تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

خرید بلیط اتوبوس در ترکیه

ترمینال‌های اتوبوسرانی استانبول یا اتوگار، ترمینال‌های شلوغ و مهمی در کشور ترکیه هستند. از آنجایی که استانبول یک کلان شهر محسوب می‌شود ترمینال اتوبوسرانی استانبول به اکثر شهرهای ترکیه اتوبوس دارد. ترمینال‌های اتوبوسرانی در این کشور 24 ساعته فعال هستند. ترمینال اتوبوسرانی استانبول در مرمره قرار دارد و قطب حمل و نقل جاده‌ای استانبول است. به جز ترمینال اتوبوسرانی مرمره، در نقاط دیگری از شهر استانبول ترمینال اتوبوسرانی وجود دارد؛ از آنجایی که استانبول شهری میان دو قاره است مسافران بسیاری برای تهیه بلیط و رفتن به دیگر نقاط ترکیه از استانبول استفاده می‌کنند. اما شما علاوه بر شهر استانبول می‌توانید در تمام شهرهای ترکیه به خصوص شهرهای پرطرفدار و مهم آن بلیط اتوبوس تهیه کنید. مثلا ترمینال اتوبوسرانی ازمیر به نام ایزوتاش یکی از ترمینال‌های معروف ترکیه است در آنکارا هم ترمینال اتوبوسرانی دیگری با نام آشتی وجود دارد که مجهز و شیک و البته تازه ساز است. برای کاهش هزینه‌های سفر خود بلیط اتوبوس بین شهری در ترکیه را می‌توانید از ما بخواهید. 

 

تور ترکیه

بلیط اتوبوس در ترکیه

ترمینال های اتوبوسرانی استانبول 

خرید بلیط اتوبوس بین شهری در تمام ترمینال‌های اتوبوسرانی ترکیه برای مسافرانی که از خارج  از ترکیه به آن سفر می‌کنند، امکان‌پذیر است. قیمت بلیط اتوبوس بین شهری در ترکیه در مقایسه با سفرهای هوایی بسیار پایین‌تر است و برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفرتان می‌توانید از بلیط اتوبوس بین شهری ترکیه استفاده کنید. در ادامه راه‌ها و  ترفندهای خرید بلیط اتوبوس در ترکیه را خواهیم گفت و شما را با ترمینال‌های اتوبوسرانی شهرهای بزرگ ترکیه آشنا خواهیم کرد. همچنین می‌توانید خرید بلیط اتوبوس در تمام شهرهای ترکیه را از دالاهو بخواهید.

ترمینال‌های اتوبوسرانی استانبول به تمام شهرهای ترکیه اتوبوس دارند و در سه ترمینال اصلی شهر استانبول متمرکز هستند.

 

شرایط اتوبوس‌های مسافت طولانی در استانبول و شهرهای بزرگ ترکیه:

 • جاده‌های ترکیه وضعیت بسیار مناسبی دارند و اکثرا چهار بانده هستند.
 • اتوبوس‌هایی که در ترمینال‌های استانبول و در ترمینا‌های شهرهای بزرگ ترکیه مانند ازمیر، آدانا و آنکارا مورد استفاده قرار می‌گیرند کیفیت بسیار خوبی دارند.
 • اکثر این اتوبوس‌ها به خصوص اگر برای مسافت‌های طولانی باشند vip هستند.
 • صندلی تخت‌خواب‌شو دارند.
 • این اتوبوس‌ها تهویه مناسب دارند.
 • امکان رزرو صندلی از قبل وجود دارد. 
 • حتی برخی شرکت‌های اتوبوس‌رانی امکان اتصال به اینترنت را نیز در هنگام سفر عرضه می‌کنند.

اتوبوس‌های مسافت‌های طولانی در ترمینال‌های استانبول معمولا با کیفیت هستند و می‌توانید از خدماتی مانند تلویزیون برای هر صندلی و اینترنت در طول مسیر استفاده کنید.

خرید بلیط اتوبوس در استانبول و سفر با اتوبوس در ترکیه

اگر ساکن استانبول یا یکی از شهرهای ترکیه مانندد ازمیر، ادانا، آنکارا و... هستید و دغدغه زمانبندی ندارید، خیلی راحت می‌توانید حضوری به یکی از اتوگارهای شهر محل زندگی‌تان در ترکیه (ترمینال اتوبوسرانی) رفته و برای مقصد مورد نظرتان بلیط تهیه کنید. اغلب ممکن است تا چند ساعت آینده و حتی نیم ساعته اتوبوس به مقصد مورد نظر شما حرکت داشته باشد(به خصوص برای مقاصد پرطرفدار این طور است). اما اگر مسافر هستید و برای سفرتان برنامه‌ریزی کرده‌اید، می‌توانید از قبل و زمانی که در ایران هستید اقدام به رزرو بلیط اتوبوس خود کنید. دالاهو خرید بلیط اتوبوس از ترمینال‌های استانبول و دیگر ترمینال‌های شهرهای ترکیه را برای شما انجام می‌دهد. 

برای تهیه بلیط اتوبوس در ترکیه چه نکاتی مهم است؟

 • حتما از محل پیاده‌شدن‌تان در مقصد مطمئن شوید. گاهی اتوبوس‌ها به جای اینکه شما را در ترمینالی در مقصد پیاده‌کنند کنار کمربندی و خارج از شهر پیاده می‌کنند. 
 • ساعت حرکت اتوبوس مهم است. از آنجایی‌که ساعت‌های متنوعی در روز به یک مقصد اتوبوس حرکت خواهد کرد، بنابراین بهترین ساعت را با توجه به برنامه سفرتان انتخاب کنید.
 • اگر خودتان اقدام به خرید بلیط می‌کنید ممکن است کلاهبردارها بلیطی به شما بفروشند که سه یا چهار ساعت آینده حرکت خواهد کرد و وقت شما تلف می‌شود. اگر حضوری برای خرید بلیط به اتوگار یا ترمینال‌های اتوبوسرانی ترکیه می‌روید حتما ساعت حرکت اتوبوس چندین شرکت فروش بلیط اتوبوس را چک کنید و بعد اقدام به خرید کنید. 
 • مطمئن شوید ظرفیت اتوبوسی که بلیط آن را تهیه می‌کنید چند نفره است. دانستن این نکته به انتخاب وسیله نقلیه راحت تر کمک می‌کند. گاهی در ترمینال‌های ترکیه و حتی ترمینال استانبول ماشین‌های دولموش را به اسم اتوبوس بلیط‌شان را می‌فروشند. دولموش‌ها مانند ماشین‌های ون در ایران هستند و ظرفیت آنها 15 صندلی است. دولموش‌ها کوچک هستند و فضای راحتی برای مسافر ندارند.
 • ممکن است در بین راه مجبور شوید اتوبوس‌تان را برای ادامه مسیر عوض کنید. بارتان به اتوبوس دیگر منتقل می‌شود و شما باید وسیله نقلیه‌تان را عوض کنید. این کار گاهی برای بلیط‌های مستقیم هم اتفاق می‌افتد.
 • اگر خودتان اقدام به خرید بلیط اتوبوس در ترمینال‌های ترکیه می‌کنید بهتر است با چندین نفر در مورد کیفیت شرکت‌های فروش بلیط صحبت کنید و بعد تصمیم بگیرید. خدماتی که از طرف این شرکت‌ها عرضه می‌شود گاهی با هم متفاوت  هستند. اگر تهیه بلیط اتوبوس در کشور ترکیه را به دالاهو بسپارید از این بابت نگرانی نخواهید داشت. 

اگر به زمانبندی خرید بلیط اتوبوس‌تان دقت نکنید مجبور هستید ساعت‌ها در سالن انتظار ترمینال‌های استانبول باشید.

خرید بلیط اتوبوس بین شهری در ترکیه چطور است؟

راه‌های مختلفی برای خرید بلیط اتوبوس در ترکیه وجود دارد.

 1. می‌توانید خرید حضوری در اتوگار استانبول (ترمینال اتوبوسرانی استانبول) و دیگر ترمینال‌ها انجام دهید. 
 2. اگر حساب بانکی در ترکیه دارید خیلی راحت می‌توانید به شکل اینترنتی بلیط تهیه کنید. اپلیکیشن و سایت های مختلفی برای خرید بلیط وجود دارد مانند: https://www.neredennereye.com
 3. اگر هیچ کدام از شرایط بالا را ندارید آژانس‌های گردشگری خرید بلیط اتوبوس بین شهری در استانبول و دیگر نقاط ترکیه را برای شما انجام خواهند داد. 

حضوری می‌توانید به تعاونی‌های موجود در ترمینال‌های اتوبوسرانی مراجعه کنید و بلیط اتوبوس بخرید.

معرفی ترمینالهای اتوبوسرانی استانبول (اتوگار):

 

ترمینال اتوبوسرانی اسنلر(اروپایی):

این ترمینال اتوبوسرانی در بخش اروپایی استانبول قرار دارد. قبلا اتوبوس‌های این ترمینال در سرکیجی و لاله‌لی مسقر بودند اما با کسترش شهر استانبول وجود یک ترمینال در بایرام پاشا احساس شد تا اینکه ترمینال اسنلر افتتاح شد. آدرس ترمینال اسنلر: محله آلتین تپه،بایرام پاشا

ترمینال اتوبوسرانی حرم استانبول(آسیایی):

ترمینال اتوبوسرانی حرم استانبول در محله اسکودار و در بخش آسیایی استانبول قرار دارد. این ترمینال از سال 1970 در استانبول راه‌‍اندازی شد و تاکنون به مسافران بین شهری در استانبول خدمت‌رسانی می‌کند. قبل از شکل‌گیری ترمینال اتوبوسرانی استانبول به شکل فعلی، اکثر رفت و آمد اتوبوس‌‎ها در اسکله کادیکوی اتفاق می‌افتاد. آدرس ترمینال حرم استانبول: اسکودار، محله سلیمیه،جاده ساحلی به طرف ترمینال حرم. 

ترمینال اتوبوسرانی علی بی کوی استانبول(اروپایی):

این ترمینال، در میان ترمینال‌های اتوبوسرانی استانبول تازه تاسیس است. با توجه به حجم مسافر و نیاز بخش اروپایی استانبول برای جابه‌جایی مسافر بین شهری از استانبول به دیگر شهرهای ترکیه، سال 2014 علی بی کوی افتتاح شد. این  ترمیناال بسیار شیک و تمیز است و وجود سیستم‌های پیشرفته دسترسی و نظم و ترتیب موجود در این ترمینال آن را به زودی به ترمینال اصلی استانبول تبدیل خواهد کرد. روزانه بیش از 2500 سفر در این ترمینال انجام می‌شود و رقم در سال‌های آینده بیشتر خواهد شد. این ترمینال در گورل تپه استانبول قرار دارد. 

ترمینال اتوبوسرانی علی بی کی در استانبول، ترمینالی مجهز و بسیار شیک است.

ترمینال اتوبوس شهر ازمیر، ازوتاش:

ترمینال اتوبوسرانی ازمیر در میان ترمینال‌های دیگر ترکیه و حتی در کنار ترمینال‌های استانبول یکی از بهترین‌هاست. ترمینال ازمیر یا ازوتاش دارای بوفه و مغازه و حتی هتل 7 طبقه برای مسافران است و گنجایش پذیرایی از 150 مسافر را دارد. ترمینال به تمام شهرهای ترکیه ماشین دارد. ترمینال اتوبوسرانی ازمیر نسبت به ترمینال‌های استانبول تازه تاسیس است و کارهای عمرانی آن حدود سال 95 میلادی آغاز شد. از ازمیر می‌توانید برای پاموک‌کاله، دنیزلی، مارماریس، فتحیه، کوش آداسی، بودروم، آنتالیا، شانلی اورفا، اسکی شهیر، دیابکر و... بلیط اتوبوس تهیه کنید. برای کسب اطلاعات درباره ترمینال ازوتاش ازمیر می توانید به سایت http://www.izotas.com.tr/ مراجعه کنید.

ترمینال ازوتاش در ازمیر به صورت 24 ساعته فعال و آماده خدمت رسانی است.

ترمینال اتوبوسرانی شهر آنکارا، آشتی:

ترمینال اتوبوسرانی شهر آنکارا (معروف به آشتی) مانند استانبول و ازمیر بسیار مجهز است. قیمت بلیط برای شهرها و نقاط نزدیک از 15 لیر شروع می‌شود و برای نقاط دورتر گاهی به 120 لیر می‌رسد. قیمت بلیط اتوبوس برای یک مقصد ممکن است متفاوت باشد؛ علت آن تفاوت در شرکتی است که عرضه کننده خدمات آن سفر است. بنابراین ممکن است برای یک مقصد قیمت بلیط حدود 5 تا 15 یا حتی 20 لیر تفاوت داشته باشد. خرید بلیط اتوبوس به دیگر نقاط ترکیه از ترمینال آنکارا را برا سفرهای بین شهری در ترکیه به دالاهو بسپارید. 

اکانخرید بلیط اتوبوس در آنکارا از ترمینال آشتی موجود است.

 

 1398/08/19 | کد مطلب: 2558
برچسب‌ها: ترکیه
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


 • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
لیلا
1402/06/11 14:32
آیا بلیط اتوبوس از تبریز به ترکیه وجود دارد؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/06/18 16:29
دوست عزیز
سلام

می توانید از ترمینال اتوبوسرانی تبریز سوال بفرمایین چون ما این تور را اجرا نداریم، اطلاعاتی در این زمینه نداریم.

با تشکر از پیام شما

برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.