تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

چرا با دالاهو به باکو و ارمنستان سفر کنیم؟

دو کشور قرار گرفته در شمال غربی ایران امروزه تبدیل به دو نقطه گردشگری بسیار محبوب برای مسافران ایرانی شده‌اند. این دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان هستند که امروزه مسافران بسیاری را در قالب تور باکو و تور ارمنستان به سمت کشور خود دعوت می‌کنند. باکو پایتخت کشور آذربایجان است که با داشتن بافت تاریخی و همچنین بناهای مدرن نقطه گردشگری بسیار جذابی در نزدیکی ایران به شمار می‌رود. ارمنستان و پایتخت آن یعنی «ایروان» نیز با جاذبه‌های تاریخی و از طرفی طبیعت زیبای خود مقصدی مناسب برای سفر محسوب می‌شود. اگر قصد سفر به این دو کشور را دارید سفر با دالاهو به شما کمک می‌کند تا بهترین تجربه سفر با تور باکو و تور ارمنستان را داشته باشید.

تور خارجی

در تور ارمنستان چه چیزهایی خواهیم دید؟

تور ارمنستان یکی از تورهای پرطرف‌دار ایرانی به شمار می‌رود. این کشور بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت دارد و به دلیل جاذبه‌های طبیعی و تاریخی‌اش یکی از نقاط گردشگری محبوب مسافران است.
«ایروان» یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تور ارمنستان است. این شهر با نقاط دیدنی خود همچون میدان آزادی، خیابان شمالی ایروان، میدان جمهوری، موزه نسل‌کشی ارامنه و پارک عشاق شناخته می‌شود. در ایروان دیدنی‌ها آن‌قدر زیادند که گاهی افراد فرصت پیدا نمی‌کنند به دیدن دیگر شهرهای ارمنستان بروند.

دیدن ارمنستان با دالاهو یک تجربه عالی خواهد بودمسافران تور ارمنستان اگر به بناهای تاریخی و با قدمت علاقه‌مند باشند در ارمنستان بناهای تاریخی بسیاری نیز برای دیدن خواهند یافت. مسافران می‌توانند به «دژ اربونی» که از قدیمی‌ترین قلعه‌هایی است که در تاریخ بشر ساخته شده، سر بزنند. از دیگر بناهای تاریخی ارمنستان «مسجد آبی» نام دارد که به آن مسجد کبود هم می‌گویند و در قرن هجدهم و در زمان پادشاهی ایران بر ارمنستان ساخته شده است. «معبد گارنی» از دیگر جاهای تاریخی است که تنها یادگار ارمنستان پیش از مسیحیت محسوب می‌شود و در دل کوه‌ها قد علم کرده است. «صومعه کغارد» در دل کوه نیز یکی از باشکوه‌ترین دیدنی‌های ارمنستان است که ارزش بالای آن باعث شده در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شود.

معبد کغارد از جاذبه‌های جذاب در ارمنستان استمواردی که از آنها نام برده شد تنها بخشی از جاذبه‌های ارمنستان به شمار می‌روند. برای مسافران طبیعت‌گرد نیز ارمنستان جاذبه‌های بسیاری را در بستر خود دارد. دریاچه «سوان» ارمنستان که زیبایی آن حالت کارت‌پستالی به آن بخشیده، یکی از جاهایی است که مسافران طبیعت‌گرد باید به سراغ آن بروند. «جنگل خسرو» از دیگر جاذبه‌های طبیعی ارمنستان به شمار می‌رود که دارای مسیرهای طبیعت‌گردی است. این جنگل ساخته دست انسان، قدمتی ۱۷۰۰ساله دارد و یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های مصنوعی جهان به شمار می‌رود.
همان‌طور که می‌بینید جاذبه‌های ارمنستان بسیار متنوع هستند و همین مسئله باعث می‌شود مسافران تور ارمنستان بتوانند سفر خاصی را در نزدیکی کشور خود تجربه کنند. اگر برای یک سفر با بودجه نسبتاً مناسب و تجربه‌های خاص آماده هستید تور ارمنستان می‌تواند تور مناسبی برای شما باشد.

چرا باید تور باکو را برای سفر انتخاب کرد؟

تور باکو از دیگر تورهایی است که امروزه به دلیل نزدیکی به ایران و مقرون‌به‌صرفه بودنش توسط مسافرین انتخاب می‌شود. باکو که پایتخت جمهوری آذربایجان است جاذبه‌های بسیاری دارد که باعث می‌شود تور باکو بتواند هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارد.
افرادی که به بناهای تاریخی علاقه‌مند هستند در باکو باید حتماً به سراغ «قلعه دختر» بروند. قلعه دختر یکی از قدیمی‌ترین سازه‌های باکو به شمار می‌رود که در «شهر قدیمی باکو» قرار گرفته است. این سازه در کنار پارک‌ها و اماکن تاریخی دیگری قرار دارد و این مسئله باعث می‌شود مسافران تور باکو بتوانند یک تیر را با چند نشان بزنند. شهر قدیم باکو از دیگر جاذبه‌های این شهر است که قدمت آن به حدود قرن ۱۲ میلادی باز می‌گردد. این شهر قدیمی در فهرست آثار یونسکو ثبت شده و مسافران تور باکو می‌توانند در این منطقه کاخ شروان شاه و برج دختر را ببینند. «کاخ شروان شاه» در این منطقه معماری قرون‌وسطایی دارد و از ۹ ساختمان تشکیل شده و در گذشته به‌عنوان اقامتگاه فرمانداران شروان کاربری داشته است.

در باکو می‌توانید جاذبه‌های فرهنگی بسیاری را ببینید


در باکو همچنین موزه‌های مختلفی وجود دارند که برای افراد علاقه‌مند به فرهنگ و تاریخ در تور باکو مکان‌هایی جذابی محسوب می‌شوند. از جمله این موزه‌ها می‌توان به «موزه ملی تاریخ» که در یک کاخ مجلل قرار گرفته و «موزه فرش باکو» اشاره کرد.

«مرکز فرهنگی حیدر علی اف» اثر «زها حدید» معمار بریتانیایی - عراقی از دیگر جاذبه‌هایی است که با معماری خاص خود برای افراد اهل هنر و معماری دیدنی است. این مرکز دارای گالری‌های هنری و موزه است و معماری باشکوهش باعث شده در لیست دیدنی‌های باکو قرار گیرد.
همه این جاذبه‌های تاریخی در تور باکو قابل دیدن هستند و به مسافران پیشنهاد می‌شود این تور را برای کشف دیدنی‌های خاص در نزدیکی کشور از دست ندهند.

آیا دیدن باکو و ارمنستان در یک سفر ممکن است؟

دیدن باکو و ارمنستان در یک سفر به دلیل نزدیکی این کشورها به یکدیگر امکان‌پذیر است و مسافران می‌توانند با دالاهو به باکو و ارمنستان در قالب یک تور سفر کنند. سفر به این شکل می‌تواند بسیاری از امور را برای مسافران راحت کند. شاید برای بسیاری از افراد کمی سخت باشد که بخواهند به‌تنهایی امور سفر خود را به دو کشور برنامه‌ریزی کنند. مواردی همچون دریافت ویزا، رزرو پرواز و هتل‌ها از جمله مواردی هستند که ممکن است مسافران تور باکو یا تور ارمنستان را دچار چالش سازند. برای رفع چنین مشکلاتی آژانس گردشگری دالاهو سفر به ارمنستان و آذربایجان را برای مسافران ممکن کرده است.

با دالاهو می‌توانید باکو و ارمنستان را باهم ببینید


سفر با دالاهو به ارمنستان و باکو به دلیل مزایای خاصش به مسافران پیشنهاد می‌شود. دالاهو سال‌های متمادی است که تورهای ارمنستان و تور باکو را اجرا می‌کند و تجربه این آژانس در برگزاری این تورها کمک می‌کند تا بدون هیچ مشکلی سفر خود را به اتمام برسانند. در تورهای دالاهو لیدر یا راهنما از ابتدای سفر تا انتها با مسافران است و این مسئله کمک می‌کند در هنگام انجام امور مربوط به سفر، هیچ نگرانی به وجود نیاید. یکی دیگر از مواردی که در هنگام سفر به دو مقصد اهمیت دارد هزینه‌های مالی است. سفر به باکو و ارمنستان در یک بازه زمانی با دالاهو بسیار به‌صرفه است. این آژانس به دلیل تجربه بالا و شناخت خوب از کارگزاران این تورها در ایروان و باکو، پایین‌ترین نرخ تورها را به مسافران خود پیشنهاد می‌دهد. همین مسئله باعث می‌شود سفر مسافران از لحاظ اقتصادی نیز به‌صرفه باشد.

سخن آخر

ارمنستان و آذربایجان دو نقطه گردشگری بسیار محبوب برای مسافران ایرانی محسوب می‌شوند. این دو کشور با ایران هم مرز هستند و همین مسئله باعث می‌شود مسافران بتوانند به شکل زمینی یا هوایی به این کشور سفر کنند و به‌این‌ترتیب سفری متناسب با بودجه خود داشته باشد. اگر می‌خواهید تجربه تور ارمنستان و باکو را در قالب یک تور داشته باشید آژانس دالاهو این امکان را فراهم کرده تا بتوانید جاذبه‌های این دو کشور را در قالب یک تور ببینید.1396/04/11 | کد مطلب: 3769
برچسب‌ها: نکات سفر
یاسمن شکرگزار
نویسنده، علاقمند به سفر، گردشگری، کتاب و موسیقی

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.