تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

قزاقستان

24 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

ویزای قزاقستان

قبل از سفر به قزاقستان بخوانید

قزاقستان در آسیای میانه واقع شده و بعد از فروپاشی شوروی به یکی از بزرگ‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده است. این کشور در طول تاریخ پذیرای مهاجران زیادی بوده و فرهنگ‌های متنوعی را در دل خود جای داده؛ اقوام مختلف روسی، آلمانی، اوکراینی و کره‌ای در قزاقستان دیده می‌شوند. این کشور آب و هوایی متنوع دارد. جلگه‌های بدون درخت، بیابا‌ن‌های بی آب و علف، مناطق نیمه گرمسیری و ارتفاعات همه و همه در قزاقستان دیده می‌شوند. این کشور در همسایگی روسیه، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان و چین قرار گرفته است؛ قزاقستان از هر طرف به خشکی منتهی می‌شود و راهی به آب‌های آزاد ندارد.

آیا قزاقستان را برای سفر می‌پسندم؟

قزاقستان مقصدی کمتر شناخته شده در میان گردشگران است. همین مسئله، ماجراجویی در مقصدی متفاوت را برای گردشگران به ارمغان می‌آورد. اگر اهل تجارب متفاوت هستید قزاقستان مقصدی مناسب برای شماست. بازارهای قزاقستان رنگی است و طبیعت آن شامل دره، کوه، جنگل‌های مخروطی، دریاچه، یخچال‌های طبیعی می‌شود.

جاذبه‌های قزاقستان که حتما باید ببینید

جاذبه‌های قزاقستان شامل طبیعت حیرت‌انگیز، بناهای مذهبی و تاریخی آن می‌شود. شهر آلماتی، پایتخت قزاقستان زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد. پارک Panfilovtzev، کلیسای Zenkov، میدان جمهوری، مسجد جامع، موزه تاریخی مرکزی آلماتی، کوهستان Kok-Tobe، دره Chary، بناهای یادبود Ibragim Ata و Karashash Ana و مناره قرون وسطی، بنای ثبت جهانی Hodja Akhmet Yassaui، مسجد زیرزمینی، موزه تاریخ ترکستان، مسجد Zhuma، منطقه حفاظت‌شده Aksu Zhabagly، دره‌های Mashat و کوهستانی‌های Talasky، بازدید از آرامگاهKarakhan، میراث جهانی Aishi Bibi، بنای Babadja-Khatun از برترین جاذبه‌هایی است که در فیلیپین منتظر گردشگران است.

شکم‌گردی و غذاهای قزاقستانی چطورند؟

نان، گوشت گوسفند و گوشت اسب و لبنیات در سفره قزاق‌ها حرف اول را می‌زند. شیر اسب که «قومس» نامیده می‌شود، نوشیدنی محبوب قزاق‌هاست. غذای ملی آن‌ها، «بس برماق»، غذایی مقوی و کامل است که از قسمت‌های مختلف گوسفند به دست می‌آید؛ آن‌ها اغلب این غذا را با دست‌شان میل می‌کنند. زندگی چادرنشینی و صحرانشینی قزاق‌ها تاثیری شگرف بر غذاهای این کشور داشته.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم قزاقستانی کدامند؟

جالب است بدانید قزاق‌ها سه بار در سال، سال نو را جشن می‌گیرند. کریسمس، سال نوی پارسی و سال نوی رومی از جمله روزهایی است قزاق‌ها جشن می‌گیرند. هم‌چنین قزاقستان هرسال در جشنواره موسیقی خوانندگان را با سبک‌های مختلف از سراسر آسیا دور هم جمع می‌کند. این جشنواره در فضای باز اجرا می‌شود و هیجان زیادی دارد. فکر می‌کنید کدام جشنواره در قزاقستان را بیشتر می‌پسندید؟

 


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل