تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بهترین جاذبه‌های گردشگری در توکیو

توکیو از معروف‌ترین و پر رونق‌ترین شهرهای قاره آسیا و ژاپن است. شهری که چون ققنوس از خاکسر جنگی پرتنش برخواسته و حالا مقر تغییرات مهمی در علم، تکنولوژی و زندگی شهری است. در تور ژاپن دالاهو قرار است به این شهر افسانه‌ای سفر کنیم. حالا می‌خواهیم برایتان بگوییم چرا نباید دیدن توکیو را از دست بدهید.

تور ژاپن

 

توکیو کجاست؟

توکیو یک کلان شهر واقعی است. جایی که میلیون‌ها نفر در آن زندگی می‌کنند و میلیون‌ها مسافر روزانه نیز به آن وارد و خارج می‌شوند. تا جایی که ممکن است در طول روز جمعیت توکیو به بیش از 37 میلیون نفر هم برسد! شهری که مرکز اقتصاد ژاپن است و مقر امپراتور این کشور نیز محسوب می‌شود. تا پیش از توسعه فعلی، توکیو یک شهر کوچک و مختص به ماهیگران بود. اما تحولات سیاسی، سرنوشت توکیو را تغییر داد و از آن جایی متفاوت برای کار و زندگی ساخت. از آنجا که در تور دالاهو قرار است به این شهر پر رمز و راز سفر کنیم، اینجا برایتان از مهم‌ترین جاذبه‌هایی گفته‌ایم که در تور ژاپن آنها را بازدید خواهید کرد.

 

1- کاخ امپراتوری توکیو

کوکیو، مقر امپراتوری ژاپن در توکیو است. این منطقه شبیه یک باغ بزرگ است که مجموعه‌ای از ساختمان‌ها را در خود جای داده. کاخ فوکیاژ، محل زندگی امپراتور است و در کنار آن، اقامتگاه‌های دیگری برای خاندان سلطنتی تعبیه کرده‌اند. چند موزه، دفاتر اداری و آرشیو مهمی از اسناد نیز در همین منطقه از توکیو، قرار دارند. جالب است بدانید که پیش از این در محل این کاخ یک قلعه قدیمی وجود داشته و حالا بسیاری معتقدند که ارزش زمین‌های این ملک از تمام املاکی که در یک شهر توسعه یافته (مثلا کالیفرنیا) وجود دارد، بیشتر است. 

بخشی از این کاخ قابل دیدن است و بخش‌های دیگر آن جز محدوده‌های ممنوعه هستند. البته در طول‌ها بارها پیش آمده که گردشگران ماجراجو، از طریق خندق اطراف کاخ برای رسیدن به بخش‌های ممنوعه تلاش کرده‌اند و در نهایت ناکام بوده‌اند. دور مورد از این تلاش‌ها که در سال 2008 و 2013 اتفاق افتادند، تا مدت‌ها نقل روزنامه‌ها ژاپن بودند.

ارزش زمین‌های کاخ سلطنتی توکیو، برابر با همه املاک در کالیفرنیا است

ما و بقیه مردم، همان چیزهایی را از داخل کاخ سلطنتی می‌دانیم که خود خانواده امپراتور فاش کرده‌اند. مثلا اینکه در سال 1945، کاخ اصلی دچار یک حریق بزرگ شد و به سبب آن، بسیار آسیب دید. پس از آن با سازه‌های مدرن و مستحکم، کاخ دیگری ساختند که همان مولفه‌های معماری ژاپن را بازتاب می‌داد و تقریبا آسیب ناپذیر است.

در تور ژاپن دالاهو بیشتر درباره این کاخ، قلعه قدیمی، باغ اطراف آن و داستان‌های جذابی که در پشت دیوارهای آن در جریان است، برایتان خواهیم گفت.

 

2- برج اسکار تیری

تا پیش از سال 2012، اسکار تری بلندترین برج مخابراتی جهان بود. با آمدن برج‌های بلندتر، اسکاری تیری، به رتبه سوم رسید و حالا سال‌هاست که در همین سمت باقی مانده. وظیفه اصلی این برج، ارائه برنامه‌های مخابراتی و تبادل اطلاعاتی است که برج‌های قدیمی به سبب احاطه شدن توسط ساختمان‌های بلند، دیگر قادر به دریافت و انتقالش نیستند. برای طراحی اسکاری تیری به سه مولفه اصلی توجه شد. نخست آنکه این برج باید به نوعی معماری سنتی ژاپن و معماری آینده‌نگر را بازتاب می‌داد. نکته دوم این بود که معماری باید نقش تسهیل کنندگی برج در ارائه خدمات بهتر را بیان می‌کرد و در نهایت ایمنی برج نیز بسیار مورد اهمیت بود. از آنجا که ژاپن کشوری زلزله ‌خیز است، در طراحی این برج وجود زلزله احتمالی با دقت بررسی شد. در نهایت سازه‌ای ارائه شد که می‌تواند انرژی زلزله را تا 50 درصد جذب کند و باز هم مرکز ثقل برج را نگه دارد. 

برج اسکاری تیری در بین ساختمان‌های بلند توکیو، وظیفه تبادل اطلاعات را دارد

حالا این برج یکی از جاذبه‌های مهم شهر توکیو نیز هست. برای آنکه گردشگران بتوانند راحت‌تر به برج برسند، ایستگاه قطاری را نیز در نزدیکی آن قرار داده‌اند.

در تور ژاپن دالاهو برای دیدن این برج خواهیم رفت و چیزهای بیشتری درباره رنگ خاص آن که درواقع یک رنگ اصیل و قدیمی ژاپنی است، خواهیم آموخت.

 

3- معبد سنسوجی

سنسوجی یک معبد باستانی بودایی است که در تور توکیو ژاپن آن را خواهیم دید. احتمالا معبد سنسوجی اولین بار در سال 941 پس از میلاد ساخته و در سال 1635، بازسازی شده است. این معبد قدیمی‌ترین بنای مذهبی توکیو و متعلق به فرقه تندای بودیسم است که پس از پایان جنگ جهانی دوم، مستقل شدند. برای ساخت سقف معبد از کاشی تیتانیومی استفاده کرده‌اند. مصالحی که سبک اما بسیار مقاوم است. سالانه بیش از 30 میلیون گردشگر از معبد سنسوجی دیدن می‌کنند و با حضورشان، توانسته‌اند این مکان را تبدیل به یکی از مشهورترین بناهای مذهبی جهان کنند.

در کنار این معبد نیز، بناهای متعددی قرار دارد. از جمله یک بتکده 5 طبقه و فروشگاه‌هایی که مشغول فروش سوغاتی‌ها و لوازم سنتی هستند. 

معبد سنسوجی از مشهورترین بناهای مذهبی جهان است

در اواخر بهار، اطراف معبد سنسوجی میزبان جشن‌ها و فستیوال‌های بسیاری است. به همین دلیل، 3 تا 4 روز، ورود خودروها به داخل خیابان معبد مسدود می‌شود و مردم با پای پیاده خود را به این جشن‌ها می‌رسانند.

اگر دوست دارید این بنای جالب ژاپن را ببینید، در تور ژاپن دالاهو همراه ما باشید.

 

4- منطقه اودایبا در توکیو

oadiba دیگر جاذبه توکیو است که می‌خواهیم به سراغش برویم. در دهه 1850، چندین جزیره مصنوعی در توکیو ساخته شد و به سبب آن منطقه اودایبا شکل گرفت. در ابتدا هدف از ساخت جزایر، تقویت نیروی دفاعی شهر بود. اما با گذشت زمان، بخشی از جزایر تبدیل به تفرجگاه و به روی عموم مردم بازگشایی شدند. در این جزیره انواع تفریح‌ها و دیدنی‌ها را می‌توانید پیدا کنید.

در اودایبا می‌توانید موزه‌ها، مجسمه‌ها و دیدنی‌های بسیاری را ببینید

از جمله سالن نمایش تویوتا، چرخ و فلک بزرگ، موزه هنرهای دیجیتال، مرکز خرید با تم ونیز، دفتر مرکزی تلوزیون فوجی، موزه علوم و نوآوری‌های جدید ژاپن، پل رنگین کمان که جزایر را به مرکز توکیو وصل می‌کند، پارک آبی، مراکز خرید، کلیسا، فروشگاه محصولات آینده، موزه علوم دریایی، استخر شنا، پارک‌های عمومی و باغ‌های ژاپن، مرکز پاناسونیک، سواحل توکیو و بسیاری دیدنی‌های دیگر را خواهید دید.

 

تور ژاپن دالاهو

در این مقاله به بررسی 4 جاذبه اصلی که قرار است در تور ژاپن، در شهر توکیو آنها را ببینیم، پرداختیم. اما این‌ها تمام دیدنی‌های تور ژاپن ما نیستند و قرار است به دیگر شهرها و جاذبه‌ها از جمله، 

نیکو: معبد توسوگو، آبشار کاگون، دریاچه چوزن جی

هاکونه: تماشای مناظر طبیعی کوه فیجی، تلکابین سواری دامنه های کوه فیجی و بازدید از دریاچه آشی، وقت آزاد برای گشت اختیاری قایق سواری دریاچه آشی

کیوتو: معبد کیومیزو، قلعه نیجو جو، کاخ پادشاهی، معابد فوشی می ایناری و کینکاکوجی، جنگل های آراشیاما

نارا: کاخ نارا، پارک مرکزی نارا، معبد تودای جی

اوساکا: آکورایوم کایوکان، قلعه اوساکا، برج آسمان اومدا، پارک نامبا، وقت آزاد برای خرید از بازار های اوساکا

و... نیز سر بزنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این تورها، دالاهو همراه شماست. کافی است تور ژاپن را در سایت دالاهو سرچ کنید و یا با ما تماس بگیرید.1402/01/25 | کد مطلب: 4813
برچسب‌ها: جاذبه‌های دیدنی
نیوشا امینیان


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.