تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

میشینه مرگ

39 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل


تورهای داخلی

تنگه میشینه مرگ تا دریاچه لزور کجاست؟

در مرز تهران و مازندان، در میان کو‌ه‌ها، تنگه‌ای است که میشینه مرگ نام دارد. تنگه میشینه مرگ مقصدی جذاب برای علاقه‌مندان به سفرهای مهیج به شمار می‌رود. برای دیدن این تنگه باید راهی فیروزکوه شوید. چند کیلومتر مانده به فیروزکوه سه راهی است که شما را به روستای لزور می‌رساند. روستای لزوز منطقه ییلاقی است و در اطرافش جاذبه‌های زیادی دارد. از این جاذبه‌ها باخبرید؟

دریاچه زیبای لزور، خود به تنهایی می‌تواند دلیلی برای سفر به این منطقه باشد.

چرا تنگه میشینه مرگ تا دریاچه لزور خاص است؟

احتمالا نام میشینه مرگ نظر شما را هم جلب کرده باشد. این اسم از ترکیب میش و مرگ ساخته شده است. میش، به خاطر مجسمه‌های میشی است که در این مسیر مخفی بوده. مرگ به خاطر چشمه‌ای است که آشامیدن آن برای پرندگان مرگ‌آور بوده است. تنفس هوای معتدل، تماشای مناظر سرسبز و بکر، گذر از مسیری سنگلاخی و مهیج گوشه‌ای از جاذبه‌های سفر به تنگه میشینه مرگ تا دریاچه لزور است.

مسیر زیبای تنگه میشینه مرگ.

در تنگه میشینه مرگ تا دریاچه لزور چه می‌بینیم؟

از روستای لزور به سمت ارتفاعات حرکت کنید. جاذبه‌های زیادی در اطراف لزور انتظار شما را می‌کشند. در ابتدا، مسیر راحت است؛ اما کم کم مسیر سنگلاخی می‌شود. رودخانه‌ای در مسیر دیده می‌شود که «فرح رود» نام دارد. این رودخانه راهنمای شما برای رسیدن به تنگه است. با رسیدن به تنگه میشینه مرگ جذابیت سفرتان به اوج خود می‌رسد. باید شیب‌ها و سنگ‌ها را یکی یکی پشت سر بگذارید. حواستان را جمع کنید و با احتیاط مسیر را بپیمایید. با گذراندن تنگه و دیدن آبشاری در مسیر به دشتی زیبا می‌رسید. مناظر این دشت تماشایی است و چشمه پر آبی به نام «معجر چشمه» از آن می‌گذرد؛ تنی به آب بزنید و جانی تازه بگیرید. حالا که تا اینجا آمدید، بازدید از دریاچه زیبا و مثلثی شکل لزور را دست ندهید.

زیبایی‌های مسیر شما را مجذوب خود می‌کند.

کی به تنگه میشینه مرگ تا دریاچه لزور برویم؟

بهترین زمان سفر به این منطقه از اواسط اردیبهشت تا اواخر تابستان است. در این فصول از تنفس هوای ییلاقی و تماشای مناظر سرسبز این منطقه لذت ببرید.

زیبایی طبیعت این منطقه در خرداد ماه.

در سفر به تنگه میشینه مرگ تا دریاچه لزور با خود چه چیزهایی ببریم؟

برای سفر کوتاه خود به تنگه میشینه مرگ تا دریاچه لزور سبک سفر کنید. در این سفر، کفش مناسب طبیعت‌گردی از ضروری‌ترین لوازم است؛ چراکه قرار است از مسیری سنگلاخی بگذرید.کوله سبکی بردارید و وسایل شخصی و ضروری‌تان در آن بگذارید و با خیال راحت راهی سفر شوید.

در پایان، یادمان باشد مراقب طبیعت بکر تنگه میشینه مرگ باشیم. حتما کیسه زباله به همراه داشته باشیم و چیزی جز خاطرات خوش به جا نگذاریم. 

 سوالات متداول "میشینه مرگ"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «میشینه مرگ» اینجا را کلیک نمایید.بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1401/11/30 01:58
ادم ها درانجا می میرند!
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/12/03 11:36
دوست عزیز
سلام

خیر این طور نیست. این اسم از ترکیب میش و مرگ ساخته شده است. میش، به خاطر مجسمه‌های میشی است که در این مسیر مخفی بوده. مرگ به خاطر چشمه‌ای است که آشامیدن آن برای پرندگان مرگ‌آور بوده است.

با تشکر از پیام شما