تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تونس

سیاحتی در سرزمین کارتاژها
34 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
تونس
سیاحتی در سرزمین کارتاژها


 قبل از سفر به تور تونس بخوانید

تونس خوش آب و هواترین کشور شمال آفریقاست. این کشور به دلیل وجود دریای مدیترانه و کوه‌های شمال آب و هوای معتدلی دارد. تونس در تابستان مسافران زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می‌کند. واحد پول این کشور دینار تونس است. مردم تونس اغلب به زبان عربی صحبت می‌کنند و زبان رسمی‌شان است اما عربی آنها گویش ویژه‌ای دارد. در تونس زبان فرانسوی هم کاربرد دارد. بالای 60 درصد مردم این کشور می‌توانند به زبان فرانسوی صحبت کنند.

 آیا تور تونس را برای سفر می‌پسندم؟

ممکن است که تونس از لحاظ مساحت جغرافیایی خیلی بزرگ نباشد اما بناهای تاریخی و جاذبه‌های طبیعی آن چند برابر مساحتش است. تجربه قدم زدن در سواحل ماسه‌ای مدیترانه همراه با عطر یاسمن و نسیم دریا تجربه به یادماندنی خواهد بود. تونس جایی است که ماهی‌های توی بشقاب‌تان همیشه تازه است. این کشور مقصدی اصلی برای تعطیلاتی است که می‌خواهید در سواحل شنی و آفتابی دریا بگذرد. اما به جز استراحت در سواحل، مقاصد هیجان انگیز دیگری برای گشت وگذار در تونس منتظر شماست. تنوع فرهنگی، مناظر جنگلی و ساحلی، و صحرایی از دریای شن در ظرف چند روز تجربه بی‌نظیری برای‌تان می‌سازد.

  8 جاذبه تونس که حتما باید ببینید


تونس مقصدی اسرارآمیز است که بقایای تمدن‌های قدیمی مشهور از شاهکارهای معماری رومی‌ها تا مساجد دیدنی اسلامی را در خود جای داده است. در سفر به تونس می‌توانید  در بافت قدیم تونس به تاریخ سفر کنید، گشتی در شهر کارتاژها بزنید از کلسئوم رومی‌ها در ال جم بازدید کنید یا در سواحل ماسه‌ای مدیترانه استراحت کنید. برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های تونس کلیک کنید.

 شکم گردی و غذاهای تونسی چطورند؟

از آنجا که کشورهای مختلفی مثل فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و اعراب بر این کشور حکومت داشتند این تنوع فرهنگی به غذاهای تونسی نیز راه پیدا کرده است. در سرو غذاهای تونسی نان اهمیت ویژه‌ای دارد. یکی از نان‌های ویژه تونس خوبز ملا است که حتما باید آن را امتحان کنید. طعم سالادهای تونسی نیز هیچ‌وقت از زیر زبان‌تان نخواهد رفت.  برای آشنایی با غذاهای تونسی و طعم آن‌ها اینجا کلیک کنید.  

  فستیوال ها و رویدادهای مهم تونس کدامند؟

اگر به تونس سفر کنید، می‌توانید شخصیت‌های برجسته‌ای را در  فستیوال بین‌المللی کارتاژ ملاقات کنید یا می‌توانید در یک کلوسئوم باعظمت رومی فستیوال بین‌المللی موسیقی سمفونیک ال جم را تماشا کنید. اگر از دوستداران سینما نیز باشید فستیوال بین‌المللی فیلم کارتاژ قطعا به شوق‌تان خواهد آورد. برای آشنایی با سایر جشن‌ها و فستیوال‌های مهم تونس این مطلب را بخوانید.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dalahoo ‌ طبیعت گردی دالاهو (@dalahootravel) on

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
محسن پهلوان
1401/07/21 19:16
تونس و لبنان عالی ترین کشورهای عربی تاریخی در دسترسند با توجه به قطعی اینستاگرام اینجا اطلاع رسانی میکنید؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/07/23 08:55
دوست عزیز
سلام

در صفحه تورهای خارجی می‌توانید فهرست کامل تورهای ما را ببینید. هم اکنون تور تونس برای اواخر آبان ماه اجرا می شود.
https://dalahoo.com/tourlist.cfm?type=1

با تشکر از پیام شما

عبدالله سعداله زاده
1400/12/13 22:25
توره تونس یا ویتنام خبر رسانی کنید
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/01/06 11:45
دوست عزیز
سلام

اطلاعات کامل تورهای ما در سایت بارگذاری شدن. تور تونس برای نوروز 1401 اجرا شد. تاریخ های اجرای بعدی تور تونس از طریق سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

با تشکر از پیام شما