تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
حداقل 70 هزار تومان تخفیف!
تگ‌ها
درباره وبلاگ دالاهو
به وبلاگ دالاهو خوش‌آمدید. اینجا بخش متفاوتی از سایت ماست. اگر به دنبال اطلاعات جالب، خواندنی و مفید مرتبط با سفر، ایران و جهان می‌گردید، پس جای خوبی آمده‌اید. از آخرین اخبار داخلی دالاهویی گرفته تا معرفی جاذبه‌های گردشگری و راهنمای سفر را می‌توانید اینجا بخوانید. در وبلاگ دالاهو رابطه‌ی نزدیک‌تری با ما خواهید داشت.

نکات ایمنی سفر به کویر

اگر با تور سفر می‌کنید با توجه به اینکه بسیاری از تورها و تورلیدرها مسلط به نکات ایمنی سفر به کویر هستند کار چندان سختی ندارید اما اگر به تنهایی عازم سفرهای کویری هستید خوب است اطلاعات خود را در زمینه نکات ایمنی سفر به کویر تکمیل کنید. کویر در عین زیبایی محیطی است خشن. ایمنی در تور کویر از مهم‌ترین جنبه‌های سفر به این مناطق است. برای حفظ ایمنی درسفرهای کویری، بهتر است بهترین فصل سفر به کویر بدانید و وسایل مورد نیاز در تور کویر را به همراه داشته باشید. همچنین سفر با یک راهنمای خوب می‌تواند لذت سفر و ایمنی در تور کویر را افزایش دهد. علاوه بر همه اینها دانستن اطلاعاتی درباره جانورانی که در تور کویر ممکن است ببینید، ضروری است. چطور در کویر مسیریابی کنیم و آیا ممکن است در سفر به کویر مار ببینیم؟ در این صورت باید برای حفظ ایمنی خودمان در تور کویری چه کنیم؟

بیشتر بخوانید...
نوشته آیدا امینی‌فر | تاریخ 1399/06/30

راهنمای خرید کوله پشتی سفر

برای افرادی که در سفر هستند کوله پشتی خانه سیارشان است. خیلی مهم است که این خانه گنجایش وسایل مورد نیاز برای روزهای سفر را داشته باشد، دسترسی آن آسان باشد و حملش اذیت کننده نباشد. آیا می‌دانید یک کوله پشتی مناسب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد و در بازار چه کوله‌هایی وجود دارد؟ اگر در جستجوی انتخاب کوله پشتی مناسب برای‌ سفرهای‌تان هستید و نیاز به راهنمایی دارید، این مطلب مانند یک دوست هنگام انتخاب کوله همراه‌تان خواهد بود.

بیشتر بخوانید...
نوشته پرستو صاحبی | تاریخ 1399/06/30

تصاویری زیبا از کویر مرنجاب

آن زمان که شاه عباس صفوی اسم کویر مرنجاب را انتخاب کرد هیچ فکرش را نمی‌کرد که روزی مردمی از کشورهای مختلف جهان برای قدم زدن روی رمل‌های آن راهی این منطقه شوند! یکی از جاذبه‌های طبیعی پرطرفدار ایران کویرها و رمل‌های جادویی‌شان هستند. در این میان کویر مرنجاب در نزدیکی کاشان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کویرگردی است. اگر می‌خواهید با کویر مرنجاب بیشتر آشنا شوید مطلب زیر را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید...
نوشته پرستو صاحبی | تاریخ 1399/06/30

با این اپلیکیشن ارزان‌تر سفر کنید

«این سفر خیلی بهم مزه داد. به جای اینکه به پول خودمون 35 هزار تومان هزینه‌ی تاکسی بدم، فقط 6 هزار تومان پرداخت کردم. باورتون می‌شه؟» این جملات را یکی از عاشقان سفر می‌گوید. او در سفرش به کشوری خارجی با استفاده از اپلیکیشن «اوبر» توانست هزینه‌ی حمل و نقلش را به کمتر از نصف برساند. خارق‌العاده نیست؟ مطلب ما را بخوانید تا این بار در سفرتان به کشوری خارجی از اوبر استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید...
نوشته شیما تیموری | تاریخ 1399/06/29

شازده ماهان کرمان: ییلاقی خوش آب و هوا در دل کویر

شازده ماهان کرمان و رسیدن به این جاذبه مانند کشفی تازه است. تصور کنید در دل کویر هستید و تا چشم کار می‌کند مناظر خشک و بی آب و علف به چشم می‌آید. حتی به فکرتان هم نمی‌رسد شهری خنک، پر آب و سرسبز در چند قدمی‌تان وجود داشته باشد. کافیست قدری از کرمان فاصه بگیرید تا به یکی از خوش آب‌ و هواترین شهرهای ایران برسید: شهر ماهان. این شهر چنان نظر شاهان قاجار را به خود جلب کرد که باغی مصفا در آن ساختند و نامش را شاهزاده ماهان یا شازده ماهان گذاشتند. داستان باغ شازده ماهان به سکونت و برگزاری مراسم شاهان قاجار ختم نشد. این باغ به ثبت جهانی رسید و تا به امروز پا برجا و دیدنی است. 

بیشتر بخوانید...
نوشته سیما رفیعی | تاریخ 1399/06/25