تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
10 درصد تخفیف، ویژه شب یلدا!

پیاده روی در طبیعت خلاقیت را افزایش می‌دهد

تحقیقات پزشکی حاکی است که پیاده روی طولانی مدت در طبیعت تا حد زیادی خلاقیت افراد را افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از خبرگزاری خاورمیانه، تحقیقات پزشکی نشان می دهد: پیاده روی برای ساعاتی طولانی قدرت خلاقیت انسان را تا حد زیادی تقویت می کند.

این تحقیقات حاکی است: افرادی که عادت داشتند ساعاتی طولانی را در طبیعت پیاده روی کنند – نسبت به افرادی که عادت به این کار نداشتند- در سنجش قدرت ادراکی و خلاقیت نمرات بالاتری گرفتند.

محققان در تحقیقات خود افراد بالای 28 سال را به دو گروه تقسیم کردند. گروه اول در طبیعت پیاده روی کردند اما پیاده روی گروه دوم محدود به قدم زدن چند ساعته در خیابانهای شهر بود.

محققان بعد از زیر نظر گرفتن دو گروه دریافتند: گروه اول که در طبیعت پیاده روی کردند موفق شدند توانمندیهای خلاقانه خود را در مقایسه با گروه دوم که فقط چند ساعت در خیابان پیاده روی کردند، تقویت کنند.

منبع: فارس1391/09/28 | کد مطلب: 383
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
شهرام خدادادی
1391/09/29 11:32
با سلام و ارزوی تندرستی و سلامتی برای همه دوستان
1. پیاده روی طولانی در طبیعت در حقیقت پیام آشکار فرماندهی بدن به سیستم پیچیده آن با هدف ساخت سلولهای جدید و جوان برای ادامه بهتر ، زیبا تر و سالم تر زندگیست که از آن به معنی جوانی میتوان یاد کرد یعنی اینکه علاوه بر شادابی و به تعویغ انداختن پیری میتوان دوباره جوان شد و سلولهای پیر و فرسوده را کنار زد .
2. هرگاه طولانی مدت در طبیعت پیاده روی مینمایید و علاقه ای به این نوع برنامه دارید افکار ، حس و توان بدن همگی در خدمت ذهن و اعتماد بنفس شما قرار میگیرد به معنی دیگر اعتماد بنفس شما تقویت و دائم به سیستم بدنی و ذهنی شما این جمله را مخابره میکند ، من میتوانم .
3. اکسیژن تازه در محل تولید ( طبیعت و گیاه )به همراه رنگهای متنوع و دور از هر گونه آلایندگی ، ذهن را برای هر گونه فکر سالم و خوب و خلاق آماده مینماید .
4. طولانی مدت و کوتاه مدت در این متن از انجا منشعب میگردد که وقتی شما کوتاه مینمایید برای سیستم فیزیولوژی و نیز توان بدنی خود از قبل محدودیت قائل شدید اما در طولانی مدت ، از قبل انرژی خاص و اعتماد بنفس چندین برابری و شاید حتی محکم و با صلابت را به سیستم بدن و ذهن خود القاء نموده اید که توانستن من محدوده ای ندارد پس بدن من ، خود را برای این شرایط آماده کن و بدان تو میتوانی و ...
دوستان : برگ ، گیاه ، اکوسیستم های طبیعی و جانداران موجود در آن همگی برای خدمت به انسان و روحیه و ارامش او بنا نهاده شده اند پس خواهشمندم ثبات و شرایط حاکم بر آن را دانسته و ندانسته از او نگیریم و دوست خوبی برای طبیعت باشیم . با تشکر
پاسخ دهید...
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.