021 4166 3000

رنج‌تان رنج مشترک ماست، در کنارتان هستیم.

گوشه‌ای از خاک ایران بر خود لرزید و قلب ما را به خاطر عزادار شدن هموطنان عزیزمان در کرمانشاه لرزاند. هرگز یادمان نخواهد رفت، هر بار که به دیارشان سفر کردیم جز مهر ندیدم. هر وقت با کوله‌‌بار سفر رسیدیم، استقبال گرم‌شان برایمان خاطره‌ای شد تا خستگی راه را فراموش کنیم.

مگر می‌شود سادگی کلام‌شان با لهجه کردی را فراموش کنیم. آنها که روزی خانه‌های محلی‌شان پناه‌گاه گرم‌مان بود، امروز بی سرپناه در سرما به سر می‌برند. چطور می‌توانیم بی تفاوت باشیم وقتی نام و نشان و هویت‌مان را از دامنه‌های سرفرازشان گرفتیم. دالاهو در کنار شماست. شما که با مهر میزبان سفرهایش بودید. نگاه گرم‌تان بدرقه راهمان بود و سرزمین تاریخی‌تان مقصد همیشگی سفرهای‌مان.

می‌دانیم سخت است، سخت است یافتن تسکینی برای مادری که بدن بی‌جان فرزندش را در آغوش گرفته، برای پدری که تمام زندگی‌اش با خاک یکی شده یا برای برادری که خواهرش را دیروز به خاک سپرده. اما به پاس قلب پاک‌تان و گرمای خانه‌های پر مهرتان، که همیشه پناه سفر بود برای ما، چادرهای دالاهو امروز پیش‌کشی است کوچک؛ برای خاطر تمام شما عزیزان کرمانشاهی. هرگز شما را فراموش نخواهیم کرد.

 

پیشنهاد یکی از همکاران بود. همه استقبال کردند و دست به کار جمع‌آوری چادرها شدیم.

 

صبح اخبار منتشرشده، شوکه‌مان کرد. هر ساعت که می‌گذشت بر تعداد زخمی‌ها و کشته‌شدگان حادثه زلزله اضافه می‌شد؛ انگار تمامی نداشت، صد تا، دویست تا، سیصد تا و... اعداد بالا می‌رفتند و ما بیشتر در شوک حادثه کرمانشاه غرق می‌شدیم. باید کاری می‌کردیم. دست به کار شدیم و چادرهایی را که در انبار داشتیم همه را بار زدیم به مقصد کرمانشاه، دیره. رنج‌تان، رنج مشترک ماست. این درد را تنها تحمل نکنید.

 

 

 

چادرها را یکی بعد از دیگری روی هم گذاشتیم تا برای چک نهایی آماده شوند.

 

 

 

چادرها بررسی شدند تا قابل استفاده باشند. زیراندازها را هم کم‌کم بسته‌بندی کردیم تا برای بارگیری آماده شوند.

 

 

 

در نهایت قلب‌مان را در کنار این چادرها و زیراندازها به سرزمینی فرستادیم که نام‌مان و هویت‌مان را از دامنه‌های سرافرازش گرفتیم. بدانید که در کنار شماییم.

 

از شما تقاضا داریم تا در صورت امکان به هموطنان کردمان کمک کنید. کرمانشاه را تنها نگذاریم. 1396/08/23 | کد مطلب: 3926
برچسب‌ها: مجله دالاهو
هانیه کاظمی

مهندس برق، فوق لیسانس مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
احسان.حلاجان
1396/08/23 20:26
آفرین دالاهو افتخار میکنم که راهنمای دالاهو هستم.
پاسخ دهید...