021 4166 3000
تگ‌ها
درباره وبلاگ دالاهو
به وبلاگ دالاهو خوش‌آمدید. اینجا بخش متفاوتی از سایت ماست. اگر به دنبال اطلاعات جالب، خواندنی و مفید مرتبط با سفر، ایران و جهان می‌گردید، پس جای خوبی آمده‌اید. از آخرین اخبار داخلی دالاهویی گرفته تا معرفی جاذبه‌های گردشگری و راهنمای سفر را می‌توانید اینجا بخوانید. در وبلاگ دالاهو رابطه‌ی نزدیک‌تری با ما خواهید داشت.

وعده‌های غذایی در سفر؛ باید‌ها و نبایدها

تغذیه در سفر یکی از نکات مهمی است که‌ گاه نادیده گرفته می‌شود و بعضی‌ اوقات با مسمومیت‌های غذایی یا بیماری‌ها ممکن است لذت سفر گرفته شود و باعث دردسر می‌شود؛ اما اگر قبل از شروع سفر به نکات ریز و در عین‌ حال مهم غذایی توجه کنیم، یک مسافرت خوب، بدون دردسر و بیماری خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید...
نوشته حامد احمدی | تاریخ 1398/02/03

آیا می‌دانید گل‌فشان چیست؟

گِل‌فِشان پدیده‌‏ای طبیعی است که طی آن گل‏‌ و لای از زیر زمین به شکل چشمه‌وار به سطح زمین می‌رسد و شکل ماهوری به‌ خود می‏‌گیرد. گل‌فشان‌ها ارزش زیست محیطی دارند و برخی از آن‌ها به جاذبه توریستی تبدیل شده‌اند. در این مطلب با برخی از گل‌فشان‌های ایران آشنا شوید.

بیشتر بخوانید...
نوشته آزاده سروستانی | تاریخ 1398/02/03

5 سوغاتی معروف دزفول

دزفول شهری در شمال استان خوزستان که طبیعت زیبا و بافت قدیمی شهرش دل هر گردشگری را می‌رباید. کافی است یک ساعتی در بازار قدیمی این شهر قرار بزنید تا از تماشای هنرهای گوناگون این مردم دوست داشتنی به وجد بیایید. آیا تا به حال راجع به کپو بافی یا قلم نی دزفولی چیزی شنیده‌اید؟ از خراطی و ورشو سازی چطور؟در ادامه این مطلب باهم سری به بازار قدیمی دزفول می‌زنیم تا با صنایع دستی و سوغاتی‌های اصیل این شهر آشنا شویم.

بیشتر بخوانید...
نوشته پرستو صاحبی | تاریخ 1398/02/03

دیدنی‌ترین کاخ‌های جهان

کاخ، کوشک، ارگ یا قصر، اگرچه هرکدام تعریف خاص خود را دارد، اما همه محل اقامت و استراحت دائمی و یا موقت خاندان سلطنتی، رییس دولت، مقامات عالی‌رتبه و اشراف بوده است. کاخ فرعون در تبسقصر، کاخ‌های تخت جمشید و کاخ‌های آشوری نینوا از قدیمی‌ترین کاخ‌های جهان هستند. کاخ‌ها زمانی خانه پادشاهان و امپراتوران بودند و در حال حاضر جزو جاذبه‌های توریستی محبوب هستند. در اینجا 10 کاخ زیبای جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید...
نوشته حامد احمدی | تاریخ 1398/02/03

روز جهانی کتاب‌خوانی

کافیست لحظه‌ای جهان را بدون کتاب‌ها تصور کنیم! دنیا بدون تاریخ، تجارب گذشتگان و بی دیدن دنیایی فراتر از آنچه در آن هستیم، دنیایی تهی است. امرزوه با گسترش رسانه‌ها و فضاهای مجازی اهمیت کتاب‌ها بیش از پیش شده. رسانه‌ها و فضاهایی که گاهی ما را از عمق و حقیقت ماجرا دور می‌کنند. روز جهانی کتاب در واقع روزیست که اهمیت کتاب و فرهنگ کتابخوانی را یادآور شود. 

بیشتر بخوانید...
نوشته سیما رفیعی | تاریخ 1398/02/03