راهنمای سفر در جیب شماست

«سفر را دوست دارم اما آماده شدن برای سفر؟ نه.» جمله‌ای که همیشه دوست من می‌گوید. وقتی مجبور است به مسافرت برود اما از تدارکات سفر فراری است. تقصیری هم ندارد. این مشکل تقریبا گریبانگیر بیشتر ماست. اما باز هم گوگل راه چاره‌ای ارائه داد؛ سفر با Google Trips. اپلیکیشنی برای مسافرت و کمک به افراد برای پیدا کردن محل اقامت و ده‌ها مشکل دیگر که در حین سفر ممکن است با آن‌ها روبرو شویم.

 اولین قدم: حساب کاربری جیمیل و دانلود اپلیکیشن

مثل معرفی‌های گذشته‌ی اپلیکیشن‌ها، Google Trips را از گوگل پِلی یا App Store دانلود کنید. برای استفاده‌ی کامل از این اپلیکیشن نیاز به ایمیل دارید. 

 

Google Trips

Google Trips یکی دیگر از تولیدات قدرتمند شرکت گوگل برای سفر است.

 

دومین قدم: انتخاب مقصد

بعد از وارد شدن به برنامه، محلی که قصد سفر به آن را دارید مشخص کنید. گوگل تریپز به شما می‌گوید که چه مکان‌هایی در مقصد مورد نظرتان پرطرفدار است. به سادگی می‌توانید نظرات افراد مختلف را در ارتباط با هر مکانی بدانید و عکس‌هایی جدید و با کیفیت آنجا را ببینید. گوگل در فاز اولیه‌ی این برنامه 200 شهر را در اپلیکیشنش قرار داده و در آینده تعداد شهرها را افزایش می‌دهد.

 

گوگل تریپز

گوگل ترپیز در سفر بر اساس انتخاب شما برنامه‌ی روزانه‌ در اختیارتان می‌گذارد. پیشنهادهای گوگل بر اساس علاقه‌مندی‌های شماست که این سرویس از اطلاعاتی که در ایمیل شخصی‌تان (Gmail)موجود است، جمع‌آوری کرده.

 

گوگل تریپز

فعالیت‌هایی که دوست دارید و رستوران‌ها را می‌توانید با گوگل تریپز پیدا کنید.

 

به جز مقاصد پر طرفدار هر شهر و کشوری می‌توانید رستوران‌ها، کافه‌ها و فعالیت‌های مرتبط با هر مقصدی را ببینید، نظرات افراد را بخوانید و قبل از آغاز سفرتان تصمیم بگیرید.

 

گوگل تریپز

در این قسمت می‌توانید نظرات سایر اشخاص را ببینید. از گزینه‌ی ستاره هم برای ذخیره‌ی محل مورد نظرتان استفاده کنید تا بعدا به آن‌ها سری بزنید.

 

کار دیگری که این اپلیکیشن برای شما انجام می‌دهد درست مثل یک منشی مخصوص به خودتان است. کافی‌است مقصد، تاریخ حرکت و مدت زمان اقامتتان را انتخاب کنید و سپس صبر کنید. این برنامه به شما برنامه‌ی سفری را در قالب یک تور منظم ارائه می‌دهد. این کار در حقیقت براساس اطلاعات دیگر مسافرانی است که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند و نظراتشان را در گوگل تریپز قرار می‌دهند. 

برنامه‌های سفری ارائه شده توسط گوگل تریپز کامل است و نقشه‌ها، مکان‌های دیدنی، وسایل و لوازم و حتی غذای مورد نیازتان را هم در اختیارتان قرار می‌دهد. امکان ویرایش برنامه و رزرواسیون هتل‌ها هم از دیگر گزینه‌های این برنامه به حساب می‌آید. 

 

گوگل تریپز

در قسمت فعالیت‌ها(Things to do) متناسب با نوع علاقمندی‌هایتان می‌توانید جاهایی را انتخاب کنید. همچنین به نسبت جایی که هستید در نقشه به شما می‌گوید که چطور به مقصد برسید.

 

ویژگی مهم دیگر این برنامه استفاده‌ی آفلاین از آن است. پس در سفرهایتان نگران نبود اینترنت نباشید. فقط کافی است بعد از انتخاب مقصدتان گزینه‌ی Save را بزنید تا اطلاعات سفر برایتان دانلود شود تا هر زمانی که آفلاین بودید از آن استفاده کنید. 

 


1395/11/16 | کد مطلب: 3662
برچسب‌ها: تکنولوژی سفر
شیما تیموری
یک باستان‌شناس با کلی علاقمندی؛ سفر، موسیقی، حیوانات، کتاب و...

ترجمه آزاد: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل