تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

پل ورسک تا دریاچه شورمست

کهن‌ترین سازه راه‌ آهن کشور
39 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
پل ورسک تا دریاچه شورمست
کهن‌ترین سازه راه‌ آهن کشور

دریاچه شورمست و آبشار ورسک کجاست؟

برای رفتن به دریاچه شورمست و آبشار ورسک قرار نیست زیاد از تهران دور شوید؛ کافیست مسیر فیروزکوه را پیش بگیرید. از گردنه گدوگ که گذشتید پل راه آهن خود را نشان می‌دهد، این یعنی به روستای ورسک نزدیک شده‌اید. بعد از اینکه به روستای ورسک رسیدید، کمی پیاده‌روی لازم است تا به تماشای آبشار زیبای ورسک بنشینید. بعد از آن، خودتان را برای مقصد بعدی‌ در نزدیکی سوادکوه آماده کنید: دریاچه شورمست.

پل ورسک ترکیبی از شکوه تاریخ و معماری.

چرا دریاچه شورمست و آبشار ورسک خاص است؟

قدم زدن در میان درختان توسکا، کشف آبشاری میان صخره‌ها، تنفس هوای تازه و تماشای یکی از معدود دریاچه‌های طبیعی کشورمان همه دلایلی هستند که این مقاصد را منحصر به فرد می‌کنند. از همه مهم‌تر، آرامش و سکوت این مناطق است که گردشگران را به سوی خود می‌کشاند. این‌ها جذابیت‌هایی تکرارنشدنی در نزدیکی شما هستند.

در دریاچه شورمست و آبشار ورسک چه می‌بینیم؟

آبشار ورسک

کافیست دل به جاده بزنید تا زیبایی‌های طبیعت یکی یکی رخ بنمایانند. جاده پرپیچ و خم فیروزکوه از میان جنگل می‌گذرد و هر لحظه منظره‌ای تازه جلوی چشم‌تان ظاهر می‌کند. جذابیت‌های مسیر را که پشت سر گذاشتید، به روستای ورسک می‌رسید. در میان قله اتابک و تیزکوه، دره‌ای است که آبشاری پرآب از آن می‌گذرد. زیبایی و طراوت این آبشار شما را به وجد می‌آورد. این آبشار ورسک نام دارد که آب و هوای کوهستانی و طبیعت بکر آن امتیاز ویژه‌اش است.

گوشه‌ای از زیبایی طبیعت.

پل ورسک

پل ورسک بسیار باشکوه است. این پل بر فراز دره‌ای عمیق و سرسبز در جاده فیروزکوه به سمت سوادکوه واقع شده. پل ورسک، علاوه بر مهندسی پیشرفته، اهمیت تاریخی دارد. کدام قسمت تاریخی این پل برای شما جذاب‌تر است؟

پل ورسک از نمای دور.

دریاچه شورمست

در نزدیکی شهر پل سفید، در میان ارتفاعات البرز و درختان توسکا، دریاچه‌ای است که مانند آن را در کمتر جایی می‌توان دید. نقش آسمان و درختان در آب این دریاچه شما را به رویا می‌برد. شاخ و برگ درختان گاهی تا دریاچه سر تعظیم فرود آورده و زیبایی آن را را دو چندان می‌کنند. اینجا مکانی بکر برای به دست آوردن آرامش است. اگر دوست داشته باشید می‌توانید سوار قایق شوید و به دل این زیبایی بروید.

تماشای دریاچه شورمست در شما شوری ایجاد می‌کند.

کی به دریاچه شورمست و آبشار ورسک برویم؟

این منطقه در همه فصول تماشایی است. پاییزهای رنگارنگ، بهارهای سرسبز، تابستان‌های خنک و مناظر برفی زمستان این مناطق بی‌نظیر است. اما اگر هوایی معتدل برای سفر می‎‌پسندید بهار و تابستان را برای سفر انتخاب کنید.

دریاچه شورمست در روزهای پایانی تابستان.

در سفر به دریاچه شورمست و آبشار ورسک با خود چه چیزهایی ببریم؟

برای سفر به دریاچه شورمست و آبشار ورسک سبک سفر کنید. کافیست کفش و لباس راحت بپوشید و وسایل شخصی‌تان را در کوله‌تان بگذارید. شاید خواستید تنی به آب بزنید، پس یک دست لباس اضافه به همراه داشته ‌باشد.

یادمان باشد دریاچه شورمست و آبشار ورسک جزو مناطق بکر کشورمان هستند. حتما کیسه زباله به همرا داشته باشیم و چیزی جز ردپای شادی به جا نگذاریم.

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 3,035 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 125 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "پل ورسک تا دریاچه شورمست"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «پل ورسک تا دریاچه شورمست» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
حبیب اله مقنیان
1395/05/08 00:06
کارشناس پرستاری با بیست سال سابقهٔ کار پرستاری در بخشهای خصوصی هستم.آرزوی دارم مابقی خدمت پرستاریم را در منطقهٔ سوادکوه مازندران در شبکهٔ بهداشت مناطق اطراف آلاشت بگذرانم.اما نمیدانم چطور این آرزو و هدفم محقق شود.از خداوند متعال و خوانندهٔ محترم این پیغام تمنای کمک،راهنمائی و همدل دارم.ان شاءالله خداوند مهربان این آرزوی بزرگ ،این حقیر را لباس اجابت بپوشاند.آمین یا اله العالمین
پاسخ دهید...