تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

قزاقستان

24 رای شما هم امتیاز بدهید!

 

آیا تور قزاقستان را برای سفر می‌پسندم؟

افرادی که به دنبال تجربه‌های متفاوت هستند تور قزاقستان را حتماً دوست خواهند داشت. کشور قزاقستان در طول تاریخ پذیرای مهاجران بسیاری بوده و این مسئله باعث شده با فرهنگ‌های متنوعی در هنگام سفر با تور قزاقستان آشنا شوید. شهرهای قزاقستان همچون آستانه، آکتوبه، آلماتی از جمله شهرهایی هستند که برای افراد اهل گردش‌های شهری و مشاهده زندگی مدرن در این کشور بسیار جذاب خواهند بود. برای افراد طبیعت دوست نیز قزاقستان دیدنی‌های زیادی برای ارائه‌کردن دارد. قزاقستان سرزمین مادری لاله‌ها است و این گل‌های زیبا بدون دخالت انسان در این کشور رشد می‌کند. دریاچه‌های معروف قزاقستان همچون دریاچه «آلاکل» با خواص جادویی و شفابخش خود و دریاچه «کایندی»، در کنار جلگه‌های بدون درخت و ارتفاعات بسیار زیبا می‌توانند تور قزاقستان را به سفری جذاب تبدیل کنند.

قزاقستان کجاست؟

قزاقستان با نام رسمی جمهوری قزاقستان کشوری است که در خشکی محصور شده و بخش عمده آن در آسیای مرکزی و بخش دیگرش در اروپای شرقی قرار دارد. این کشور از سمت شرق با چین، از سمت شمال و غرب با روسیه، از جنوب شرقی با قرقیزستان، از جنوب غربی با ترکمنستان و از جنوب با ازبکستان همسایه است. پایتخت قزاقستان شهر «نورسلطان» نام دارد و شهر آلماتی؛ بزرگ‌ترین شهر این کشور تا سال ۱۹۹7 پایتخت این کشور به شمار می‌رفته است. بیشتر جمعیت مردم قزاقستان مسلمان هستند و زبان آنها زبان قزاقی است که زبان ملی آنها نیز هست.

 

پرواز تور قزاقستان چگونه انجام می‌شود؟

برای سفر به کشور قزاقستان اکثر پروازها در شهر آلماتی و آستانه به زمین می‌نشینند. خطوط هوایی مختلفی همچون ترکیش، امارات، فلای‌دبی و... پرواز به این کشور را ارائه می‌دهند. این پروازها یک توقف در مسیر دارند و این مسئله باعث طولانی‌شدن طول پرواز این خطوط هوایی برای تور خارجی می‌شود.

تور قزاقستان ویزا می‌خواهد؟

برای ورود به کشور قزاقستان به‌عنوان یک گردشگر ویزای توریستی ۳۰ روزه برای افراد صادر می‌شود. شما با فراهم‌کردن مدارکی که در صفحه «ویزای قزاقستان» به آنها اشاره شده، به آژانس ارائه‌دهنده تور قزاقستان این امکان را می‌دهید تا برای ویزای توریستی شما اقدام کند. برای گرفتن این ویزای تور قزاقستان نیازی به حضور در سفارت نخواهید داشت و تمام امور توسط آژانس دالاهو انجام می‌شود.

 

بهترین زمان سفر به قزاقستان کی است؟

کشور قزاقستان یک کشور کوهستانی به شمار می‌رود و آب‌وهوای پاییز و زمستان در آن سرد است. به مسافران تور قزاقستان پیشنهاد می‌شود که در فصل‌هایی همچون بهار و تابستان به این کشور سفر کنند تا شرایط آب‌وهوایی مطلوب‌تری را تجربه کنند.

خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

 

جاذبه‌های تور قزاقستان چیست؟

قزاقستان برای هر نوع سلیقه چیزی برای ارائه‌کردن دارد. در شهرهای بزرگ این کشور همچون آلماتی شما باید به دیدن نقاطی همچون «کلیسای جامع زنکوف» بروید که در ساخت این کلیسای چوبی از هیچ میخی استفاده نشده است. افراد اهل ورزش حتماً باید به دیدن مجموعه Medeu در نزدیکی آلماتی بروند که یکی از خاص‌ترین مجموعه‌های اسکی جهان به شمار می‌رود و یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی قزاقستان را در اطراف خود دارد.
در شهر «آستانا» تماشای زندگی مدرن و دیدن بسیاری از بناها همچون ساختمان شفاف و شیشه‌ای «خان شاتیر» باید در برنامه سفر شما باشد. «برج بیترک» از دیگر جاذبه‌هایی است که در این شهر نباید از دست دهید و موزه و خانه اپرا به نام «کاخ صلح» که شکلی هرمی دارد از دیگر جاذبه‌هایی است که در شهرهای قزاقستان باید حتماً ببینید. برای افراد اهل طبیعت نیز پیشنهاد می‌شود که حتماً به دیدن «پارک ملی بُرآبای» (مروارید قزاقستان) بروند که شامل دریاچه‌های بزرگ و کوچک، کوه، جنگل و گونه‌های متعدد گیاهی و جانوری است.

جشن‌ها و فستیوال‌های معروف تور قزاقستان

یکی از جشن‌های بسیار مهم در قزاقستان نوروز است که برای مردم قزاقستان نیز آغاز سال محسوب می‌شود. جشنواره «دوتار نوازان قزاق» یکی دیگر از جشنواره‌های بسیار معروف موسیقی در این کشور است که می‌تواند برای افراد اهل موسیقی بسیار جذاب باشد. «فستیوال روز پایتخت» نیز که در روز دهم تیرماه در این کشور برگزار می‌شود یکی از جشنواره‌های معروف است که به مناسبت تغییر پایتخت از آلماتی به آستانه جشن گرفته می‌شود. «فستیوال زندگی عشایر در قزاقستان» نیز در اواسط خردادماه برگزار می‌شود و در این جشنواره غذاهای بومی، صنایع‌دستی، مسابقات اسب‌سواری و... برگزار می‌گردد.

 

شکم‌گردی و غذاهای تور قزاقستان چیست؟

در تور قزاقستان شما می‌توانید غذاهای معروف این کشور را بچشید و تجربه غذایی متفاوت‌تری داشته باشید. یکی از غذاهای بسیار خوب قزاقستان «بیش برمک» است که از جمله غذاهای ملی این کشور نیز به شمار می‌رود. این غذا معنی پنج انگشت می‌دهد و باید آن را با دست خورد. «کازی» یک سوسیس بسیار خوشمزه و معروف در قزاقستان است که از گوشت اسب تهیه می‌شود و یکی از خوشمزه‌ترین غذاهایی است که باید در این کشور چشیده شود. «پیلاو قزاقی» نیز یکی از غذاهایی است که از ترکیب پلو با گوشت قرمز تهیه می‌شود و باید در حین تور قزاقستان حتماً آن را امتحان کنید.

 

نکات مهم که پیش از سفر به قزاقستان باید بدانید

- ازآنجایی‌که بیشتر مردم در قزاقستان به زبان ملی خود صحبت می‌کنند بهتر است تعدادی از کلمه‌ها و عبارات کاربردی و مهم آنها را پیش از سفر یاد بگیرید.
- در طول سفر خود حتماً پول نقد به همراه داشته باشید؛ زیرا مردم قزاق ترجیح می‌دهند با پول نقد معامله کنند.
- قزاقستان سوغاتی‌های متعددی دارد و شما می‌توانید در هنگام بازگشت از تور قزاقستان سوغاتی‌هایی نظیر شکلات قزاقستان، لباس و سوغاتی‌هایی از نمد، سرپوش و لباسهای سنتی این کشور و... را با خود به یادگار بیاورید.

هزینه‌های جانبی در هنگام سفر به قزاقستان

در هنگام سفر با تور قزاقستان اگر به آب‌معدنی نیاز پیدا کردید باید نزدیک نیم دلار برای بطری یک و نیم لیتری بپردازید. غذاخوردن در یک رستوران نه‌چندان گران چیزی در حدود ۷ دلار هزینه دارد. یک فنجان کاپوچینو 2 دلار خرج برمی‌دارد و اگر خواستید از وسایل نقلیه محلی استفاده کنید چیزی در حدود 0.20 دلار باید بپردازید.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل

در حال حاضر تور قزاقستان نداریم اما اگر مشخصات تماست رو ثبت کنی، قول می‌دیم وقتی سفر جدید برنامه‌ریزی کردیم، قبل از همه بهت خبر بدیم.

نفر