تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

گردشگردان 45 کشور برای سفر به تایلند هشدار گرفتند

45 کشور به دلیل ناآرامی‌های تایلند این کشور را در فهرست اخطار برای گردشگران خود قرار دادند.

در روزهایی که تظاهرات ضددولتی در شهر بانکوک - پایتخت تایلند - با عنوان «بانکوک تعطیل» در این شهر در جریان است، 45 کشور با قراردادن تایلند در فهرست اخطار، از گردشگران خود خواستند به این کشور سفر نکنند.

به گزارش سی‌ان‌ان، اعتصابات گسترده در شرایطی پایتخت تایلند را در روزهای آینده به طور کامل فلج خواهد کرد که همواره این شهر در ماه‌های دسامبر و ژانویه میزبان میلیون‌ها گردشگر بود که حالا با این اقدام مخالفان دولت «شیناواترا» که خواستار استعفای وی هستند، بسیاری از گردشگران سفرهای خود به تایلند را لغو کرده و بخش‌ قابل توجهی از آن‌ها نیز در حال ترک تایلند هستند.

از سوی دیگر بسیاری از خطوط پروازی از جمله «ایر ایشیا» و «نوک ایر» نیز پروازهای خود به بانکوک را کاهش داده‌اند که تداوم این روند می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری را به تایلند که صنعت گردشگری منبع اصلی درآمد و اشتغال آن است وارد کرده و خاطره بد تجمعات سال‌های 2010 و 2008 را برای آنها زنده کند.

در سال 2010 درگیری‌ها بین دولت و سرخ‌پوشان معترض در مناطق مرکزی شهر بانکوک، پایتخت تایلند که هتل‌های لوکس و مراکز خرید مورد علاقه گردشگران در آن قرار دارند، بسیاری از گردشگران را از این کشور فراری داد. در سال 2008 نیز بحران سیاسی در تایلند که تعطیلی هشت‌روزه چند فرودگاه های این کشور و زیان چند میلیارد دلاری به صنعت گردشگری تایلند را در پی داشت، بزرگ‌ترین بحران تاریخ صنعت گردشگری این کشور را رقم زد.

در حال حاضر در حدود دو میلیون‌ نفر در صنعت گردشگری تایلند به طور مستقیم و غیرمستقیم به کار اشتغال دارند و درآمدهای حاصل از این صنعت شش درصد «تولید ناخالص داخلی» این کشور را به خود اختصاص داده است.1392/10/24 | کد مطلب: 1517
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
آزاده سروستانی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.