تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
امروز 19 درصد تخفیف!

آدامچاغران تا آق‌سو

جاذبه‌های شرق گلستان
24 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
آدامچاغران تا آق‌سو
جاذبه‌های شرق گلستان

آدامچاغران تا آق ‌سو کجاست؟

برای دیدن آبشارهای آدامچاغران و آق سو باید راهی شرق گلستان  شویم. برای ورود به این استان از روستایی تماشایی می‌گذریم: تنگراه. این روستا در نقطه تلاقی سه استان خراسان، گلستان و سمنان قرار گرفته است. روستای تنگراه را کوه‌ها، رودخانه و جنگل احاطه کرده‌اند و منظره بی‌نظیری دارد. برای دیدن  آبشارهای آدامچاغران تا آق ‌سو کافیست کمی از این روستا فاصله بگیریم.

چرا آدامچاغران تا آق‌سو خاص است؟

طبیعت گلستان نسبت به سایر نقاط شمال ایران بکرتر است. درخت‌های جنگلی سر به فلک کشیده و آبشارهای بی‌شمار گلستان را منحصر به فرد کرده. در این استان، اقوام مختلفی زندگی می‌کنند که بیشتر آن‌ها را اقوام ترکمن و مازندرانی تشکیل می‌دهند. گذر از میان درختان درهم تنیده، تنفس هوای تازه و گوش سپردن به آوای آبشار همه رویاهایی هستند که در سفر به آدامچاغران تا آق‌سو به واقعیت تبدیل می‌شوند. معاشرت با اقوام ترکمن و آشنایی با موسیقی این ناحیه از دلایل دیگری است که باید به این مناطق سفر کرد.

قدم زدن در میان درختان جنگل گلستان تجربه دلربایی خواهد بود.

در آدامچاغران تا آق‌ سو چه می‌بینیم؟

شاید نام‌های آدامچاغران و آق‌ سو نظر شما را هم جلب کرده باشد؛ آدامچاغران اسمی ‌ترکمنی است و به معنای «صداکننده آدم». آق سو نیز به زبان آذری یعنی آب سفید. مقصد نخست ما، در این سفر، آبشار آدامچاغران است. در فاصله‌ای نه چندان دور از تنگراه، به تفرجگاهی می‌رسیم که تنگه گل نام دارد. از همین جا مسیر پیاده‌روی آغاز می‌شود. از میان جنگل‌ها و درختان سر به فلک کشیده می‌گذریم تا به آدامچاغران برسیم. این آبشار از دل صخره‌ای بلند سرچشمه می‌گیرد و با شتاب خود را به زمین می‌رساند؛ به صدای آن گوش بسپارید و اگر دوست داشتید تنی به آب بزنید. لذت سفرتان را با اقامت در خانه محلی چندبرابر کنید و خودتان را برای روزی دیگر و هیجانی بیشتر آماده کنید.

آبشار آق سو مقصد دیگر ما در این سفر است. این آبشار در انتهای شرق پارک ملی گلستان واقع شده. تنوع گونه‌های متعدد جانوری و گیاهی و چشمه‌سارهای بی‌شمار از ویژگی‌های منحصر به فرد این پارک است. می‌گویند پارک ملی گلستان نخستین پارکی است که به ثبت ملی رسیده. جایی درست در انتهای شرق این پارک شگفتی طبیعت را خواهید دید. صخره‌های تماشایی که آبشاری پر آب از روی آن می‌گذرد. خزه‌ها روی صخره گسترده شده‌اند و زیبایی آن را چند برابر کرد‌ه‌اند. آب آبشار زلال است و در نهایت از تنگه‌ای زیبا می‌گذرد. برای گذر از این تنگه باید پاها را به آب بزنید. با قدم گذاشتن به درون رودخانه ممکن است خرچنگ‌های خوش‌رنگی هم ببینید.

آبشار آق سو پر از تجربه‌های ناب در طبیعت است.

کی به آدامچاغران تا آق‌سو برویم؟

آدامچاغران تا آق‌سو در همه فصول زیبایی به خصوصی دارد: هر فصل که قدم به این مناطق بگذارید شگفت‌زده خواهید شد. بهارهای سرسبز، تابستان‌های خنک و پاییزهای هفت‌رنگ این‌جا تماشایی است.

پاییزهای رنگارنگ گلستان.

در سفر به آدامچاغران تا آق‌سو با خود چه چیزهایی ببریم؟

برای سفر به آدامچاغران تا آق‌سو مجهز سفر کنید. در این سفر قرار است از مسیر جنگلی بگذریم و به آبشار برسیم. حتما کفش مناسب طبیعت‌گردی بپوشید تا از مسیرهای شیب‌دار و لیز به راحتی بگذرید. شاید خواستید تنی به آب بزنید، پس لباس اضافه به همراه داشته باشد. در نهایت وسایل شخصی و ضروری‌تان را فراموش نکنید.

آدامچاغران تا آق‌سو جزو کم‌تر مناطقی است که هنوز جمعیت به آن هجوم نبرده. حتما کیسه زباله به همراه داشته باشیم و چیزی جز خاطرات خوش به جا نگذاریم.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل