تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

با اپلیکیشن‌های ایرانی به سفر بروید

چمدان بستن، تهیه‌ی چک لیست سفر، مادر خرج بودن، دُنگ و حساب کردن دخل و خرج همیشه مشکل و دردسرساز است اما استفاده از اپلیکیشن‌ها همیشه راهگشا است. ممکن است برای برخی کار با اپلیکیشن انگلیسی سخت باشد. برای همین این بار به شما دو اپلیکیشن فارسی را معرفی می‌کنیم: با چمدان و دُنگ به سفر بروید و خرید کنید.

 

اگر مطالب تکنولوژی سفر ما را خوانده باشید یادتان هست که با معرفی برنامه‌ی پک پوینت، بستن چمدان سفر راحت شد. برای مادر خرج بودن هم اپلیکیشن اسپیلیت وایز را معرفی کردیم. این بار با برنامه‌های چمدان و دُنگ که مخصوص گوشی‌های اندرویدی است با ما باشید.

 

سفر

برای اینکه سفر بهتری داشته باشیم کمک گرفتن از موبایل و اپلیکیشن‌هایش همیشه کمکمان می‌کند.

 

چمدان بستن راحت است اگر...

چمدان، اپلیکیشنی مخصوص اندروید‌ی‌هاست و هنوز نسخه‌ی iOS آن به بازار نیامده. در این اپلیکیشن شما می‌توانید چک لیستی از وسایل مورد نیاز سفرتان را انتخاب کنید، آن را اختصاسی برای خودتان بسازید و برای هر آیتم مخصوصی از گزینه‌ی Alarm استفاده کنید.

ویژگی مهم دیگر این برنامه استفاده از تقویم شمسی است. بنابراین شما احتیاجی ندارید که تاریخ میلادی را به شمسی تبدیل کنید. با توجه به مشخصات فردی، نوع سفر و همراهانتان چک لیست‌های این سفر متفاوت است. حتی ممکن است که بخواهید در چک لیستتان تغییرات مختلفی انجام دهید که چمدان این امکان را به شما می‌دهد.

 

چمدان

چمدان اپلیکیشنی متناسب با نیازهای جامعه‌ی ایرانی در سفر است.

 

کار با این اپلیکیشن راحت است و درست مثل پک پوینت، شما می‌توانید با دادن تاریخ، مکان و نوع وسیله‌ی نقلیه از چمدان بخواهید که به شما لیست وسایل سفر را بدهد. سوالاتی مثل جنسیت، سن، همراه داشتن کودک، رفتن به شهری ساحلی یا بارانی، سفر کاری یا شغلی از دیگر گزینه‌هایی است که در این برنامه به شما داده می‌شود.

در قسمت هشدار یا Alarm، چمدان به شما می‌گوید که چند روز برای جمع آوری وسایلتان وقت دارید. سپس بعد از تهیه و خرید وسیله، علامت تیک آن را بزنید و به سراغ وسیله‌ی بعدی بروید. «یک کار شسته و رُفته!»

 

دُنگ خود را راحت‌ بدهید

حساب و کتاب کردن مخارج سفر به عهده‌ی مادر خرج است. اینکه مدام دفتر و خودکار دستتان باشد و حساب کنید که چه کسی چقدر خرج کرده، کی بدهکار و کی طلبکار است، کار سخت و طاقت فرسایی به حساب می‌آید. قبلا به شما برنامه‌ی اسپیلیت وایز را معرفی کردیم. این بار به سراغ نسخه‌ی وطنی‌اش می‌رویم: دُنگ.

 

اپلیکیشن دنگ

گزینه‌ی پیش پرداخت هم در این برنامه قرار گرفته. ممکن است در طول سفر به مادر خرج پولی بپردازید که هزینه در بخش پیش پرداخت قرار می‌گیرد.

 

این نرم افزار رایگان و کار با آن راحت است. همچنین شما می‌توانید ارز کشورهای مختلف را انتخاب کنید. این گزینه در سفرهای خارجی شما را کمک می‌کند. بعد از نصب برنامه روی گوشی موبایل‌تان فقط کافیست اسم سفر، افرادی که با شما همراه هستند و شماره‌ی موبایل‌شان را وارد کنید. لازم نیست که همه‌ی افراد گروه، هم اتاقی‌ها یا همسفرانتان دنگ را روی گوشی‌شان داشته باشند، فقط شماره‌ی موبایل آن‌ها کافی است. با همین شماره‌ی موبایل، دنگ افراد به اطلاع آن‌ها می‌رسد.  

ویژگی دیگر دنگ ارائه‌ی گزینه‌ای برای تقسیم مساوی یا غیر مساوی هزینه‌ها است. مثلا اگر در میان گروه‌تان کسی بخواهد غذای گران‌تری سفارش بدهد یا پول بیشتری خرج کند با تقسیم غیر مساوی، این هزینه فقط به حساب او منظور شود.1399/04/25 | کد مطلب: 3712
برچسب‌ها: تکنولوژی سفر
شیما تیموری
یک باستان‌شناس با کلی علاقمندی؛ سفر، موسیقی، حیوانات، کتاب و...

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.