اینکه همیشه تصویری کلی از وظایف یک لیدر و کارهایی که باید در طول سفر انجام بدهد، داشته‌ام اما هیچوقت نتوانستم به طور کامل وظایف لیدرها را درک کنم. 

بالاخره برای اولین بار فرصتی پیدا کردم که از نزدیک بتوانم با دغدغه‌های لیدرهای دالاهو و همینطور وظایفشان آشنا شوم و برایم جالب بود که بدانم چه طرز تفکری نسبت به سفر و مسافر دارند. تنها گذارندن واحد‌های آموزشی و خواندن کتاب‌های مرتبط، برای لیدر شدن کافی نیست. به طور مثال همیشه در تورهای گروهی، مسافرانی با شخصیت‌های متفاوت و با سن و سال‌های مختلفی شرکت می‌کنند که چگونگی برخورد با آن‌ها در کمتر کتابی نوشته شده است. به همین دلیل مجموعه‌ی دالاهو تصمیم گرفته است که با برگزاری جلساتی با عنوان تبادل تجربه که لیدرها در آن‌ها شرکت می‌کنند، از تجاربشان در جهت هرچه بهتر شدن اجرای تورها استفاده کند.

این‌بار قرار بود چندنفر از لیدر‌های خوب دالاهو در کافه آنسو دور هم جمع شوند و درباره‌ی تجارب و  نحوه‌ی برخوردشان با موقعیت‌های خاص در تورها، صحبت کنند. حدود ساعت 5:30 دقیقه‌ی بعد از ظهر بود که کم‌کم لیدرها از راه رسیدند و دور میزی که از قبل برای این جلسه تدارک دیده شده بود، بر روی صندلی‌هایشان نشستند.

 

پذیرایی در کافه آنسو، جلسه تبادل تجربه

عصرانه‌ای خوشمزه در انتظار لیدر‌های عزیز دالاهو در کافه آنسو

 

پذیرایی کافه آنسو

آغاز جلسه با چای خوش طعم

 

صحبت‌های آقای فاتحی 

بعد از خوش و بشی دوستانه، آقای فاتحی جلسه را با موضوع تبادل تجربه‌ی بین لیدرها  آغاز کردند. 

 

صحبت‌های آقای علیرضا حسین‌زاده

آقای علیرضا حسین‌زاده از لیدرهای خوبمان، درباره‌ی نحوه‌ی برخورد خودش با مسافرانش صحبت کرد.

 

صحبت‌های آقای دانایی فرد

آقای دانایی یکی از بهترین‌ لیدرهای دالاهو  از خاطرات جالبی که برایش در سفرهایش اتفاق افتاده، تعریف کرد.

 

رسول فرمانی

رسول فرمانی هم از تجربیاتش و همچنین نحوه‌ی مدیریت سفرهایش گفت.

 

در لحظات آخر جلسه و بعد از جمع‌بندی مباحث مطرح شده، آقای دانایی فرد درباره‌ی لیدر بودن و مهم‌تر از آن لیدر ماندن صحبت کرد: "تا زمانیکه بتوانم راه بروم، لیدر خواهم بود. لیدر بودن باعث می‌شود که احساس کنم زنده‌ام. ارتباط با آدم‌ها را دوست دارم. به طور کلی همه را دوست دارم حتی آن‌هایی که ممکن است از من خوششان نیاید. باید عاشق لیدری بود وگرنه نمی‌توان در این شغل دوام آورد."

 


1395/07/29 | کد مطلب: 3548
برچسب‌ها: مجله دالاهو
شیما تیموری
یک باستان‌شناس با کلی علاقمندی؛ سفر، موسیقی، حیوانات، کتاب و...

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل