تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آهار به شکرآب

طبیعت رویایی شکرآب
47 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

آهار و شکرآب کجاست؟

حتما تا به حال نام فشم زیاد به گوش‌تان خورده. شاید حتی این منطقه را دیده باشید. اما این بار که به آن سمت رفتید، مسیرتان را کمی بیشتر ادامه بدهید، دیدنی‌های بیشتری در نزدیکی تهران پیدا می‌کنید، از جمله آهار و شکرآب. این نام‌ها متعلق به دو تا از روستاهای نزدیک تهران است. رفتن به این منطقه سخت نیست: دود و شلوغی تهران که تمام شود به این مناطق خوش آب و هوا رسیده‌اید!

مسیر زیبای آهار به شکرآّ ب و گوش‌سردن به نوای طبیعت.

چرا آهار و شکرآب خاص است؟

سفر به آهار و شکرآب انتخابی مناسب برای دوری از شلوغی شهر و استراحت است. فاصله نزدیک این روستا به تهران امتیاز بزرگی است، زیرا برای رسیدن به آن نیازی نیست راه زیادی را طی کنید. خود روستای آهار در واقع در بین دو تنگه قرار گرفته و زیبایی‌هایش مدیون رودخانه‌های پرآبش است. باغ‌های وسیعی که در این روستا قرار دارد هم سرسبزی آن را بیشتر می‌کند. در غرب دره آهار، باغستانی ییلاقی و باصفا وجو دارد، اینجا همان شکرآب است. رودخانه زلال، کوه‌های بلند و درختان انبوه این منطقه را به مقصد محبوب گردشگرها تبدیل کرده. اما شکرآب بیشتر از همه به آبشار زیبایش معروف است، آبشاری در دل دره‌ای سرسبز.

طبیعت منطقه آهار به شکرآب پر ز زیبایی است.

در آهار و شکرآب چه می‌بینیم؟

شلوغی تهران را که پشت سر بگذارید، زیبایی‌های مسیر سفر به آهار و شکرآب شروع می‌شود؛ مسیری تماشایی از میان کوچه باغ‌های زیبا و درختان چنار و گردو که جوی‌ها و آبشارهای کوچک زینت‌بخش آن هستند. اگر اهل پیاده‌روی باشید، گشت و گذار در میان کوچه باغ‌ها با صدای دلنواز آب برای‌تان بسیار لذت‌بخش خواهد بود. لذت این سفر منحصر به گردش در خود روستاها نیست، بلندی و استواری کوه‌ها، مهربانی و سرسبزی درختان، خروش رودخانه و آبشار آهار و شکرآب را به سفری به یادماندنی تبدیل می‌کند.

 

آبشار زیبای شکرآب.

کِی به آهار و شکرآب برویم؟

آهار و شکرآب همیشه زیبا هستند. اگر می‌خواهید طبیعت را در اوج روح‌نوازی‌اش تجربه کنید، اوایل بهار، همزمان با تولد شکوفه‌های گیلاس، به این منطقه بروید. به جز بهار، اواسط پاییز هم با لباس رنگارنگ زرد و نارنجی و قرمزش آهار و شکرآب را با تصویری فراموش‌نشدنی در ذهن‌تان حک می‌کند.

طبیعت آهار به شکرآب در بهار.

 آهار به شکرآب در طبیعت زیبای پاییز.

در سفر به آهار به شکرآب چه چیزهایی با خود ببریم؟

در این سفر حتما کفش مناسب پیاده‌روی و کوه‌پیمایی بپوشید. سبک سفر کنید و از قدم زدن در طبیعت لذت ببرید. به جز لوازم ضروری به چیز دیگری نیاز نخواهید داشت. یادتان باشد این مسیر رودخانه و چشمه هم دارد و قرار است در کنار آبشار وقت بگذرانید، پس لباس مناسب بپوشید یا یک دست لباس اضافه به همراه داشته باشید تا اگر لباس‌های‌تان مرطوب شد مشکلی برای‌تان پیش نیاید.
و اما نکته‌ آخر: آهار و شکرآب مناطقی هستند که خوشبختانه از گزند آلودگی‌های محیطی و دست نامهربان برخی مسافران در امان مانده‌اند، ما هم حواس‎مان به زیبایی و ارزش این مناطق باشد، حتما کیسه‌ زباله همراه ببریم و جز ردپای مهربانی و مراقبت چیزی در آن به جا نگذاریم.

 سوالات متداول "آهار به شکرآب"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «آهار به شکرآب» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل