تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آنچه باید در سفر 8 روزه زیمباوه بدانیم

خودتان را برای هیجان آماده کنید؛  کشوری که روزی مستعمره بوده اما امروزه یکی از مقاصد مهم گردشگری شده است. زیمباوه جایی است که آدرنالین خونتان بالا می‌رود و مطمئناً از گشت‌وگذار در آن سیر نخواهید شد.

 

تورهای خارجی

آن‌چه باید در سفر 8 روزه زیمباوه  بدانیم

خودتان را برای هیجان آماده کنید؛  کشوری که روزی مستعمره بوده اما امروزه یکی از مقاصد مهم گردشگری شده است. زیمباوه جایی است که آدرنالین خونتان بالا می‌رود و مطمئناً از گشت‌وگذار در آن سیر نخواهید شد.

 

روز اول: پرواز به هراره

روز دوم: پیش به‌سوی هیجان در ویکتوریا

روز سوم: هیجان در ویکتوریا همچنان ادامه دارد

روز چهارم: تجربه‌ی سافاری در پارک هوانگه

روز  پنجم: پیش به‌سوی زیستگاه شیرها

روز ششم: باز هم ویکتوریا

روز هفتم: وقت آزاد برای خریدِ سوغات

روز هشتم: بازگشت به ایران

 

 روز اول: پرواز به هراره

 

زیمباوه کشوری در جنوب آفریقاست، کشوری که حدود 12 میلیون جمعیت دارد و پایتخت آن هراره است. زیمباوه روزی مستعمره انگلیس بود اما جزو آخرین کشورهای آفریقایی است که با استعمار مبارزه و کار خود را با کشاورزی آغاز کرد. کشوری که تنباکو، نیشکر، پنبه، گندم و ذرت صادر می‌کند و منابع طبیعی چون زغال‌سنگ، طلا و نیکل دارد.

برای رفتن به زیمباوه به پایتخت آن یعنی هراره پرواز می‌کنیم. اگر از پرواز خسته نشدید می‌توانید اطراف شهر چرخی بزنید. از نقاشی‌هایی که درون غارها لذت ببرید یا به بازارهای اطراف شهر هراره سری بزنید.

مسافران محترم، پروازتان هم‌اکنون به هراره نشست.

 

روز دوم: پیش به‌سوی هیجان در ویکتوریا

پس از صرف صبحانه، به‌سوی ویکتوریا پرواز می‌کنیم. اگر در هواپیما کنار پنجره بنشینید از بالا یکی از عجایب هفت‌گانه دنیا را خواهید دید حتماً می‌پرسید چرا؟ چون ارتفاع این آبشار دو برابر آبشار نیاگاراست و عرض آن هم دو برابر عرض آبشار هرسشو.  اما برای بالا رفتن آدرنالین عجله نکنید. پس از رسیدن به فرودگاه ویکتوریا، به لوج محل اقامت‌مان خواهیم رفت و پس از استرحت برنامه مهیج‌مان شروع می‌شود؛ شما می‌توانید از انواع تورهای مهیج در ویکتوریا استفاده کنید و لذت ببرید یا در کنار پرتگاه‌های حفاظت شده در کنار آبشار ویکتوریا قدم بزنید.

 

 در کنار آبشار ویکتوریا بنشینید و به صدای آب گوش کنید.

روز سوم: شور در ویکتوریا همچنان ادامه دارد

صبح  بهترین موقع برای دیدن آبشار ویکتوریا است شما می‌توانید از تورهای دیگر در ویکتوریا  استفاده کنید؛ تنوع این تورها آن‌قدر زیاد است که مطمئن باشید دلتان نمی‌خواهد از ویکتوریا دل بکنید. در این روز رفتینگ در موج‌های خروشان ویکتوریا را امتحان کنید هم فال است، هم تماشا. شاید دوست داشته باشید آبشار ویکتوریا، را از بالا ببینید! این اصلاً دور از دسترس نیست، هلیکوپترهایی هستند که شما می‌توانید سوار شوید و این آبشار عجیب و حوضچه شیطان را از زاویه دیگر ببینید. اینجا حتماً دوربین با خودتان ببرید، این عکس‌ها متفاوت‌ترین عکس‌های سفر شما خواهند بود.

ویکتوریا را از نمای دیگر ببینید.

 

اگر فقط تماشا کردن ویکتوریا لذت کافی به شما نمی‌دهد، فرصت‌های دیگر هم هست؛ بانجی‌جامپینگ و پرش از آبشار ویکتوریا.

رفتینگ بر ویکتوریای خروشان هم عالمی دارد.

 

بعد از اینکه حسابی از ویکتوریا لذت بردید گرچه نمی‌توان از چنین آبشاری دل کند اما به ریزورت بازمی‌گردیم و پس از استراحت، هنگام غروب به یکی از عظیم‌ترین رودخانه‌های قاره آفریقا خواهیم رفت و تجربه کروز سواری روی رودخانه زامبزی را خواهیم‌داشت. از غروب دل‌انگیز و صرف شام در کنار حیات‌وحش این رودخانه لذت خواهیم برد. هرچه‌قدر صبح‌مان با هیجان شروع شد شب‌مان با آرامش خاطره‌انگیزی تمام می‌شود.

 

غروب خورشید را برروی کروز ببینید.

 

روز چهارم: تجربه‌ی سافاری در پارک هوانگه

برای یک روز سافاری کامل آماده شوید به منطقه‌ هوانگه می‌رویم، منطقه‌ای که در شمال‌غربی زیمباوه و نزدیک ویکتوریا قرار دارد. اینجا درست جایی است که شما هزاران هزار‌گونه پستاندار و پرنده خواهید‌دید. هیچ فکرش را می‌کردید که این همه گونه را یکجا و از نزدیک ببینید؟ پس سوار ماشین‌های سافاری شوید از طبیعت بکر هوانگه لذت ببرید و روزتان را با دیدن انواع و اقسام حیوانات به پایان برسانید. مطمئناً تماشای حیات‌وحش زیمباوه شما رابه یاد داستان‌های ماجراجویانه می‌اندازد.

 

 از نزدیک این حیوانات را ببینید. 

 

روز  پنجم: پیش به‌سوی زیستگاه شیرها

پس از صرف صبحانه، به‌سوی زیستگاه شیرها خواهیم‌رفت. پس شاید این تنها باری باشد که بتوانید کنار شیرهای واقعی را بروید و اگر نمی‌ترسید حتماً  لمس‌شان کنید و عکس یادگاری بگیرید. مطمئن باشید کمتر کسی این تجربه را خواهد‌داشت.

بعد از یک گشت‌وگذار حسابی در زیستگاه شیرها به پارک کورکودیل‌ها می‌رویم و این جانوران را از نزدیک خواهیم دید؛ شما حتی می‌توانید بچه کروکدیل را در آغوش بگیرید و لمس‌شان کنید.

 

شیرهای آفریقایی را از نزدیک ببینید.

روز ششم: تفریحات ویکتوریا باقی است

هرچه که در ویکتوریا گشت بزنید بازهم کم است اگر در روزهای قبل نتوانستید تورهای ویکتوریا را امتحان کنید امروز روز شماست برای بالا بردن آدرنالین خونتان چندین حق انتخاب دارید که همه‌ی این تورها شما را هیجان زده می‌کند.

غروب به یکی از رستوران‌های شاد می‌رویم. رستورانی که تمام سقفش از تنبک پوشیده شده و در همان بدو ورود شما را غافلگیر می‌کنند، لباس محلی به شما می‌دهند که بپوشید و جالب‌تر این است که تنبک‌هایی به شما می‌دهند تا با هر نوایی که دوست دارید، بنوازید. پس شام را در محیط شاد و پر سر و صدا می‌خوریم و به محل اقامت باز می‌گردیم. 

 

انرژی‌تان را در این رستوران تخلیه کنید.

 

روز هفتم: وقت آزاد برای خریدِ سوغات

پس از صرف صبحانه در ریزورت، وقت آزاد تا زمان پرواز به هراره را خواهید‌داشت. شما می‌توانید تا زمان پرواز از صنایع‌دستی و سنگ‌های طراحی‌شده مردم زیمباوه هم لذت ببرید و هم خرید کنید.  قطعاً چیزهای جالبی پیدا خواهید‌کرد. پس از رسیدن به هراره به محل اقامت خواهیم رفت.

النگو و مجسمه‌های چوبی سوغات بیاورید.

روز هشتم: بازگشت به ایران

با دنیایی از هیجانات و خاطرات‌خوش سفرمان به زیمباوه تمام می‌شود و به ایران باز می‌گردیم.

 

لطفا توجه کنید که این یک برنامه عمومی برای تور زیمباوه است و احتمال دارد برنامه‌های آن با تور انتخابی شما متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات دقیق سفر خود بخش برنامه‌ی سفر همان تور را مطالعه کنید.

اطلاعات بیشتر درباره تور 8 روزه زیمباوه1396/02/24 | کد مطلب: 3713
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
گلنوش بهزادنیا
کارشناس روزنامه‌نگاری و کارشناس ارشد علوم ارتباطات؛ علاقمند به کتاب،‌ سفر، طبیعت و فیلم.

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.