تگ‌ها
درباره وبلاگ دالاهو
به وبلاگ دالاهو خوش‌آمدید. اینجا بخش متفاوتی از سایت ماست. اگر به دنبال اطلاعات جالب، خواندنی و مفید مرتبط با سفر، ایران و جهان می‌گردید، پس جای خوبی آمده‌اید. از آخرین اخبار داخلی دالاهویی گرفته تا معرفی جاذبه‌های گردشگری و راهنمای سفر را می‌توانید اینجا بخوانید. در وبلاگ دالاهو رابطه‌ی نزدیک‌تری با ما خواهید داشت.

همایش یک سفر یک تجربه شهریور 96

دالاهو قصد دارد هر ماه یک همایش برگزار کند. می‌خواهیم هر بار یک مقصد پرطرفدار خارجی را به همسفران خوب‌مان معرفی کنیم. مردادماه از اندونزی گفتیم و خاطرات شیرین سفر کشمیر را با همراهان‌مان مرور کردیم. اما این‌بار با کریم شادفر به کجا سفر خواهیم‌کرد و این لیدر با تجربه ما را همراه خودش به کدام مقصد می‌برد؟

نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1396/05/19

خوردنی‌های مراکش را بشناسیم

غذاهای مراکشی برای خودشان عالمی دارند. ادویه‌های مخصوص هندی و مواد اولیه مراکشی، این غذاها را خاص کرده. غذاهایی که در ظرف‌های مخصوص پخته و در همان‌ها سرو می‌شوند و سوپی که از گوجه فرنگی و عصاره گوشت مرغ یا گوسفند است و حتما باید نامش را به‌خاطر بسپارید. در نهایت یک نوشیدنی مخصوص مراکشی را به شما معرفی می‌کنیم که حتما باید امتحانش کنید. 

نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1396/05/16

سفر به کازابلانکا یعنی یک دنیا خاطره رمانتیک در کافه ریک

کافه ریک را می‌شناسید؟ یک کافه پر از سکانس خاطره‌انگیز. جایی که همفری بوگارت و اینگرید برگمن یکدیگر را ملاقات می‌کنند و ماجرای کازابلانکا آغاز می‌شود. اگر فیلم کازابلانکا را دیده باشید حتما با کافه ریک آشنا هستید. گردشگران بسیاری پس از تماشای این فیلم برای دیدن این کافه راهی مراکش و شهر کازابلانکا شدند. اما همگی مایوس شدند! می‌دانید چرا؟

نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1396/05/15

اژدهای کومودو - جنگ بر سر تصاحب جفت ماده

اژدهای کومودو به ظاهر شبیه موجودات افسانه‌ای است اما در واقع این خزنده تنها یک مارمولک بسیار بزرگ است. مارمولکی را تصور کنید با ۳ متر طول و ۱۴۰ کیلو وزن! شاید باور کردنش سخت باشد اما این گوشت‌خوار عظیم‌الجثه، می‌تواند در یک وعده غذایی، تا ۸۰٪ وزن بدن خودش، تغذیه کند. 

نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1396/05/11

فیلم: همسفران دالاهو در بازدید از آبشار ایگواسو

با تماشای این فیلم، شما را به شریک شدن در هیجان همسفران دالاهو در تور برزیل و در بازدید از آبشار ایگوازو دعوت می‌کنیم...

نوشته هانیه کاظمی | تاریخ 1396/05/09