تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
گروه بزرگ‌تر، تخفیف بیشتر!

تهران گردی

طهران قدیم
6 رای شما هم امتیاز بدهید!
تهران گردی
طهران قدیم

تورهای تهران گردی دالاهو

تورهای تهران گردی

 

Tehran best places tours

آشنایی با آشپزی ایرانی

 

Persian Cooking

 بازدید از زورخانه تهران

 

House of Strength

 موزه‌های تهران (هنر معاصر، نگارستان و هنر ایران)

 

The roots of traditional Persian painting and Contemporary Art of Tehran

باغ موزه هنر تهران و گالری‌های هنری

 

Contemporary Art of Tehran

 کنسرت موسیقی ایرانی

 

Music performance in Tehran

بازدید از کاخ‌های سلطنتی

 

The Palace of Imperial Family

  زیارت حرم و بازدید از شهر قم

 

The largest center for Shi'a scholarship

کاخ سعدآباد و عمارت‌های ایرانی

 

Most Stunning Historical Complex in Iran

 ری گردی

 

Ray: The Earliest Settlement of the Area

برج آزادی و برج میلاد

 

Tehran from a Height of 435 Meters

اماکن مقدس اقلیت‌های مذهبی

 

Religious Community of Tehran

 موزه‌های تهران (نگارستان و هنرهای معاصر)

 

The roots of traditional Persian painting and Contemporary Art of Tehran

موزه جواهرات، کاخ گلستان و بازار بزرگ تهران

 

The Precious Treasures of Iran

تهران گردی از میدان امام خمینی تا باغ ملی

 

3000 Years of Civilization

 مجموعه زیباترین کاخ‌های سلطنتی

 

The Most Stunning Historical Complex in Iran and The Palace of Imperial Family

 تورهای تهرانگردی چه تورهایی هستند؟

تهران یکی از مقاصد اصلی برای گردشگران خارجی‌ای است که به ایران سفر می‌کنند. این کلان‌شهر شلوغ در دل خود کاخ‌ها، موزه‌ها، گالری‌های هنری و ده‌ها جاذبه دلربایی را جای داده است. در تورهای تهرانگردی که ویژه گردشگران خارجی است مسافران فرصت این را پیدا می‌کنند تا با لیدر انگلیسی زبان جاذبه‌های متنوعی از تهران را بازدید کنند. این تورها که به صورت یک روزه و گاهی نیم‌روزه برگزار می‌شوند فرصت خوبی برای گردشگران است تا در زمانی کوتاه بر اساس سلیقه خود از جاذبه‌های مختلفی بازدید کنند. یکی از دغدغه‌های مسافران خارجی خرید صنایع دستی از بازار بزرگ است. در این تورها راهنمای تور، گردشگران را به معتبرترین فروشگاه چرم، زیباترین عتیقه فروشی و مغازه‌هایی که بتوانند با خیال راحت و بدون تردید خرید کنند، می‌برد و به آن‌ها در چانه زدن کمک خواهد کرد.

جاذبه های برتر استان تهران چیست؟

ری: اولین زیستگاه‌های انسان

با بررسی آثار به‌جامانده از زندگی انسانی در دوره‌ نوسنگی متوجه شدیم که ری از اولین زیستگاه‌های انسان و از ابتدایی‌ترین اشکال تمدن در منطقه بوده است. این شهر که به‌عنوان رگس شناخته می‌شد برای مدتی در دوران پارتیان پایتخت کشور ایران بوده و در قرن 11 به‌عنوان پایتخت سلجوقیان انتخاب شد. ری از نظر تعداد بناهای تاریخی از غنی‌ترین شهرهای باستانی ایران محسوب می‌شود.

 آرامگاه طغرل در ری.

کاخ‌های سلطنتی تهران

مجموعه کاخ نیاوران و سعدآباد دو مجموعه دیدنی از کاخ و عمارت‌های زیبای ایرانی‌اند که هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود می‌کشد.

شکوه کاخ‌های سلطنتی.

برج آزادی

برج آزادی که یکی از قدیمی‌ترین نمادهای تهران است در مرکز میدان آزادی قرار دارد. این برج در سال 1971 میلادی به مناسبت بزرگداشت دو هزار و پانصدمین سال امپراطوری ایران در این میدان ساخته شده است.

برج میلاد

برج میلاد با ارتفاع 435 متری‌ ششمین برج مخابراتی بلند دنیا است و هنگام بالا رفتن با آسانسور سریع این برج، منظره‌ای نفس‌گیر از تهران را پیش چشم خود خواهید داشت. در تالار مشاهیر این برج نیز مجسمه‌های مومی از شخصیت‌های برجسته ایران وجود دارد.

برج میلاد، ششمین برج مخابراتی بلند دنیا.

موزه ملی

این موزه به دو بخش مجزا تقسیم می‌شود: موزه ایران باستان و موزه دوران اسلامی. بخش اول دارای آثار بسیار مهمی از سایت‌‌های باستانی ایران مثل تخت جمشید، چغازنبیل و... است. موزه دوران اسلامی حاوی کلکسیونی با ارزش از آثار مهم دوران عباسی، سلجوقی، ایلخانی، صفویه و قاجار است که بر اساس ترتیب تاریخی به نمایش گذاشته شده‌اند. می‌توانید از رازهای این تمدن 3000 ساله و تاثیرات آن بر تمدن غرب با توضیحات راهنمای خود هنگام بازدید از این موزه مطلع شوید.

موزه ملی ایران شامل دو قسمت ایران باستان و موزه دوران اسلامی است.

موزه جواهرات ایران

موزه جواهرات ایران در ساختمان بانک مرکزی واقع شده و جواهرات با ارزشی نظیر: دریای نور (بزرگترین الماس جهان)، تخت طاووس، لعل سامری، تاج پهلوی و هزاران گنج ملی دیگر که توسط شاهان متعدد ایران جمع‌آوری شده را در کنار هم در دل خود جای داده است.

کاخ گلستان

 کاخ گلستان مجموعه‌ ملوکانه‌ قجری بسیار زیبایی است. این مجموعه یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی شهر تهران و جزو میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود.

مجموعه کاخ گلستان  یکی از زیباترین جاذبه‌های تهران است.

باغ موزه و گالری‌های تهران

همانطور که مراکز اقتصادی و سیاسی دنیا به سرعت در حال پیشرفت و تغییر مکان به سمت شرق هستند، تولیدات هنری و بازارهای خلاق نیز به دنبال آن‌ها در حال تغییر و توسعه است. در حال حاضر تهران و گالری‌های این شهر نمایش دهنده جذاب‌ترین آثار برخی هنرمندان ایرانی و خارجی و از مراکز فرهنگی و هنری مهم آسیا و خاورمیانه محسوب می‌شود.

زورخانه

همانطور که از نامش پیداست «زورخانه»، مکانی است که برای قرن‌ها مرکز ورزش‌های سنتی و در اصل محل تمرین و پرورش مردان جنگجو  و پهلوانان در ایران و کشورهای مجاور بوده ‌است. کشتی سنتی ایرانیان که گفته می‌شود توسط رستم قهرمان اسطوره‌ای حماسه‌ شاهنامه نیز تمرین می‌شده، در این مکان شکل گرفته. پهلوانان ایران در زمان هجوم اعراب به ایران ملاقات‌های سری خود را در زورخانه ترتیب می‌دادند، و زورخانه علاوه بر مکان انجام تمرینات ورزشی، محل زنده نگاه داشتن روحیه اتحاد و میهن‌پرستی جوانان ایرانی بود.

زورخانه، رای قرن‌ها مرکز ورزش‌های سنتی و در اصل محل تمرین و پرورش مردان جنگجو  و پهلوانان در ایران و کشورهای مجاور بوده ‌است.

موزه نگارستان

موزه نگارستان جایی است که شما را با ریشه‌های نقاشی سنتی ایران که در سبک نقاشی‌هایی پیش از دوره صفویه بوجود آمده، آشنا خواهد کرد. بهترین کلکسیون‌های نقاشی ایرانی قرن‌های 19 و 20 و برخی از آثار کمال‌الملک، هنرمندی که سبک اروپایی را بیش از پیش به نقاشی ایران وارد کرد را در این موزه از نزدیک مشاهده خواهید کرد.

موزه هنرهای معاصر تهران

موزه هنرهای معاصر تهران، با تاثیر از سبک معماری بادگیرهای ایرانی و طراحی زیبای کامران دیبا ساخته شده. این موزه دارای 9 گالری است که کلکسیون هنری فرح پهلوی در آنها به نمایش گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل شاهکارهایی از هنرمندان برجسته دنیا مانند: جکسون پالاک، آندره دورن، فرانسیس بیکن، الکساند کالدر، هنری مور و مکس ارنست است.

موزه هنرهای معاصر تهران، با تاثیر از سبک معماری بادگیرهای ایرانی ساخته شده است.

اماکن مقدس اقلیت‌های مذهبی در تهران

تهران بیش از 200 سال میزبان اجتماع کثیری از پیروان ادیان آسمانی مثل زرتشتیان، یهودیان و ارامنه بوده است. کلیسای سرکیس مقدس، کنیسه یهودیان، آتشکده آدریان، کلیسای مریم مقدس و موزه ارمنیان تعدادی از این جاذبه‌های اقلیت‌های مذهبی است.تجربه مسافران
شما می‌توانید 401 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 21 بار اجرا شده‌است.
مشاهده سوابق میزان رضایت از تورهای مشابه تهران گردی میزان رضایت از تمام تورهای دالاهو
سوالات متداول "تهران گردی"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «تهران گردی» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل