تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

درباره شیراز: شهر شعر و عشق و تاریخ

شیراز یکی از مهمان‌نوازترین شهرهای ایران با فرهنگ غنی و اصیل خود جایگاه ویژه‌ای در گردشگری ایران دارد. باغ‌های ایرانی شیراز نمونه‌ای منحصر بفرد از فرهنگ مهمان‌نوازی شیرازی‌هاست. آثار باستانی شیراز و دیدنی‌های تاریخی شهر شیراز هر گردشگری را محو تماشا می‌کند. از پرسپولیس و تخت جمشید شیراز گرفته تا پاسارگاد و مجموعه زندیه و آرامگاه‌ شعرای بزرگ ایرانی مثل حافظ و سعدی هر یک به تنهایی جاذبه‌ای خاص و کم‌نظیر هستند حالا تصور کنید همه این آثار در یک شهر، در شیراز قرار دارند. با سفر به شیراز و گشت و گذار در شهر شیراز به خوبی تنوع فرهنگی شهر را حس می‌کنید بخصوص وقتی در بهار عطر بهارنارنج فضای شهر را پر کرده باشد. شیراز، شهری که می‌تواند بهترین خاطرات جمعی را برای‌تان بسازد؛ همین توانایی شهر شیراز با دیدنی‌های تاریخی و طبیعی‌اش است که از آن برند گردشگری موفقی می‌سازد. به قول محمد بهمن بیگی آب و هوای شیراز گل می پرورد، سرو آزاد می رویاند، گردو را در کنار لیمو می نشاند... 

در تماشای دیدنی‌های شیراز نکته قابل توجه در بازدید از اماکن مذهبی مانند مسجد نصیرالملک شیراز است که تماشای بازی رنگ و نور در بازدید از آن خاطره‌انگیزترین بخش سفرتان خواهد شد. 

چنانچه قصد سفر به شیراز دارید می‌توانید از خدمات آژانس گردشگری دالاهو در این زمینه استفاده کنید. تور شیراز دالاهو در فصل مناسب سفر میزبان شما خواهد بود. پیشنهاد ما برای تماشای دیدنی‌های شیراز معمولا 2 تا 3 روز است البته تمام جاذبه‌های گردشگری شیراز در این زمان قابل بازدید نیست. آژانس گردشگری دالاهو در تور شیراز خود سعی دارد برترین‌های شیراز را در برنامه سفر به شیراز بگنجاند و ضمن برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از زمانی که در شیراز هستید برای گشت و گذار، سفر خاطره‌انگیزی برای مسافران شیراز رقم بزند. 

تور شیراز

شیراز یکی از مهمان‌نوازترین شهرهای ایران با فرهنگی غنی و اصیل است

معرفی شهر شیراز:

شیراز در میان شهرهای بزرگ ایران رتبه پنجم را دارد و در استان فارس قرار گرفته. شیراز برای اغلب گردشگران قلب فرهنگی و گردشگری ایران است و یکی از شهرهایی است که حتما باید در لیست سفرهای‌تان قرار گیرد. در شیراز معماری خاص باغ‌ها و عمارات ایرانی، بازی رنگ و نور در بناهای مذهبی و قدمت و عظمت آثار تاریخی مانند تخت جمشید و پاسارگاد، نقطه قوت گردشگری شیرازند. در شیراز پیوند و تعامل زیبایی برقرار است بین فرهنگِ صمیمی شهر شیراز و آثار تاریخی عظیمی که حاصل شکوه امپراتوری دیرین ایران است. شیراز لطیف‌ترین شهرهاست؛ جایی که گشت و گذار و تفریح در باغ و بستان حرف اول را در میان مردمانش می‌زند. قبل از سفر به شیراز این مطلب را ببینید تا برای‌تان بیشتر درباره شیراز بگوییم و شوق سفرتان را دو چندان کنیم. به قول سعدی شیرازی: 

چه مصر و چه شام و چه بر و چه بحر / همه روستایند و شیراز شهر 

 عظمت آثار تاریخی مانند تخت جمشید و پاسارگاد، نقطه قوت گردشگری شیرازند.

دیدنی‌های شیراز کدامند؟

داخل شهر شیراز دیدنی‌های شهر شامل خانه زینت‌الملک، مقبره حافظ، آرامگاه سعدی، مجموعه زندیه، مسجد و حمام وکیل، مدرسه خان، موزه پارس، باغ عفیف‌آباد، موزه نظامی عفیف آباد، باغ نارنجستان، باغ ارم و... است. اغلب این جاذبه‌های گردشگری که نام بردیم در محله‌های قدیم شیرازند. در سفر به شیراز می‌توانید از دیدنی‌های شیراز در خارج شهر شیراز دیدن کنید مانند نقش رستم و نقش رجب، پاسارگاد، پرسپولیس و موزه پرسپولیس که در خود آن مجموعه قرار گرفته.بیهوده نیست که سعدی درباره شیراز گفته: "شهرها همه بازند و شهر ما شهباز." سعی کردیم در مطلب دیدنی‌های شیراز، آدرس و اطلاعات بازدید سایت‌های تاریخی شیراز را با جزئیات بیشتر برایتان بنویسیم. 

باغ عفیف‌آباد یکی از دیدنی‌های شهر شیراز است.

فصل مناسب سفر به شیراز چه زمانی است؟ 

شیراز شهری است که بر و بحر بهم می‌رسند و سرو و نارنج در کنار هم می‌رویند. معمولا برای سفر به شیراز اغلب بهار و مخصوصا اردیبهشت ماه توصیه می‌شود اما ما به شما علاوه بر بهار پیشنهاد دیگری هم داریم. دوست شیرازی داشتیم که همیشه می‌گفت اگر شیراز را در اسفندماه ببینید عاشقش می‌شوید و شاید کلا نظرتان در مورد اردیبهشت آن تغییر کند. از طرفی سفر به شیراز در پاییز و قدم زدن در خیابان ارم شیراز در فصل خزان را توصیه می‌کنیم. خیابان‌های معروف شیراز در پاییز، اواخر زمستان (اسفند) و البته در بهار و به خصوص اردیبشهت رویایی هستند. 

معمولا برای سفر به شیراز اغلب بهار و مخصوصا اردیبهشت ماه توصیه می‌شود

آب و هوای شیراز چطور است؟

پاییزهای شیراز معمولا برگ‌ریزان است و هوا رو به سردی می‌گذارد. شیراز در منطقه‌ای از استان فارس قرار گرفته که دارای آب و هوای خشک است. با وجود بارش کمِ برف و باران در شیراز، شهر شیراز زمستان سردی دارد. دمای هوای شیراز در زمستان گاهی به 4،5 درجه بالای صفر می‌رسد. بهار شیراز همراه با وزش باد و نسیم ملایم است و دمای هوا بسیار مطلوب است. افزایش دمای هوای شیراز در بهار احتمالا تا 20 درجه سانتی‌گراد برسد. 

پاییزهای شیراز معمولا برگ‌ریزان است و هوا رو به سردی می‌گذارد.

معرفی هتل‌های شیراز برای اقامت

در شیراز از نظر اقامت در هتل‌های 3، 4 و 5 ستاره دست‌تان باز است. یکی از معروف‌ترین هتل‌های شیراز، هتل چمران شیراز است. هتل چمران شیراز 5 ستاره و لوکس است و یکی از ساختمان‌های بلند شهر شیراز که به سادگی قابل دیدن است. از دیگر هتل‌های معروف و لوکس شیراز می‌توان به هتل بزرگ 5 ستاره شیراز اشاره کرد. در میان هتل‌هایی که برای اقامت در شیراز معرفی کردیم هتل زندیه شیراز هتلی 5 ستاره است که دسترسی بسیار خوبی به بافت تاریخی شیراز مانند بازار و حمام وکیل، موزه پارس، مسجد نصیر الملک، ارگ کریم خان و...  دارد. برای اقامت در شیراز امکان استفاده از خدمات اقامتگاه‌های بومگردی را نیز دارید. بومگردی عمارت هفت رنگ، خانه سنتی ماه نیر و بوتیک هتل سنتی داروش برخی از این اقامتگاه‌های بومگردی شیراز هستند. 

از دیگر هتل‌های معروف و لوکس شیراز می‌توان به هتل بزرگ 5 ستاره شیراز اشاره کرد.

رستوران های شیراز 

در سفر به شیراز برای تجربه خوردن کلم پلو شیرازی به کدام رستوران برویم؟ اغلب مسافران شهر شیراز دوست دارند طعم غذاهای شیرازی را تجربه کنند. رستوران‌های متفاوت و جذابی در شهر شیراز فعالیت دارند که یکی از معروف‌ترین‌های آنها رستوران هفت خوان است. رستوران هفت خوان پنج طبقه است و هر طبقه سرویس متفاوتی از انواع غذاها را ارائه می‌کند. از معروف‌ترین غذاهای رستوران لوکس هفت‌خوان در شیراز دم‌پخت شیرازی است البته ته‌چین و قلیه ماهی آن نیز معروف است. رستوران صوفی می‌تواند انتخاب دیگر شما در شهر شیراز برای تجربه طعم لذیذ غذاهای شیرازی باشد. رستوران نزدیک به باغ عفیف‌آباد است و معمولا بعد از بازدید می‌توانید سری به این رستوران شیرازی بزنید. یکی از جاذبه‌های رستوران صوفی شیراز معماری جالب فضای داخلی است. 

طعم غذاهای شیرازی را حتما در سفر به شیراز تجربه کنید.1401/08/28 | کد مطلب: 4783
برچسب‌ها: جاذبه‌های دیدنی
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.