تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

روسیه

دیدار در میدان سرخ
24 رای شما هم امتیاز بدهید!
مــشاهــده هــمه تــورها


ویزای روسیه

قبل از سفر به روسیه بخوانید

روسیه، پهناورترین کشور دنیا، در شمال اوراسیا واقع شده است. زبان رسمی این کشور روسی و واحد پول آن روبل نام دارد. روسیه یکی از کشورهای سردسیر و کم بارش دنیاست؛ با این وجود، از جذابیت‌های فوق‌العاده‌ای برخوردار است. مسکو، پایتخت این کشور از شهرهای مهمی است که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. به نظر شما مهم‌ترین جاذبه‌های روسیه کدامند؟

آیا روسیه را برای سفر می‌پسندم؟

سفر به روسیه تجربه‌ای متفاوت است. این کشور جذابیت‌های مدرن، تاریخی و طبیعی را کنار هم دارد. دیدن سیبری به تنهایی می‌تواند دلیلی برای سفر به روسیه باشد. آشنایی با مردم روسیه و فرهنگ منحصر به فرد آن‌ها از دیگر جذابیت‌هایی است که در سفر به روسیه تجربه می‌کنیم. 

جاذبه‌های روسیه که حتما باید ببینید

مسکو مملو از جاذبه‌هایی است که می‌توانید روزها برای دیدنش وقت بگذارید. میدان سرخ، پارک الکساندر، موزه کرملین، گشت در خیابان تورسکایا، ساختمان تئاتر بولشوی و غیره از جاذبه‌های این شهر است. برای شنیدن تاریخ روسیه به شهر یِکاتِرینبورگ بروید؛ افسانه‌های معدنچیان و تب طلا تا اعدام خاندان رومانوف‌ها را در این شهر بشنوید. می‌توانید بالای مرکز تجاری ویزوتسکی بروید و کل شهر را زیر پایتان ببینید. در روسیه این امکان وجود دارد که مرز بین اروپا و آسیا سوار قطار شوید و از میان سیبری، جنگل تایگا و رودخانه‌ها گذر کنید. برای‌تان جذاب نیست این همه زیبایی را از کوپه قطار ببینید؟ در سفر 10 روزه روسیه از این جاذبه‌ها بازدید کنید.

شکم‌گردی و غذاهای روسیه چطورند؟

در سفر به روسیه فرصت چشیدن طعم‌های تازه را از دست ندهید. روسیه برای همه سلیقه‌ها غذاهای بی‌نظیری دارد. اگر جزو آن کسانی هستید که به خوردن سوپ علاقه دارند، سوپ بُرش، سوپ کلم و سوپ آکروشا را حتما امتحان کنید. ممکن است بیف استراگانف را در رستوران‌های ایران چشیده باشید؛ این غذا در رستوران‌های روسیه طعم دیگری دارد. چشیدن آن را از دست ندهید.جذاب‌ترین غذای روسیه گلابچی نام دارد. ظاهر این غذا شبیه دلمه کلم است. با چشیدن این غذا ممکن است عاشقش شوید. این موارد تنها گوشه کوچکی از غذاهای خوشمزه روسی هستند.   

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل