تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

چطور مستر کارت یا ویزا کارت بگیرم؟

 «ای بابا، اینکه مستر کارت می‌خواد. حالا چیکار کنم؟» احتمالا این سوالی است که وقتی قصد خرید از سایت‌های خرید آنلاین خارجی را دارید، از خودتان می‌پرسید. شاید هم تصمیم دارید به سفری خارجی بروید اما از چند و چون ماجرای گرفتن ویزا کارت یا مستر کارت خبر ندارید؟ اگر نمی‌دانید که چه مراحلی را برای گرفتن این نوع کارت‌های بانکی بین‌المللی طی کنید، پس این مطلب را حتما بخوانید.

 این روزها زندگی‌ همه‌ی ما با کارت‌های بانکی گره خورده. از خرید شارژ تلفن همراه تا سفارش غذا و پوشاک در فروشگاه‌های اینترنتی. معمولا افراد ترجیح می‌دهند در حالیکه روی مبل خانه‌شان نشسته‌اند یا پشت میز کارشان هستند از مزایای اینترنتی کارت‌های بانکی استفاده کنند. اما اگر کارتان به سایت‌های خارجی افتاد چه می‌کنید؟ به خصوص که به سفری خارجی بروید و احتیاج زیادی به ارز داشته باشید. آیا واقعا لازم است که پول زیادی با خودتان ببرید؟ فکر امنیتش را کرده‌اید؟ معمولا بَک پَکرها (گردشگرانی که با کمترین وسایل و تنها با یک کوله پشتی به سفر می‌روند) پول نقد با خودشان حمل نمی‌کنند، چون این کار برایشان به صرفه نیست. «پس چکار می‌کنند؟» خیلی راحت است، از ویزا کارت یا مستر کارت استفاده می‌کنند.

 

مستر کارت یا ویزا کارت به چه دردی می‌خورد؟

اگر در سفرهای خارجی به دنبال پرداخت غیر مستقیم پول هستید، دوست دارید بلیط هواپیما را آنلاین خرید کنید یا اینکه در یک کلاس درس آنلاین (تافل، آیلتس و GRE) شرکت کنید پس نیاز دارید که از مستر کارت یا ویزا کارت استفاده کنید. حتی برای ثبت مقالات بین‌المللی، پرداخت هزینه‌های دانشگاه‌های خارجی و دیگر آزمون‌های بین‌المللی هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

سایت بوکینگ و ویزاکارت و مسترکارت

در سایت‌های خارجی معمولا به شما می‌گویند که با کدام کارت‌های اعتباری می‌توانید پرداخت کنید.

 

با یک مثال قضیه را برای شما ساده‌تر بیان می‌کنیم. فرض کنید در یکی از خیابان‌های شهر ریو در حال راه رفتن هستید و به دنبال تاکسی می‌گردید. اگر مطلب قبلی ما را خوانده باشید پس از نرم‌افزار اوبر استفاده می‌کنید. برای پرداخت هزینه‌اش دو راه دارید: نقدی یا اینترنتی. اگر پول نقد ندارید پس باید به سراغ مستر کارت یا ویزا کارت بروید. این دو کارت اعتباری بین‌المللی که رقیب سرسخت یکدیگرند، بیش از 140 شعبه نمایندگی در کشورهای مختلف دارند. با 3 میلیون دستگاه پایانه‌ی P.O.S و ATM رتبه‌ی اول مبادلات مالی در جهان را دریافت کردند. هر کدام از این دو کارت مثل شبکه‌ای هستند که ارتباط بانک‌ها را با هم برقرار می‌کنند، درست مثل شبکه‌ی شتاب ایران. با این تفاوت که شبکه‌ی شتاب تمامی بانک‌های داخل ایران را به هم متصل می‌کند اما شبکه‌ی ویزا و مستر تمامی بانک‌های دنیا را با هم مرتبط می‌کند.

 

مستر کارت و ویزا کارت

همانطور که در بالا می‌بینید به جز مستر کارت و ویزا کارت، اَمِریکن اکسپرس هم کارت بانکی دیگری است که از لحاظ کارکردی شباهت زیادی به دو کارت قبلی دارد.

 

کدامشان برای من بهتر است؟

همانطور که قبلا گفتیم، بین این دو شرکت رقابت زیادی وجود دارد و تفاوت زیادی با هم ندارند. هر کدامشان سعی می‌کنند خدمات بهتری ارائه دهند. هیچ کدام نسبت به دیگری بهتر یا بدتر نیست و هر دوی آن‌ها تمام سعی‌شان را می‌کنند که اصطلاحا در مقابل رقیبشان کم نیاورند. هر کدام از این کارت‌ها را که داشته باشید از هر دستگاه خودپردازی که لوگوی شرکت ویزا یا مستر را داشته باشد می‌توانید پول نقد دریافت کنید. در کلیه‌ی مراکز خرید، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌های کشورهای خارجی می‌توانید از این دو کارت استفاده کنید. پس به طور کلی تفاوت چندانی بین خدمات مستر کارت‌ها و ویزا کارت‌ها وجود ندارد.

 

دستگاه ATM و علامت مسترکارت و ویزا کارت

معمولا روی هر دستگاه ATM شما می‌توانید لوگوی هر کارت اعتباری را ببینید. از این طریق می‌توانید مطمئن شوید که دستگاه با کارت شما مطابقت دارد.

 

حالا چطور ویزا کارت یا مستر کارت بگیرم؟

برای دریافت این دو کارت مالی بین‌المللی سر زدن به شرکت‌های خصوصی کافیست. این شرکت‌ها که کارشان ارائه‌ی کارت‌های بانکی بین‌المللی با زمانی کمتر است، کارتان را راه می‌اندازند. فقط فرم مورد نظر شرکت را پر کنید، یک کپی از کارت ملی و اسکن پاسپورت خودتان را بدهید و مبلغی هم برای پر کردن حسابتان واریز کنید. آن‌ها تمام سعی‌شان را می‌کنند تا در 25 روز کاری مستر کارت یا ویزا کارت را به دستتان برسانند. اما اگر همان لحظه احتیاج به پرداخت اینترنتی داشته باشید، چکار باید کرد؟ مثلا فرض کنید در یک کلاس درس آنلاین شرکت کرده‌اید و باید پولش را پرداخت کنید. آیا مستر کارت دارید؟ نه. پس می‌توانید از مستر کارت مجازی یا ویزا کارت مجازی استفاده کنید.

 

کارت مجازی یا کارت فیزیکی؟

اگر می‌خواهید کارتان سریع راه بیفتد از کارت مجازی (Virtual Card) استفاده کنید. این نوع کارت برعکس همه‌ی کارت‌های بانکی خودمان که پلاستیکی و قابل لمس است، به صورت مجازی و اینترنتی در همان لحظه صادر می‌شود. بعد از دادن اطلاعات مورد نیاز که قبلا اشاره شد، شرکت مورد نظر به شما مستر کارت یا ویزا کارت مجازی را تحویل می‌دهد که شامل شماره‌ی 16 رقمی روی کارت، تاریخ انقضا، رمز اینترنتی و کد CVV است. این اطلاعات به ایمیل شما ارسال می‌شود.

مستر کارت مجازی یا ویزا کارت مجازی برای پرداخت اینترنتی فروشگاه‌های آنلاین سراسر جهان مناسب است. سقف شارژ مستر کارت مجازی از 1 دلار تا 2500 دلار است و شما می‌توانید بارها و بارها شارژش کنید. در ادامه می‌توانید با دیگر ویژگی‌های مستر کارت مجازی (Virtual Master Card) آشنا شوید. البته از آنجایی که مستر کارت‌ها و ویزا کارت‌ها از لحاظ خدمات دهی تقریبا مشابه‌اند، پس اگر ویژگی‌های مستر کارت را خواندید می‌توانید تا حدود زیادی مطمئن باشید که ویزا کارت‌ها هم خدمات مشابهی ارائه می‌دهند. با این حال بهتر است موقع اخذ هر کدامشان، دوباره شرایطشان را بررسی کنید.

 • تاریخ انقضای مستر کارت مجازی 1 الی 2 ساله است.
 • به دفعات نامحدود می‌توانید شارژش کنید.
 • طی 1 الی 3 ساعت کاری شارژ می‌شود.
 • ارز مستر کارت مجازی دلار است.
 • قابلیت اتصال به کیف پول الکترونیکی مثل SKrill، PayPal و....
 • قابلیت رزرو هتل و هواپیما در سراسر جهان
 • قابلیت خرید از تمامی وبسایت‌های پذیرنده‌ی Master Card

 

نکته: توجه داشته باشید که بعد از پایان انقضای کارت، امکان انتقال وجه به سایر حساب‌ها را ندارید. پس قبل از اتمام اعتبار کارت پول‌تان را خرج کنید. اگر هم می‌خواهید مبلغ باقیمانده در مستر کارت مجازی را به ریال بگیرید، قبل از منقضی شدن کارت به شرکتی که آن را برای شما گرفته بگویید تا برای شما نقدش کند.

 

برویم سراغ مستر کارت فیزیکی (ویزا کارت فیزیکی)

حالا اگر دوست دارید کارت اعتباری‌ دستتان باشد، کارت فیزیکی سفارش بدهید. با این نوع کارت می‌توانید پرداخت حضوری یا غیر حضوری داشته باشید. امنیت بالا، سهولت در استفاده، کارمزد پایین و امکانات زیاد این کارت از ویژگی‌های خوبش است. ویزا کارت کلاسیک و مستر کارت استاندارد برای کلیه‌ی امور مثل سفر، خرید اینترنتی، دریافت حواله‌های بین‌المللی و... قابل استفاده است. با کارت‌ها می‌توانید وجه نقد برداشت کنید، خرید اینترنتی داشته باشید یا هتل رزرو کنید. فقط توجه داشته باشید که هزینه‌های جانبی برای این کارت وجود دارد مثل هزینه‌ی گرفتن صورت حساب بانکی، هزینه‌ی صدور مجدد مستر کارت فیزیکی در صورت گم شدن یا دزدیده شدن و هزینه‌ی تعویض رمز کارت در صورت فراموشی.

این روزها شرکت‌های خصوصی مجوز داری هستند که کارشان صدور ویزا کارت و مستر کارت است. شما با کمی جستجو در اینترنت می‌توانید پیدایشان کنید.

 

هنوز هم سوال دارید؟

برای شما چند سوال متداول در نظر گرفته‌ایم که ممکن است در میان آن‌ها به جواب‌هایتان برسید.

 

آیا می‌توانم با ویزا کارت مجازی از دستگاه ATM استفاده کنم؟

خیر. ویزا کارت مجازی مخصوص خریدهای اینترنتی است و شما تنها یک شماره کارت، تاریخ انقضا و رمز CVV دریافت می‌کنید.

 

در چه سایت‌هایی می‌توانم از مستر کارت یا ویزا کارت استفاده کنم؟

هر سایتی که لوگوی این دو شرکت را داشته باشد.

 

درصد کارمزد خرید اینترنتی برای کارت‌های مجازی چقدر است؟

هیچ مبلغی به عنوان کارمزد از شما کم نمی‌شود، یعنی کارمزد 0 درصد است. پس لازم نیست ویزا کارت یا مستر کارت مجازی را بیشتر از مبلغ مورد نیاز سفارش بدهید.

 

آیا کارت‌های فیزیکی محدودیت مصرف روزانه دارند؟

خیر.

 

تا چه مبلغی می‌توانم از دستگاه ATM برداشت کنم؟

تا سقف 1000 دلار در هر برداشت می‌توانید از ATM برداشت کنید.

 

چطور می‌توانم کارت فیزیکی را شارژ کنم؟

شما می‌توانید از دو طریق مستر کارت فیزیکی یا ویزا کارت فیزیکی را شارژ کنید: از طریق شرکتی که کارت را سفارش دادید که معمولا تا 3 روز کاری طول می‌کشد یا از طریق صرافی‌ها که بین 3 تا 5 روز کاری شارژ را انجام می‌دهد. البته توجه داشته باشید که صرافی‌ها پول بیشتری برای کارمزد شارژ دریافت می‌کنند.

 

در هنگام پرداخت آنلاین چه آدرسی را باید برای پرداخت استفاده کنم؟

بعضی سایت‌ها به هنگام پرداخت از شما آدرس می‌خواهند. شما باید از هر آدرسی غیر از آدرس کشورهای تحریم شده استفاده کنید. یادتان باشد که خرید آنلاین‌تان را با آی پی ایران انجام ندهید. این کار باعث می‌شود پرداخت توسط درگاه سایت رد شود.

 

این کارت‌ها برای گردشگران خارجی چه مزیتی دارد؟

اول از همه امنیت شما تامین می‌شود. کاهش هزینه‌های سفر را هم در نظر بگیرید. دیگر به پول نقد نیاز ندارید و بنابراین فکرتان دائما درگیر مسائل تبدیل ارزی نمی‌شود.

حتی شما می‌توانید با این کارت در کشورهای خارجی ماشین یا خانه اجاره کنید.

 1396/02/09 | کد مطلب: 3700
برچسب‌ها: تکنولوژی سفر
شیما تیموری
یک باستان‌شناس با کلی علاقمندی؛ سفر، موسیقی، حیوانات، کتاب و...

ترجمه آزاد: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


 • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
homayoon Kyany
1399/04/23 08:49
سلام و خسته نباشد من که یک مهاجرم چکار باید بکنم من نیاز دارم به این کارت اگر امکانش هست راهنمای کنید لطفا
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/04/26 12:26
دوست عزیز
سلام

این مطلب به عنوان راهنما نوشت شده و تمام اطلاعاتی که درباره اخذ ویزا کارت یا مسترکارت داشتیم در متن نوشته شده است. لطفا به متن مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

مریم انصاری
1398/05/12 16:57
آیا اینطور نیست که کارت های مجازی وابسته هستند به حساب های جاری بانکهای معتبر و متصل به شرکت های مالی مسترکارد و ویزا؟ ضمنا، آیا این مطلب برای ایرانیان مقیم ایران هم صدق می کند؟ یعنی آیا ایرانیان مقیم ایران که دارای حساب های جاری متصل به شرکت های مذکور نیستند میتوانند از کارت مجازی بهره‌مند شوند؟
پاسخ دهید...
علیان امیری
1398/05/11 11:00
سلام چجوری مستر کارت مجازی را شارژ می کنند ؟! چه شرکت مطمئنی مستر کارت مجازی صادر می کند ؟! در صورت اتمام مستر کارت مجازی باقی مانده پولی که خرج نکردیم چه می شود!؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/05/15 16:04
دوست عزیز، سلام
در پایان متن، قسمت «هنوز هم سوال دارم»، به سوال‌های شما پاسخ داده شده است. لطفا متن را مطالعه بفرمایید.
با تشکر از پیام شما
حمیدمختاری
1397/07/05 20:43
سلام درایران هم میشه از کارت فیزیکی ازطریق خودپرداز پول برداشت؟
پاسخ دهید...
امیر
1398/04/22 01:34
این سوال منم هست
بابک پرواز
1397/02/11 09:37
سلامیه سوال داشتم، اگه بخوام یه حساب باز کنم تا از خارج از کشور برام پول واریز کنند و مثل حساب ارزی نیاز به افتتاح با 100 دلار نباشهضمنا بتونم در ایران پولم رو به ریال برداشت کنمپیشنهاد چه حسابی رو میدینممنونم
پاسخ دهید...
امیر
1398/04/22 01:33
منم این سوال رو دارم
Ana
1397/01/13 01:47
سلام، من میخواستم خرید اینترنتی در یکی از سایت های کره جنوبی انجام بدم که نیاز به حساب PayPal داشت ، خب من برای افتتاح حساب PayPal باید مستر کارت هم داشتم ، آیا میتونیم با مراجعه به یکی از بانک ها حساب PayPal باز کنیم یا مسار کارت دریافت کنیم؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/01/15 14:21
دوست عزیز، سلام
لطفا برای اطلاع از جزئیات بیشتر مطالب مربوط به paypal را جستجو کنید.
با تشکر.
Sara e
1396/02/10 13:43
سلام و خسته نباشید.خوب حالا شما این همه راجع به مستر و ویزا کارت گفتید چرا نگفتید ماهایی که تو ایران هستیم چطوری میتونیم این کارت رو تهیه کنیم؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/02/10 14:35
سلام
متشکریم.
در قسمتی از متن اشاره کردیم که یک سری از شرکت‌های خصوصی قادر به انجام این کار هستند. شما کافی است در اینترنت جستجو کنید و با نام اخذ ویزا کارت یا مستر کارت به دنبال آن‌ها بگردید. بعد از تماس با آن‌ها و یا ثبت نام اینترنتی می‌توانید براساس نیازهایتان ویزا کارت یا مستر کارت مجازی یا فیزیکی دریافت کنید.
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.