تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

صدور ویزای روسیه برای مسلمانان سخت تر می‌شود

درپی دستگیری 271 شهروند از کشورهای مسلمان که به صورت غیرقانونی ویا با ویزای جعلی وارد این کشور شده بودند، مقامات مسکو اعلام کردند ازاین پس صدورویزای روسیه برای متقاضیان مسلمان، از هر ملیتی که باشند، دشوارتر و سخت‎گیرانه ترمی‌شود.

با دستگیری بیش از 200 مسلمان بدون مدارک لازم در سنت پترزبورگ، مقامات روسیه، صدور ویزای برای همه مسلمانان را ازهرملیتی که باشند، دشوارتر می‌کنند.

به گزارش DND مقامات امنیتی روسیه از این پس با تجدید نظر در مقررات جاری، شرایط سخت گیرانه‎تری در صدور ویزا برای متقاضیان مسلمان از تمام ملیت‌هاو کشورهای گوناگون جهان اعمال خواهند کرد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که"ولادیمیرپوتین" رییس جمهور، عملکرد مقامات امنیتی و وزارت کشور و اصلاحات صورت گرفته را در دوران تصدی "دیمیتری‌مدودف" که اکنون نخست وزیر این کشوراست، به شدت مورد انتقاد قرار داد. هدف اصلی از تغییرات مورد نظر در این زمینه ارتقای کارآیی عملکرد امنیتی و اعمال دقیق قوانین در تقویت سازمان‌های مبارزه با تروریسم، قاچاق مواد مخدر، فساد و بهبود تصویر جهانی از قدرت اجرایی قوانین در روسیه بوده است.

طبق همین گزارش، پیش از این مجموعا 271 مسلمان درروسیه دستگیر شدند که عمدتا دارای اسناد و مدارک و ویزای جعلی بودند. 20 نفر از آنان نیز بکلی فاقد اسناد و مدارک وویزای روسیه بودند. در جریان این اقدامات، برخی از دستگیر شدگان نیز از مرزهای روسیه اخراج و به کشورهای متبوع خود بازگردانده شده‎اند.

خارجیان دارای مدارک جعلی عمدتا مسلمانی ازکشورهای بریتانیا، ازبکستان، تاجیکستان، آذربایجان و یک شهروند مصری و نیز یک افغانی بوده‌اند که همگی در سنت پترزبورگ دستگیر شدند.

منبع: خبرگزاری میراث فرهنگی1391/12/05 | کد مطلب: 577
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.