021 4166 3000
تگ‌ها
درباره وبلاگ دالاهو
به وبلاگ دالاهو خوش‌آمدید. اینجا بخش متفاوتی از سایت ماست. اگر به دنبال اطلاعات جالب، خواندنی و مفید مرتبط با سفر، ایران و جهان می‌گردید، پس جای خوبی آمده‌اید. از آخرین اخبار داخلی دالاهویی گرفته تا معرفی جاذبه‌های گردشگری و راهنمای سفر را می‌توانید اینجا بخوانید. در وبلاگ دالاهو رابطه‌ی نزدیک‌تری با ما خواهید داشت.

روز عکاسی

یک اشاره کوچک روی دگمه دوربین، اشعه نور، و لحظه‌ای که برای همیشه ثبت می‎شود: عکاسی چه دیچیتال باشد چه بر روی فیلم، لحظات ما را برای همیشه ماندگار می‌کند: منظره‌ای که در سفر دیده‌ایم، جشن تولدی در کنار خانواده یا دورهمی کوچکی با دوستان. عکاسی روشی است که کمک می‌کند لحظه‌های دوست داشتنی‌مان را بارها و بارها مرور کنیم. پس چرا یک روز را برای جشن گرفتن خود عکاسی در نظر نگیریم؟

بیشتر بخوانید...
نوشته سپیده اقتداری | تاریخ 1397/05/28

روز جهانی چپ‌دست‌ها

تا به حال چند بار پیش آمده که نتوانید از ابزارهایی مانند قیچی، چاقو یا حتی ماوس کامپیوترتان به راحتی استفاده کنید؟ جواب این سوال بستگی دارد به اینکه شما چپ‌دست باشید یا راست‌دست. اگر جزو افراد چپ‌دست باشید، احتمالا خیلی خوب درک می‌کنید به دست گرفتن قیچی یا استفاده از ماوسی که برای راست‌دست‌ها طراحی شده کار ساده‌ای نیست. در تمام امتحان‌ها باید اعلام کنید که صندلی مخصوص راست‌دست‌ها مناسب شما نیست و هر بار در بانک یا اداره‌های مختلف خودکار را برمی‌دارید و چیزی می‌نویسید دیگران چنان با تعجب نگاه‌تان می‌کنند که انگار می‌خواهند بپرسند: چپ‌دستی؟!

بیشتر بخوانید...
نوشته سپیده اقتداری | تاریخ 1397/05/22

اقامتگاه بوم‌گردی هزارچشمه هفشجان

در ارتفاعات فلات مرکزی ایران و در دامنه کوه جهان‌بین، شهری قرار دارد که پیشینه‌اش به گذشته‌های دور می‌رسد، شهر شیرهای سنگی و سنگ‌تراش‌های زبردست. در این سرزمین هزارچشمه، خانه‌ای هست که در دامنه کوه جای گرفته: از این خانه چشم‌اندازهایی بی‌نظیر ببینید، به صدای طبیعت بکر گوش فرادهید، طعم غذاهای محلی را بچشید و لذت آرامش را لمس کنید. اهالی مهمان‌نواز اقامتگاه هزار چشمه هفشجان منتظر شما هستند.

بیشتر بخوانید...
نوشته سپیده اقتداری | تاریخ 1397/05/13

بارش شهابی برساوشی چیست؟

شبی را تصور کنید که زیر سقف آسمان ایستاده‌اید و حرکت شهاب‌های آسمانی از این سو و آن‌ سو چشمان‌تان را مبهوت خود می‌کند. آسمان صاف و پر ستاره است و سکوت کویر را فقط صدای سوختن چوب می‌شکند. آسمان شب پر از رمز و رازهایی است که از گذشته افسانه‌های زیادی از آن به جا مانده. با ما همراه شوید تا با این شب جادویی آشنا شوید.

بیشتر بخوانید...
نوشته پرستو صاحبی | تاریخ 1397/05/07

اقامتگاه بوم‌گردی جاده ابریشم

در شرق ایران، جایی نزدیک نیشابور، در حوالی روستای سپیدار، خانه‌ای 100 ساله قرار دارد. این خانه سال‌ها شاهد آمد و رفت مردمان مختلف بوده و میزبان مهمان‌هایی شده که از دور و نزدیک به دیدنش رفته‌اند. غذاهای این خانه طعم دست پخت مادربزرگ‌ها را دارد و سرگرمی‌هایش یادآور خاطرات دوران کودکی است، خاطراتی شیرین و دور به زیبایی و درخشندگی جاده ابریشم.

بیشتر بخوانید...
نوشته سپیده اقتداری | تاریخ 1397/05/01