021 4166 3000

ویزای انگلیس (وقت سفارت انگلستان)

شاید از نظر شما گرفتن وقت سفارت کار دشواری باشد. فکر کردن به اینکه چه مدارکی نیاز دارید و چه مدتی طول می‌کشد تا وقت سفارت بگیرید برای شما نگران کننده است. البته این نگرانی بی‌جا نیست؛ اگر شما به تنهایی اقدام به این کار کنید، باید پروسه وقت‌گیر و هزینه‌بری پشت سر بگذارید. شما با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که تنها با یک تماس و تهیه چند مدرک می‌توانید وقت سفارت انگلیس بگیرید.

 انواع ویزا انگلیس:

از آنجا که ویزای انگلیس، بر اساس مدت زمان و هدف اقامت، انواع مختلفی دارد، نخستین مرحله برای گرفتن ویزا، انتخاب نوع ویزا است. دالاهو شما را در انتخاب نوع ویزا یاری خواهد داد. هم‌چنین با مراجعه به سایت https://www.gov.uk/check-uk-visa    می‌‍‌توانید از نوع ویزای خود باخبر شوید. اما، شما برای گرفتن انواع ویزاهای انگلیس در وحله اول ناچارید وقت سفارت بگیرید. 

با خیالی آسوده گرفتن وقت ویزا خود را به دالاهو بسپارید.

چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم؟

پس از انتخاب نوع ویزا و تکمیل فرم مربوط به آن،  وقت سفارت جهت انگشت‌نگاری و  ارائه مدارک تعیین می‌گردد. متقاضی باید در روز تعیین شده با مدرک ترجمه شده، فرم، برگه وقت و برگه واریز سفارت انگلیس به مراکز ویزای انتخاب شده مراجعه نماید. اگر در تکمیل فرم، دچار ابهام شدید اصلا نگران نباشید! دالاهو فرم‌های مربوط به گرفتن وقت از سفارت را تکمیل می‌کند و پس از تایید آن از طرف مسافر، به همراه سایر مدارک به سفارت انگلیس در ترکیه ارسال می‌شود.

مشاهده وقت سفارت

حضور متقاضیان در سفارت انگلیس برای انگشت‌نگاری و ارائه مدارک برای تمامی اتواع ویزای انگلیس الزامی است. زمان انگشت‌نگاری حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید. در صورتیکه ازطریق آنکارا یا استانبول اقدام شود، متقاضی ملزم به دریافت برگه عبور است و حتما باید 2 روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشد تا برگه عبور صادر شود و پس از آن برای پیکاپ پاسپورت اقدام کند.

 • سرویس passport pass back:

هزینه این سرویس، مبلغ ۶۴ دلار آمریکا است که باید به صورت نقدی در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. با خرید این سرویس، گذرنامه در همان روز انگشت‌نگاری به شما باز می گردد و می‌توانید به ایران برگردید. نتیجه ویزای شما پس از ۱۵ روز کاری (۲۰ تا ۲۵ روز) صادر خواهد شد و سفارت به شما اطلاع خواهد داد تا به امارات بازگردید و گذر‌نامه خود را به سفارت تحویل دهید. پس از تحویل گذرنامه نتیجه ویزا طی یک یا دو هفته به شما ارائه می‌شود. توجه داشته باشید که برای مرحله دوم به جای سفر دوباره به امارات می توانید از سرویس پیکاپ استفاده نمایید.

قابل ذکر است متقاضیانی که به کشور ترکیه مراجعه می کنند نیز می‌توانند با درخواست حضوری از سرویس Passport Pass Back استفاده کنند. هزینه این سرویس برای کشور ترکیه 60 پوند است.

 • سرویس priority:

با خرید این سرویس نتیجه ویزای شما در عرض ۵ روز کاری (بین ۵ تا ۸ روز) صادر خواهد شد. هزینه این سرویس که مبلغ 200 دلار است که باید نقدا در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود.

قابل ذکر است متقاضیانی که به کشور ترکیه مراجعه می کنند نیز می توانند با درخواست آنلاین قبل از انگشت نگاری از سرویس Priority استفاده کنند. هزینه این سرویس برای کشور ترکیه 212 پوند می باشد.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت:

اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی

فرم تکمیل شده فارسی درخواست وقت سفارت

دعوتنامه، اسکن دعوت‌نامه و مدارک اقامتی دعوت‌کننده (در صورت داشتن دعوتنامه)

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا:

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی
 • یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درواست روادید به همراه برگه تاییدیه وقت و تاییدیه واریزی وجه سفارت که توسط این مرکز انجام پذیر است.
 • 2 قطعه عکس 3.5 در 4.5
 • اصل و یا کپی دعوتنامه معتبر و در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن در مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق می باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و...
 • رزرو بلیط برای سفر به انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت‌کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سد ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده، قبوض پردختی از قبیل آب، برق، گاز و...
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به زبان لاتین برای 3 ماه گذشته، سپرده های بانکی و...
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه
 • برای مدیران و سهام‌داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای 6 ماه گذشته الزامیست.
 • ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه نیست.


1397/02/29 | کد مطلب: 4148
برچسب‌ها: ویزا
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


 • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
taher davar
1397/07/18 07:04
سلام من طاهر قهرمان جهان و اسیا وشرکت کننده المپیک اتن برای انگلیس با خانواده میشود اقدام کرد.
پاسخ دهید...
فهیمه جناب
1397/06/08 08:35
سلام می شه پاسخ سوال من را بدید
پاسخ دهید...
فهیمه جناب
1397/05/07 17:11
سلام،مادرم ۸۵سال شونه،وبرای دیدن پسرشان ،بارها به انگلستان سفر کرده اند ودرسفارت انگشت نگاری شده اند،آژانس شما بدون مراجعه ایشان به سفارت در دبی ،امکان اخذ ویزا را داره؟
پاسخ دهید...