تگ‌ها
درباره وبلاگ دالاهو
به وبلاگ دالاهو خوش‌آمدید. اینجا بخش متفاوتی از سایت ماست. اگر به دنبال اطلاعات جالب، خواندنی و مفید مرتبط با سفر، ایران و جهان می‌گردید، پس جای خوبی آمده‌اید. از آخرین اخبار داخلی دالاهویی گرفته تا معرفی جاذبه‌های گردشگری و راهنمای سفر را می‌توانید اینجا بخوانید. در وبلاگ دالاهو رابطه‌ی نزدیک‌تری با ما خواهید داشت.

قبل از سفر به ویتنام "لالایی" بخوانید!

"لالایی" عنوانِ رُمانی نوشته "کیم توی" ویتنامی است.
ماجرای این کتاب در مورد ویتنام و زندگی مردم عادی در دوران جنگ، پناهندگی و مهاجرت اجباری ناشی از جنگ است. کتاب جالبی است که برای آشنایی با فرهنگ ویتنام و اثرات مخفی جنگ بر مردم خیلی خوب است.
اگر همه تصورتان از ویتنام مردمانی چشم‌بادامی با کلاه‌های حصیری بزرگ‌ است که عاشق کوفته برنجی هستند؛ این کتاب را حتما بخوانید.

نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1396/06/27

بدون دیدن "چه" به کوبا سفر نکنید!

همه‌ی ما بارها نام چه گوارا یا اِل‌چه را به عنوان یک رهبر انقلابی بزرگ بسیارشنیده‌ایم. فیلم "چه" در نوامبر 2008 در آرژانتین به نمایش درآمد و برای نخستین بار در تاریخ این کشور خیابان‌های بوینس آیرس ‏به خاطر نمایش این فیلم شاهد ترافیک سنگین و صف‌های چند کیلومتری در برابر گیشه‌های سالن ها بود.‏ تیزر فیلم را اینجا ببینید.

 

نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1396/06/27

سینما سفر: گاندی (فیلم)

فیلم گاندی، داستان زندگی قهرمان این کشور، ماهاتما گاندی است. این فیلم جوایز بسیار زیادی برده و برای کسانی که به هند یا کشمیر سفر می‌کنند دیدن آن توصیه می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره این فیلم، این مطلب را بخوانید. 

نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1396/06/26

کتاب سفر: جایی برای زنان بر روی قله آناپورنا

عنوان کتاب: جایی برای زنان بر روی قله آناپورنا
نوشته: آرلن بلام
ترجمه: رحیم دانایی

نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1396/06/26

آنچه باید پیش از سفر به کوبا بدانید

اطلاعات ضروری سفر به کوبا، همه چیز درباره ارز رایج در کوبا، وسایل حمل و نقل عمومی، کرایه تاکسی و اجاره ماشین برای گشت در شهر. میزان بودجه مورد نیاز برای سفر به کوبا، همه این اطلاعات را در ادامه این مطلب بخوانید.

نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1396/06/21