تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
تگ‌ها
درباره وبلاگ دالاهو
به وبلاگ دالاهو خوش‌آمدید. اینجا بخش متفاوتی از سایت ماست. اگر به دنبال اطلاعات جالب، خواندنی و مفید مرتبط با سفر، ایران و جهان می‌گردید، پس جای خوبی آمده‌اید. از آخرین اخبار داخلی دالاهویی گرفته تا معرفی جاذبه‌های گردشگری و راهنمای سفر را می‌توانید اینجا بخوانید. در وبلاگ دالاهو رابطه‌ی نزدیک‌تری با ما خواهید داشت.

ویژگی دوربین عکاسی مناسب طبیعتگردی

برای خرید دوربین مناسب طبیعتگردی چه ویژگی‌های مهمی وجود دارد و یک دوربین عکاسی خوب برای سفر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ در خرید دوربین عکاسی علاوه بر مگاپیکسل باید به نکات دیگری توجه کرد و پارامترهای مهم دیگری برای خرید دوربین عکاسی وجود دارد. اگر در فکر خرید دوربین عکاسی هستید و می‌خواهید با دوربین‌تان از مناظر زیبای سفر و طبیعت عکاسی کنید، خوب است نکات این مطلب را درباره خرید یک دوربین عکاسی ببینید.

 

بیشتر بخوانید...
نوشته حامد احمدی | تاریخ 1399/09/15

آشنایی با صنایع دستی بوشهر

موقعیت بوشهر برای کشاورزی زیاد مساعد نبود؛ از همین‌ رو، مردم روستا به هنرهای دستی روی آوردند. آن‌ها آنچه در دست داشتند را به کار گرفتند، خلاقیت را چاشنی‌اش کردند و صنایعی بی‌بدیل ساختند. خرید صنایع دستی بوشهر هم خانه‌های‌تان را زیبا می‌کند هم کمک به جوامع محلی است؛ چراکه در کنار صیادی، صنایع دستی یکی از منابع درآمد اهالی بوشهر است. 

بیشتر بخوانید...
نوشته سیما رفیعی | تاریخ 1399/09/15

اطلاعیه تعطیلی دالاهو - آذر 99

اطلاعیه دالاهو در مورد تعطیلی اعلام شده از طرف ستاد ملی کرونا و تعیین تکلیف وضعیت تورهای آینده را می‌توانید اینجا ببیند.

بیشتر بخوانید...
نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1399/08/28

تاجیکستان کجاست؟

تاجیکستان یکی از کشورهای آسیای میانه محسوب می‌شود. کشور  تاجیکستان از جنوب و شمال با افغانستان و قرقیزستان و از خاور و باختر با چین و ازبکستان همسایه است. تاجیکستان هیچ راهی به آب‌های آزاد ندارد. کوهستانی بودن، بارش فراوان و منابع آب فراوان از ویژگی‌های جغرافیای این کشور است. تاجیکستان در بین کشورهای آسیا میانه کمترین مساحت را دارد اما به خاطر ارتفاع این کشور و کوهستانی بودن آن بلندترین کوه‌های آسیای میانه در تاجیکستان است. جمعیت کل کشور تاجیکستان حتی از جمعیت شهر تهران کمتر است! اما جذاب‌ترین نکته درباره  تاجیکستان این  است که  زادگاه اولین شاعر فارسی زبان است. 

بیشتر بخوانید...
نوشته حامد احمدی | تاریخ 1399/08/28

مالیات سفر خارجی چیست و چقدر است؟

"مالیات سفر خارجی اخذ خواهد شد." این خبر شوک بزرگی برای صنعت گردشگری بود. براساس مصوبه مجلس در تاریخ 1 بهمن 1398 حالا گردشگران برای سفرهای خارجی باید مالیات پرداخت کنند. اما بعد از برطرف شدن ابهام‌ها نکته مهم این است که مالیات سفر خارجی با عوارض خروج از کشور یکی است. بنابراین علاوه بر مبلغ عوارض خروج از کشور نیازی نیست شما مبلغی به عنوان مالیات سفر خارجی پرداخت کنید. در حال حاضر عوارض خروج از کشور سال 99 افزایش یافته است. مالیات سفر خارجی یا همان عوارض خروج از کشور شامل همه تورهای خارجی حتی سفر به استانبول و تور ترکیه می‌شود. اما چه استثناهایی در این قانون وجود دارد؟ جزییات طرح مالیات سفر خارجی چیست؟

بیشتر بخوانید...
نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1399/08/25