تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
تگ‌ها
درباره وبلاگ دالاهو
به وبلاگ دالاهو خوش‌آمدید. اینجا بخش متفاوتی از سایت ماست. اگر به دنبال اطلاعات جالب، خواندنی و مفید مرتبط با سفر، ایران و جهان می‌گردید، پس جای خوبی آمده‌اید. از آخرین اخبار داخلی دالاهویی گرفته تا معرفی جاذبه‌های گردشگری و راهنمای سفر را می‌توانید اینجا بخوانید. در وبلاگ دالاهو رابطه‌ی نزدیک‌تری با ما خواهید داشت.

همه چیز درباره قطار سیبری

قطار سیبری یکی از جذاب‌ترین وسایل نقلیه جهان است. یک غول آهنی غران که از میان دشت‌ها و کوه‌ها، با مناظری جادویی می‌گذرد و در هر پیچ جاده، برای‌تان شگفتی جدیدی را رو خواهد کرد. اگر عاشق سفرهای خاص هستید و می‌خواهید جهانگردی را به‌گونه‌ای نو تجربه کنید، این مطلب مخصوص شماست. چراکه برای‌تان از قطار سیبری، کوپه‌ها، امکانات، مسیرها و جاذبه‌هایی که سر راه خواهید دید، گفته‌ایم.

بیشتر بخوانید...
نوشته تحریریه دالاهو | تاریخ 1402/09/03

دستکش‌های کوهنوردی

دستکش‌های کوهنوردی بهترین محافظ برای دست‌ها در سفرها و برنامه‌های ویژه هستند. ورزش کوهنوردی و فعالیت‌های نظیر ترکینگ از جمله ورزش‌هایی هستند که برای افراد علاقه‌مند به طبیعت جذابیت خاصی دارند. برای انجام کوهنوردی و شرکت در تور ترکینگ نیاز به لوازم خاصی است که یکی از آن‌ها دستکش‌های کوهنوردی است. خرید دستکش کوهنوردی باید با اطلاعات کافی انجام شود تا محصول خریداری شده با نیاز و فعالیت افراد تناسب داشته باشد. اگر شما به دنبال دستکش مناسب کوهنوردی هستید، این مطلب از وبلاگ دالاهو را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید...
نوشته یاسمن شکرگزار | تاریخ 1402/08/30

«شهر شیرها»، جاذبه جدید گردشگری چین

تور چین از خاص‌ترین سفرهاست. اگر می‌خواهید امکان سفر در زمان را داشته باشید و تخیل را به واقعیت بدل کنید باید حتماً به «شهر شیرها»، جاذبه جدید گردشگری چین سر بزنید. شهر شیرها یکی از جاذبه‌های چین است که امروزه افراد بسیاری را به‌سوی خود جلب کرده است. اولین تصاویر عجیب درباره این شهر در زیر آب را مجله نشنال جئوگرافیک چینی منتشر کرد و همین مسئله باعث شد این شهر یکی از جاذبه‌های چین برای مسافران شود. قدمت شهر شیرها به سال 208 پس از میلاد مسیح می‌رسد و متعلق به سلسله امپراتوری «هان شرقی» است. اگر به دنیای ناشناخته‌ها علاقه‌مند هستید شهر شیرها می‌تواند شما را به اعماق این دنیا ببرد.

بیشتر بخوانید...
نوشته یاسمن شکرگزار | تاریخ 1402/08/27

فستیوال‌ها و کارناوال‌های مهم برزیل کدامند؟

کارناوال‌های برزیل گاهی از داستانی بسیار ساده آغاز می‌شوند؛ مثلا داستان فرانسیسکو. فرانسیسکو خوابش نمی‌برد. قرار بود صبح روز بعد تنومندترین گاو اربابش را بکُشد، فقط به این خاطر که زن باردارش، کریستینا، هوس زبان گاو کرده بود! فرانسیسکو فکر کرد، «اگر ارباب بویی از این ماجرا ببرد کارم تمام است». اما چاره دیگری نداشت. «بهتر نیست موضوع را با پدر روحانی در میان بگذارم؟» نه، فردا باید هر طور شده کار را یکسره می‌کرد. شاید هم اتفاق بهتری در راه بود... این داستان ماجرای یک کارناوال برزیلی یا جشن برزیل است. اگر می‌خواهید آخر داستان را بدانید، مطلب زیر را بخوانید.

بیشتر بخوانید...
نوشته یاسمن شکرگزار | تاریخ 1402/08/26

با شهر جهنم آشنا شوید!

تور ژاپن پر از دیدنی و شگفتی است که شهر جهنم یکی از جاذبه‌های آن است. عبارت «جهنم روی زمین» یا «شهر جهنم» اگرچه تصویری غریب را تداعی می‌کند؛ اما بهترین راه برای توصیف شهر «بپو» (Beppu) در ژاپن است. این شهر که یکی از جاذبه‌های گردشگری ژاپن محسوب می‌شود سالانه گردشگران زیادی را به‌سوی جهنم خود دعوت می‌کند. حوضچه‌های در حال جوش و قل‌قل‌زدن، ابرهای گاز سولفوریک، آب‌فشان‌های در حال جوشش از زیر زمین و حفره‌های گل‌ولای جوشان تنها تعدادی از مشخصه‌های واضح این منطقه هستند. بپو شهری است که جدای از چشمه‌های جوشان خود جاذبه‌های دیگری دارد که در سفر با تور ژاپن حتماً باید آنها را ببینید.

بیشتر بخوانید...
نوشته یاسمن شکرگزار | تاریخ 1402/08/25