تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
گروه بزرگ‌تر، تخفیف بیشتر!

راهنمای سفر با اتوبوس(زمینی) از تهران به آنکارا

این روزها که قیمت‌ بلیط‌های هواپیما خیلی بیشتر از درآمدهای‌مان و نرخ دلار مدام درحال افزایش است، فکر سفر خارجی برای خیلی از ما تبدیل به رویا شده. اما آیا می‌دانستید که با اتوبوس و هزینه‌ای حدود یک سوم هواپیما می‌توانید زمینی به آنکارا سفر کنید؟ آیا می‌دانید اتوبوس تهران به آنکارا از چه مسیرهایی می‌رود؟ به نظرتان مسافت تهران به آنکارا چند ساعت است؟ برای آگاهی از کلیه شرایط سفر با اتوبوس از تهران به آنکارا این مطلب را دنبال کنید.

اتوبوس‌ تهران به آنکارا از کدام ترمینال‌ها حرکت می‌کند؟

اتوبوس‌های تهران به آنکارا در زمان نگارش این متن از ترمینال‌ پایانه بیهقی (آرژانتین) و ترمینال غرب (پایانه آزادی) به مقصد آنکارا ترکیه حرکت می‌کنند.

سفر زمینی ترکیه از تهران به آنکارا با اتوبوس.

از کجا بلیط اتوبوس تهران به آنکار تهیه کنم؟

با یک جستجوی ساده در گوگل، سایت‌های فروش بلیط اتوبوس به شما معرفی می‌شوند. با مشخص کردن مبدا تهران، مقصد آنکارا و تاریخ سفر، بلیط‌های اتوبوس‌های قابل فروش به شما معرفی می‌شوند. اگر تمایلی به خرید آنلاین نیز نداشتید می‌توانید حضوری به ترمینال‌های پایانه بیهقی با پایانه آزادی مراجعه کنید.

مسافت تهران به آنکارا چند ساعت است؟

اتوبوس‌های تهران به آنکارا در زمان نگارش این متن، عموما بین ساعت 9 تا 12 از تهران حرکت می‌کنند؛ البته در مواقعی که مسافر بیشتر است این زمان ممکن است طولانی‌تر نیز شود. از زمان حرکت تا آنکارا شما در حالت عادی جاده حدود 30 تا 35 ساعت در راه خواهید بود. البته این مدت زمان حدودی است و ممکن است شلوغی جاده و معطلی مرز آن را طولانی‌تر کند.

اتویوس‌های تهران به آنکارا چه امکاناتی دارند؟

اتوبوس‌های تهران به آنکارا بسیار راحت محسوب می‌شوند. آنها تخت خواب شو، VIP و 25 نفره و مانیتوردار هستند. اما با این حال ممکن است مدت زمان طولانی در راه بودن برای برخی از افراد ناخوشایند باشد.

اتوبوس‌های تهران به آنکارا تخت خواب شو، VIP و 25 نفره و مانیتوردار هستند.

مسیر تهران به آنکارا چگونه است؟

مسیر حرکت اتوبوس های آنکارا از مرزهای مختلف بین ایران و ترکیه توسط راننده انتخاب می‌شود. اما به طور کلی خروج از مرز بازرگان یا مرز رازی صورت می‌گیرد. برای خروج از مرز نیز مدارک هر فرد به صورت انفرادی صورت می‌گیرد.

قیمت بلیط اتوبوس تهران آنکارا چه قدر است؟

قیمت این اتوبوس‌ها نسبت به زمان سفر متفاوت خواهد بود. شما در هر زمانی می‌توانید با مراجعه به سایت‌های فروش بلیط آنلاین از قیمت به روز آن مطلع شوید. با این حال اما این مبلغ تفاوت قابل توجهی با قیمت پروازها در همان زمان خواهد داشت.

آیا به سفر زمینی ارز مسافرتی تعلق می‌گیرد؟

از آنجایی که برای دریافت ارز مسافرتی نیاز به ارائه بلیط هواپیما دارید در سفر زمینی نمی‌توانید نسبت به دریافت آن اقدام کنید. برای آشنایی با نحوه دریافت ارز مسافرتی می‌توانید مطلب «راهنمای دریافت ارز مسافرتی» را مطالعه کنید.

آیا برای سفر زمینی باید عوارض خروج از کشور پرداخت کنیم؟

بله عوارض خروج از کشور شامل سفرهای زمینی نیز می‌شود. این مبلغ اما با نوع هوایی آن متفاوت است.

بلیط اتوبوس آنکارا به تهران را چگونه تهیه کنیم؟

مبلغ بلیط اتوبوس‌های آنکارا به تهران معمولا از مبلغ تهران به آنکارا بیشتر است و در همه روزها به فروش نمی‌رسد. در واقع تعداد این اتوبوس‌ها برای فروش آنلاین در سایت‌های فروش بلیط و ترمینال‌ها کمتر از بلیط رفت است. اگر نتوانستید در تاریخ مدنظرتان بلیط برگشت خود را تهیه کنید، می‌توانید از طریق لینک زیر آن را درخواست کنید:

درخواست بلیط اتوبوس

 

اگر محدودیت زمانی نداشته باشید سفر زمینی علاوه بر کم کردن هزینه سفرتان فرصتی را برای تماشای مسیر و تجربه عبور از مرزها را برای‌تان فراهم می‌کند.

شرایط برگشت از آنکارا به تهران چگونه است؟

اتوبوس‌های آنکارا به تهران نیز VIP و 25 نفره و تخت خواب شو هستند. مدت زمان برای برگشت نیز در حالت عادی جاده حدود 30 تا 35 ساعت در راه خواهید بود. تمامی امور مرزی نیز مانند رفت، به صورت انفرادی صورت می‌گیرد.

مزایا و معایب سفر زمینی از تهران به آنکارا چیست؟

اگر محدودیت زمانی نداشته باشید سفر زمینی علاوه بر کم کردن هزینه سفرتان فرصتی را برای تماشای مسیر و تجربه عبور از مرزها را برای‌تان فراهم می‌کند. اما باید به خاطر داشته باشید که در این حال شما نزدیک به 2 روز در راه هستید، این مورد اگر به همراه خانواده و با بچه کوچک باشید، برای‌تان مشکل ساز خواهد شد.

اگر قصد سفر به استانبول نیز دارید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «راهنمای سفر با اتوبوس (زمینی) از تهران به استانبول» را مطالعه کنید. 1398/04/16 | کد مطلب: 4536
برچسب‌ها: ترکیه
پرستو صاحبی

طراح، کوهنورد، علاقمند به نویسندگی، عاشق طبیعت و حیوانات...  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل