تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

فرش خاکی هرمز در ساحل خلیج فارس گسترده می‌شود

بهمن‌ماه که به آخر نزدیک می‌شود، زمان گسترده شدن فرش خاکی هرمز هم فرا می‌رسد. امسال پنجمین فرش رنگی هرمز 25 بهمن‌ماه رونمایی می‌شود.

فرش خاکی هرمز 25 بهمن‌ماه رونمایی می‌شود و در کنارش قرار است دکتر احمد نادعلیان در خانه‌ - موزه‌اش (هنرمندسرا) جلسه‌ای را با موضوع هنر محیطی و تفاوت‌هایش با هنرهای مشابه برگزار کند.

او ادامه داد: دیدن کارگاه خاک‌های رنگی و نقاشی‌های دیواریِ زنانِ جزیره نیز برنامه‌ی دیگری است که در این سفر انجام می‌شود. اجرای هنرهای محیطی با همراهی دکتر نادعلیان، برنامه‌ای است که 26 بهمن‌ماه در ساحل خلیج فارس اجرا می‌شود.

همچنین احمد کارگران، مدیر اجرایی طرح پنجمین فرش خاکی هرمز - گفت: این فرش به وسعت یک‌هزار و 400 مترمربع است که با استفاده از خاک‌های رنگی جزیره طراحی شده است.

جزیره‌ی هرمز 70 نوع خاک رنگی دارد که چند سالی است زنان جزیره با استفاده از این خاک‌ها، هنرهای دستی تولید می‌کنند. مقامات محلی معتقدند، طراحی فرش خاکی عاملی برای جذب گردشگر به این جزیره است. این درحالی است که احمد نادعلیان، هنرمند محیطی اعتقاد دارد که برداشت بی‌رویه از خاک‌های رنگی جزیره، به ویرانی محیط زیست هرمز منجر می‌شود.1392/11/07 | کد مطلب: 1545
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
آزاده سروستانی


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.