تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

محققان تاریخچه آدمخواری در اروپا را بررسی می‌کنند

محققان اروپایی قصد دارند با برگزاری همایشی در انگلیس تاریخچه آدمخواری در این قاره را بررسی کنند.

با گذشت حدود یک دهه از کشف نخستین نشانه‌های آدمخواری در اروپا محققان قصد دارند با برگزاری همایشی در شهر منچستر، تاریخچه آدمخواری در این قاره را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش هریتیج‌کی‌، از سال‌ها قبل بحث‌های زیادی میان محققان در زمینه تاریخچه آدمخواری در اروپا در جریان بوده و در این میان عده‌ای از محققان با استناد به آثار کشف شده در غارهایی در اسپانیا تاریخچه آدمخواری در این قاره را به ده‌ها هزار سال قبل برده و عده‌ای نیز بر این باورند که این عمل تا چند هزار سال قبل نیز رواج داشته است.

در سال 2010 باستان‌شناسان در جریان کاوش‌های خود در محوطه‌ای تاریخی در شرق اسپانیا موفق به کشف استخوان‌های یک خانواده 12 نفره در غاری در این کشور شدند که در حدود 49 هزار سال قبل توسط هم‌نوعان خود کشته و سپس خورده شده‌اند.

بقایای استخوا‌ن‌های این خانواده در یکی از اتاق‌های غار مشهور «ال سیدرن» اسپانیا که باستان‌شناسان آن را «تونل استخوان‌ها» نامیده‌اند، کشف شدند. باستان‌شناسان کشف استخوان‌های حیوانات در این غارها را نشانگر این می‌دانند که ساکنان این غارها به‌دلیل کمبود غذا به آدمخواری رو نیاورده بودند، بلکه به‌ دلیل علاقه‌ زیادی که به گوشت انسان، به ویژه کودکان و زنان داشتند، آدم‌خواری می‌کردند.

منبع:ایسنا1392/03/06 | کد مطلب: 923
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.