تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

راه‌اندازی نخستین اکوموزه کشور در قشم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان از تهیه طرح مطالعاتی نخستین اکوموزه کشور در قشم خبر داد و گفت: تاکنون 16 فصل کاوش‌ باستان‌شناسی در سواحل خلیج‌فارس و پس‌کرانه‌های آن انجام شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی موزه مردم‌شناسی – باستان‌شناسی خلیج‌فارس، افزود: بررسی و شناسایی پس‌کرانه‌های خلیج‌فارس و جزایر سه‌گانه ابوموسی در سالهای اخیر به طور جدی پیگیری شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان هرمزگان تصریح کرد: به منظور جلوگیری از خروج اشیاء تاریخی، اداره کل میراث فرهنگی استان همکاری مستمر و هماهنگی با نیروهای نظامی و انتظامی استان داشته است.

نوروزی همچنین از انجام دور جدید پژوهش‌های باستان‌شناسی در حوزه خلیج‌فارس خبر داد و یادآور شد: این دور از پژوهش‌ها با هدف گردآوری مدارک جدید تبیین حوزه نفوذ سیاسی- اجتماعی و فرهنگی ایران بر کرانه‌های شمالی و جنوبی خلیج‌فارس و جزایر آن انجام شد.

وی ادامه داد: کتاب مربوط به این پژوهش به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی که حاوی جدیدترین اطلاعات تاریخی- فرهنگی خلیج‌فارس است به زودی به چاپ می‌رسد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی هرمزگان افزود: حفاظت و مرمت بناهای سواحل خلیج‌فارس و تهیه طرح مطالعاتی اکوموزه لافت در قشم به عنوان اولین اکوموزه کشور از دیگر اقداماتی است که توسط اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شده است.

منبع:مهر1393/04/28 | کد مطلب: 1886
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.