تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

قرقیزستان

سرزمین سکاها
24 رای شما هم امتیاز بدهید!
 • 8 تیر 1402
  • 9 روزه
  • 29,000,000 تومان + 1,050 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
قرقیزستان
سرزمین سکاها

قبل از سفر به قرقیزستان بخوانید

قرقیزستان نام کشوری در آسیای مرکزی است. پایتخت این کشور بیشکک نام دارد. بیشتر ساکنان قرقیزستان به زبان قرقیزی و روسی صحبت می‌کنند؛ تعداد معدودی را در قرقیزستان می‌توانید پیدا کنید که زبان انگلیسی بدانند. قرقیزستان یکی از کشورهای کوهستانی است و اختلاف دمای شب و روز در این کشور بسیار زیاد است.

آیا قرقیزستان را برای سفر می‌پسندم؟

قرقیزستان سرزمین پرندگان شکاری، ارتفاعات برفی و مناظر طبیعی چشم‌نواز است. اگر می‌خواهید سفری متفاوت تجربه کنید، قرقیزستان مقصدی مناسب برای شماست. ماجراجویی در طبیعت قرقیزستان و آشنایی با فرهنگ مردم عشایر آن از خاطرتان نمی‌رود. 

جاذبه‌های قرقیزستان که حتما باید ببینید

مهم‌ترین جاذبه قرقیزستان دریاچه «ایسیک کول» است. طبیعت‌گردی، شنا، اسب‌سواری و کوهنوردی از جمله تجربه‌هایی است که در کنار این دریاچه می‌توانید انجام دهید. منطقه حفاظت‌شده آلان آرچا جاذبه دیگری است که در قرقیزستان باید از آن بازدید کنید؛ این منطقه در کوهستان‌های تیان شان زیبایی خیره کننده‌ای دارد. بیشکک، پایتخت قرقیزستان، جذابیت‌هایی دارد که باید کشف کنید. کوه تخت سلیمان در شهر اوش به ثبت جهانی رسیده و دیدن غروب آفتاب و منظره شهر اوش بر فراز این کوه از خاطرتان نخواهد رفت. همه این‌ها گوشه‌ای از جذابیت‌های قرقیزستان است. برای دیدن جاذبه‌های این کشور درنگ نکنید. 

شکم‌گردی و غذاهای قرقیزستان چطورند؟

گوشت در غذاهای قرقیزستان بسیار کاربرد دارد. غذاهای قرقیزستان اغلب با ذائقه ایرانی‌ها سازگارند. بهتر است قبل از سفر به قرقیزستان نام مشهورترین غذاهای قرقیزی را شنیده باشید: پلو، منتو و سامس.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم قرقیزستان کدامند؟

ایده مسابقات جهانی عشایر از سمت رئیس جمهور قرقیزستان مطرح شد. هر دو سال یکبار، عشایر از سراسر جهان در قرقیزستان جمع می‌شوند و با شکوه تمام آداب و رسوم خود را به نمایش می‌گذارند. اگر دوست داشته باشید می‌توانید زمان سفرتان را طوری تنظیم کنید تا در این جشنواره‌ها شرکت کنید.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل