تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

روستای هرانده تا خمده

پیاده‌روی در کوچه باغات روستا
29 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
روستای هرانده تا خمده
پیاده‌روی در کوچه باغات روستا

روستاهای هرانده و خمده کجا هستند؟

 تهران شلوغ امروزی، همه ما را به جستجوی مکانی برای تنفس هوای تازه و کسب آرامش وا می‌دارد. در نزدیکی تهران مناطقی وجود دارد که با اندکی فاصله گرفتن از شهر می‌توانیم خود را به تکه‌ای از بهشت برسانیم. کافی است از تهران به سمت فیروزکوه حرکت کنید، در ۱۵ کیلومتری جنوب‌ غرب فیروزکوه روستایی قرار دارد که می‌تواند همان تکه از بهشت باشد. نام این روستا، هرانده است. پس از هرانده می‌توانیم مسیرمان را به سمت فیروزکوه ادامه دهیم و در روستای زیبا وخوش آب و هوای خمده نیز هوایی تازه تنفس کنیم.

مناظر زیبای هرانده در فصل پاییز.

چرا روستاهای هرانده و خمده خاص هستند؟

آنچه باعث خاص شدن این روستاها شده مسیر بین آن‌ها است. در مسیر هرانده به خمده مناظر چشم‌نوازی در انتظارتان است. وجود باغات میوه پرثمر نیز یکی دیگر از دلایلی است که حتما برای تجربه سفری یکروزه به این مناطق وسوسه‌تان خواهد کرد. قدم زدن در کوچه باغ‌های این روستاها تمام دغدغه‌ها را برای دقایقی به انتهای ذهن‌تان می‌فرستد. با گوش سپردن به صدای پرنده‌ها و تماشای درختان و مناظر زیبای بین راه تمام وجود‌تان پر از آرامش خواهد شد.

مسیر دلربای هرانده به خمده.

در سفر هرانده به خمده چه می‌بینیم؟

روستای هرانده

روستای هرانده در دل دره‌ای سرسبز و بکر جای گرفته است و از میان آن رودخانه‌های پرآبی می‌گذرد. در سراسر مسیر رودخانه‌ درختان پر شاخ و برگی می‌بینید که در هر فصلی زیبایی خاص خود را دارند. روستای هرانده پر از کوچه‌ باغ‌های دلرباست، شاخ و برگ‌های درختان از دو طرفه کوچه سر برآورده‌اند و با روی باز به مسافران خوش‌آمد می‌گویند.

گذر از کوچه باغ‌هایی به رنگ عشق.

روستای خمده

برای رسیدن به خمده مسیر زیبایی را از هرانده طی می‌کنید. در طی مسیر مناظر چشم‌نوازی از کوه‌ها، دشت‌ها، نهرها و درختانی پیش روی‌مان است که هر کدام از آن‎‌ها می‌تواند کادر زیبایی برای یک عکس باشد.

رودهای پر آب در مسیر راه.

برج شبلی

در راه برگشت به تهران، می‌توانید تجربه طبیعتگردی دلچسب‌تان را با تماشای یکی از شاهکارهای معماری سلجوقی به پایان برسانید. برج شیخ شبلی، در مرکز شهر دماوند، یادگاری از معماری دوران سلجوقی است. شیخ شبلی در جوانی حاکم دماوند شد و در زمان حکومتش نقش پررنگی در ایجاد رفاه و آرامش داشت. به همین دلیل پس از فوتش در بغداد، مردم دماوند بنای یادبودی از او در مرکز شهر دماوند ساختند. معماری این برج در ابتدا به صورت هشت‌ضلعی بود و در دوران بعد آجرکاری‌های سلجوقی به آن اضافه شد. بدنه این برج تزئینات بسیار زیبایی دارد و ارتفاع آن 10 متر، یعنی چیزی در حدود یک ساختمان دو طبقه، است.

برج شبلی، یادگاری از دوران سلجوقی در قلب دماوند.

چه زمانی به هرانده و خمده برویم؟

این روستاها به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در فصل بهار و تابستان آب و هوای خنک و دلچسبی دارند. کوچه باغ‌های این روستاها در فصل بهار آراسته‌ به شکوفه‌های زیبا می‌شوند، در فصل تابستان پر از میوه‌های وسوسه‌انگیز و مکان خوبی برای رهایی از گرمای تابستان‌اند. در فصل پاییز نیز درختان این مناطق با رنگ‌های زرد، قرمز و نانجی از چشم‌های‌تان دلبری خواهند کرد.

مسیر زیبای هرانده به خمده در فصل پاییز.

در سفر هرانده به خمده چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

پوشش خود را متناسب با فصل سفرتان به این مناطق انتخاب کنید. این منطقه آب و هوایی خنک‌تر از تهران دارد و هنگام برداشتن لباس این نکته را در نظر بگیرید. کفش مناسب پیاده‌روی به پا کنید و راهی جاده شوید. در انتها یادمان نرود که ما میهمان این روستاهای زیبا و مردمان مهربان‌شان هستیم؛ احترام به جوامع محلی و طبیعت از آداب اصلی میهمان بودن است.   تجربه مسافران
شما می‌توانید 2,082 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 103 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "روستای هرانده تا خمده"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «روستای هرانده تا خمده» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل