تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

روستای هرانده تا خمده

30 رای شما هم امتیاز بدهید!

تجربه همسفران
شما می‌توانید 2,052 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 92 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تورهای داخلی

روستاهای هرانده و خمده کجا هستند؟

 تهران شلوغ امروزی، همه ما را به جستجوی مکانی برای تنفس هوای تازه و کسب آرامش وا می‌دارد. در نزدیکی تهران مناطقی وجود دارد که با اندکی فاصله گرفتن از شهر می‌توانیم خود را به تکه‌ای از بهشت برسانیم. کافی است از تهران به سمت فیروزکوه حرکت کنید، در ۱۵ کیلومتری جنوب‌ غرب فیروزکوه روستایی قرار دارد که می‌تواند همان تکه از بهشت باشد. نام این روستا، هرانده است. پس از هرانده می‌توانیم مسیرمان را به سمت فیروزکوه ادامه دهیم و در روستای زیبا وخوش آب و هوای خمده نیز هوایی تازه تنفس کنیم.

مناظر زیبای هرانده در فصل پاییز.

چرا روستاهای هرانده و خمده خاص هستند؟

آنچه باعث خاص شدن این روستاها شده مسیر بین آن‌ها است. در مسیر هرانده به خمده مناظر چشم‌نوازی در انتظارتان است. وجود باغات میوه پرثمر نیز یکی دیگر از دلایلی است که حتما برای تجربه سفری یکروزه به این مناطق وسوسه‌تان خواهد کرد. قدم زدن در کوچه باغ‌های این روستاها تمام دغدغه‌ها را برای دقایقی به انتهای ذهن‌تان می‌فرستد. با گوش سپردن به صدای پرنده‌ها و تماشای درختان و مناظر زیبای بین راه تمام وجود‌تان پر از آرامش خواهد شد.

مسیر دلربای هرانده به خمده.

در سفر هرانده به خمده چه می‌بینیم؟

روستای هرانده

روستای هرانده در دل دره‌ای سرسبز و بکر جای گرفته است و از میان آن رودخانه‌های پرآبی می‌گذرد. در سراسر مسیر رودخانه‌ درختان پر شاخ و برگی می‌بینید که در هر فصلی زیبایی خاص خود را دارند. روستای هرانده پر از کوچه‌ باغ‌های دلرباست، شاخ و برگ‌های درختان از دو طرفه کوچه سر برآورده‌اند و با روی باز به مسافران خوش‌آمد می‌گویند.

گذر از کوچه باغ‌هایی به رنگ عشق.

روستای خمده

برای رسیدن به خمده مسیر زیبایی را از هرانده طی می‌کنید. در طی مسیر مناظر چشم‌نوازی از کوه‌ها، دشت‌ها، نهرها و درختانی پیش روی‌مان است که هر کدام از آن‎‌ها می‌تواند کادر زیبایی برای یک عکس باشد.

رودهای پر آب در مسیر راه.

برج شبلی

در راه برگشت به تهران، می‌توانید تجربه طبیعتگردی دلچسب‌تان را با تماشای یکی از شاهکارهای معماری سلجوقی به پایان برسانید. برج شیخ شبلی، در مرکز شهر دماوند، یادگاری از معماری دوران سلجوقی است. شیخ شبلی در جوانی حاکم دماوند شد و در زمان حکومتش نقش پررنگی در ایجاد رفاه و آرامش داشت. به همین دلیل پس از فوتش در بغداد، مردم دماوند بنای یادبودی از او در مرکز شهر دماوند ساختند. معماری این برج در ابتدا به صورت هشت‌ضلعی بود و در دوران بعد آجرکاری‌های سلجوقی به آن اضافه شد. بدنه این برج تزئینات بسیار زیبایی دارد و ارتفاع آن 10 متر، یعنی چیزی در حدود یک ساختمان دو طبقه، است.

برج شبلی، یادگاری از دوران سلجوقی در قلب دماوند.

چه زمانی به هرانده و خمده برویم؟

این روستاها به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در فصل بهار و تابستان آب و هوای خنک و دلچسبی دارند. کوچه باغ‌های این روستاها در فصل بهار آراسته‌ به شکوفه‌های زیبا می‌شوند، در فصل تابستان پر از میوه‌های وسوسه‌انگیز و مکان خوبی برای رهایی از گرمای تابستان‌اند. در فصل پاییز نیز درختان این مناطق با رنگ‌های زرد، قرمز و نانجی از چشم‌های‌تان دلبری خواهند کرد.

مسیر زیبای هرانده به خمده در فصل پاییز.

در سفر هرانده به خمده چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

پوشش خود را متناسب با فصل سفرتان به این مناطق انتخاب کنید. این منطقه آب و هوایی خنک‌تر از تهران دارد و هنگام برداشتن لباس این نکته را در نظر بگیرید. کفش مناسب پیاده‌روی به پا کنید و راهی جاده شوید. در انتها یادمان نرود که ما میهمان این روستاهای زیبا و مردمان مهربان‌شان هستیم؛ احترام به جوامع محلی و طبیعت از آداب اصلی میهمان بودن است.   


 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
سوالات متداول "روستای هرانده تا خمده"
هزینه سفر را به چه روشی می توانم پرداخت نمایم؟

شما می‌توانید هزینه سفر خود را به صورت حضوری در دفتر دالاهو، واریز به حساب، انتقال وجه از طریق کارت به کارت و یا ثبت‌نام آنلاین پرداخت کنید.

اگر به اشتباه پول زیادتری به حساب دالاهو واریز نمودم، چگونه می‌توانم آن را پس بگیرم؟

با دالاهو تماس بگیرید و مشخصات فیش واریزی خود را اعلام کنید. همکاران ما در بخش حسابداری، مازاد واریزی شما را در اولین فرصت به حساب شما عودت خواهند داد.

اگر سفری را کنسل کنم، مبلغ پرداختی چگونه و در چه مدتی عودت داده می شود؟

مبلغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌های کنسلی، حداکثر ظرف 1 هفته به حساب شما عودت داده خواهد شد.

آیا دالاهو مسافران خود را بیمه می کند؟

بله. کلیه مسافران دالاهو بیمه مسئولیت مدنی با شرایط اعلام شده در قسمت سایر خدمات می‌گردند.

ساعت بازگشت به تهران در تورهای یک روزه، چه زمانی‌ست؟

معمولا بین ساعت 9 تا 11شب میباشد، البته ساعت برگشت به ترافیک جاده نیز بستگی دارد.

چرا با دالاهو سفر کنیم؟ برتری دالاهو نسبت به دیگر شرکت‌ها چیست؟

نمی‌توانیم بگوییم ما از دیگران برتریم اما ویژگی‌هایی که به آنها مفتخریم عبارتند از:

 • شیوه متفاوت: ما به شیوه‌ای متفاوت سفر می‌کنیم.
 • قیمت‌های متناسب با خدمات: معتقدیم قیمت‌های متناسبی با توجه به خدمات ارائه شده داریم.
 • تنوع سفر: سفرهای بسیار متنوعی داریم و گمان می‌کنیم سلایق همه سفردوستان را برآورده کرده‌ایم.
 • بهترین مسیرها: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کلیه مسیرهای انتخابی برای سفر، بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای ممکن باشند.
 • تورلیدرهای مجرب: همه تورلیدرهای دالاهو، آموزش‌دیده و دارای کارت "راهنمای تور" از "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" هستند. همچنین دالاهو برنامه‌های منظم و مدون آموزشی درون سازمانی برای تورلیدرهای خود دارد.
 • تجربه بالا: دالاهو تا به امروز(مردادماه 1396) قریب به 16هزار روز در سفر بوده‌ایم و در این سفرها افتخار همراهی بیش از 110هزار نفر را در این سفرها داشته است.
در صورت نارضایتی از هر یک از واحدهای فروش و اجرایی تور، شکایت یا انتقاد خود را به چه صورت به اطلاع مدیرعامل دالاهو برسانم؟

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت دالاهو، روی لینک "شکایت" در بالای صفحه کلیک کنید و شکایت خود را مطرح نمایید. کلیه پیام‌ها مستقیما توسط مدیریت بررسی می‌شوند. همچنین میتوانید با شماره‌های دالاهو تماس گرفته و با واحد امور مشتریان مشکل خود را مطرح نمایید.

در صورتیکه پیشنهاد و یا ایده ای داشته باشم و بخواهم آن را به اطلاع مدیریت دالاهو برسانم چه باید کنم؟

شما می‌توانید از طریق فرم "تماس با ما" در وبسایت دالاهو، اقدام به ارسال پیشنهادات خود نمایید و یا با واحد امور مشتریان دالاهو تماس گرفته و پیشنهاد خود را اعلام کنید.

وسایل سفرم را از کجا می‌توانم تهیه کنم؟

مراکز متعددی در سطح شهر برای عرضه لوازم سفر وجود دارند اما بورس اصلی فروش لوازم سفر و طبیعت‌گردی خیابان ولیعصر، حد فاصل میدان منیریه تا خیابان امام خمینی(چهارراه سپه) است.
در ضمن، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید لوازم سفر، مطالب منتشر شده در پرتال خبری دالاهو را مطالعه بفرمایید.

اگر سوالی دارم که در لیست فوق وجود ندارد چگونه می‌توانم سوالم را مطرح نمایم؟

شما می‌توانید با دفتر دالاهو تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. همکاران دالاهو با کمال میل منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند: 41663000

آیا می‌توان همراه با تور با وسلیۀ نقلیۀ شخصی و یا به تنهایی سفر کرد؟

خیر،ما خواهان حضور شما در وسیلۀ نقلیه خودمان هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم؛ اما اگر تمایل دارید این سفر را شخصی انجام دهید برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

لباس مناسب طبیعت گردی چه لباسی است؟

لباس مناسب طبیعت‌گردی لباسی است که برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی ایجاد مزاحمت نکند و طبیعت‌گرد در آن احساس راحتی داشته باشد، مقاومت خوبی نسبت به آّب، باد، خاک و ساییدگی داشته باشد؛ رنگی متناسب با طبیعتی که در آن قرار می‌گیریم داشته باشد.

آیا می‌توانیم محل نشستن خود در وسیلۀ نقلیه را از قبل مشخص کنیم؟

خیر، با توجه به گروهی بودن سفر و مقتضیات اینگونه سفرها، این امکان وجود ندارد.

آیا لزوما برای سفر باید کولۀ حرفه ای داشت؟

برای سفرهای یک روزه لزوما نیاز به کولۀ حرفه‌ای نیست، اما کوله‌ای که موجب سخت شدن پیاده‌روی شود پیشنهاد نمی‌شود.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل

در حال حاضر تور روستای هرانده تا خمده نداریم اما اگر مشخصات تماست رو ثبت کنی، قول می‌دیم وقتی سفر جدید برنامه‌ریزی کردیم، قبل از همه بهت خبر بدیم.

نفر