تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کشمیر

ونیز هندوستان
30 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
کشمیر
ونیز هندوستان

قبل از سفر به کشمیر بخوانید

در فصل بهار، کشمیر پر از مسافر است و معمولا با افزایش قیمت مواجه هستید. فصل تابستان را می‌توان بهترین زمان سفر به کشمیر دانست. از اواخر پاییز تا پایان زمستان نیز فصل اسکی در گلمرگ است؛ اما مسیر دسترسی برای گردشگران ندارد. اگر می‌خواهید تدارک سفری ارزان به کشمیر را ببینید باید روزانه کمتر از 3000 روپیه را در نظر بگیرید. اگر این مبلغ را به  4000 تا 9000 روپیه برسانید می‌توانید سفری مرفه‌تر را تجربه کنید. در آخر اگر دنبال سفری لوکس و مجلل هستید بودجه مورد نظرتان باید بیشتر از 9000 روپیه باشد. برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

آیا کشمیر را برای سفر می‌پسندم؟

کشمیر دارای طبیعتی رویایی است که شاید در فیلم‌های بالیوودی کادرهای زیبایی از آن را دیده باشید. در کشمیر می‌توانید میان دره‌هایی رنگارنگ و سرسبز گشت بزنید؛ در باغ‌های رویایی قدم بزنید یا که لحظاتی را در قایق‌های شیکارا بر روی دریاچه دال به آرامش بگذرانید. اگر به اماکن مذهبی و آشنایی با فرهنگ مردم نیز علاقمند باشید می‌توانید سری به معابد و بازارهای محلی بزنید. برای آشنایی بیشتر با تفریحات کشمیر اینجا کلیک کنید

7 جاذبه کشمیر که حتما باید ببینید

در سفر به کشمیر شما می‌توانید به شیکارا سواری در دال بردازید و شبی را در خانه‌های قایقی روی آب بگذرانید. به گشت و گذار در منطقه زیبای کوهستانی پاهالگام بپردازید یا در بازارهای محلی به تماشای زندگی مردم بومی بنشینید. اگر می‌خواهید راجع به جاذبه‌های کشمیر بیشتر بخوانید اینجا کلیک کنید.

شکم گردی و غذاهای کشمیری چطورند؟

به طور کلی طعم غذای کشمیری ملایم است و اهالی این منطقه به طعم و چاشنی غذا اهمیت می‌دهند. هل، رازیانه، زنجبیل، دارچین، زعفران و میخک در لیست ادویه‌های تند، خوشمزه و مورد علاقه‌ی کشمیری‌هاست.غذای گوشتی در سبد غذایی کشمیری‌ها جایی نداشت تا اینکه با حمله‌ی مغول‌ها و حکومت گورکانیان هند (از نسل مغولان) ذائقه‌ی آن‌ها عوض شد. غذاهای دو منطقه‌ی کشمیر و هند تحت تاثیر فرهنگ مغولی تغییر کرد و استفاده از گوشت سفید، مرغ و ماهی به عنوان مواد اولیه‌ی غذاهای کشمیری قرار گرفت. اگر می‌خواهید با غذاهای لذیذ کشمیری آشنا شوید اینجا کلیک کنید.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم کشمیر کدامند؟

فرهنگ کشمیر فرهنگ رنگ و زیبایی است. در کشمیر فستیوال‌های مختلفی به نام فستیوال  همیس، فستیوال گورز ، فستیوال شیکارا، فستیوال زعفران، فستیوال لوبری و فستیوال گل‌های لاله برگزار می‌شود. در کشمیر صدها باغ گل لاله وجود دارد و در فصل بهار تمام این منطقه پر از این گل‌ها می‌شود. بزرگ‌ترین باغ گل لاله آسیا در سرینگار قرار دارد، شهری که هر سال میزبان فستیوال گل‌های لاله است. در فستیوال گل‌های لاله، انواع گل‌های لاله‌ای که در این منطقه پرورش داده می‌شوند به نمایش گذاشته می‌شود. هر سال بهار، منظره گل‌های لاله این باغ‌ها منظره‌ای دیدنی و به یادماندنی می‎سازد که از زیبایی نفس را در سینه حبس می‌کند. برای آشنایی بیشتر با دیگر فستیوال‌ها اینجا کلیک کنید. تجربه مسافران
شما می‌توانید 83 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 7 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "کشمیر"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «کشمیر» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل