تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

سفر‌هایی رؤیایی با قطار

مسیرهای معروف قطار مانند اورینت اکسپرس از شهرت جهانی برخوردار هستند. با این‌ حال، مسیرهای دیگری وجود دارد که ارزان‌تر بوده و کمتر کسی آن‌ها را می‌شناسد، اما چشم‌اندازی بسیار زیبا دارند.
 

 به گزارش گاردین، سفر تفریحی همیشه برای طراوت و تازگی روح و روان انسان‌ها است. برخی دوست دارند با سرعت با اتومبیل شخصی یا هواپیما زود به مقصد خود برسند و در آنجا از مکان‌های تفریحی دیدن کنند، اما برای برخی دیگر خود مسیر نیز یک گردش تمام‌عیار است. در ادامه با 10 مسیر رؤیایی قطارها آشنا خواهید شد.

ترن دلا لیبرتاد، اکوادور

قطار آزادیِ اکوادور از شهرهای اُکتاوالو، ایبارا و سالیناس در شمال اکوادور عبور می‌کند. ریل تازه بازسازی شده آن از میان دره کوتا عبور کرده و راه خود را به از بین برآمدگی‌های کوه‌ها هموار می‌کند. پل‌های زیبایی که مو را بر تن آدم سیخ می‌کند و تونل‌های طویلی که هیجان خاصی دارند. خود قطار نیز یک میراث است. یک موتور دیزلی نقره‌ای واگن‌های چوبی قرمز را می‌کشد.

قیمت بلیت: تور یک‌روزه حدود 30 پوند

www.dalahoo.com

جاسپر به پرنس روپرت

مسافران قطار این مسیر از مناظر زیبای پارک ملی جاسپر، کوه‌های راکی کانادا و سواحل اقیانوس آرام لذت می‌برند. سفری دو روزه که مسافران شب را در شهر پرنس جرج توقف می‌کنند. در ماه‌های شلوغ سال مانند ماه سپتامبر، واگن‌های مخصوص گردشگران نیز به آن اضافه می‌شوند. پنجره‌های بزرگ و صندلی‌های راحت و وعده‌های غذایی ویژه از خصوصیات آن واگن‌ها است. چشم‌اندازهای طبیعی از داخل آن واگن‌ها واقعا زیباتر است.

قیمت بلیت:  یک‌طرفه از 70 پوند

 www.dalahoo.com

 

ماجراجویی در بیابان‌های استرالیا

سرویسی که دو هفته یک بار مسافت 1325 کیلومتری را طی می‌کند. این سرویس Spirit of the Outback نامیده می‌شود و از میان بیابان‌های کوئینزلند، کوه‌ها، دشت‌ها و کنار سواحل عبور می‌کند. مبدا آن بریسبن است و از راکهمپتون به مقصد خود یعنی لانگریچ می‌رسد. این سفر 24 ساعت به طول می‌انجامد و در سال 1993 راه‌اندازی شده است.

قیمت بلیت:  یک‌طرفه از 78 پوند

www.dalahoo.com

 

دین له بِن، فرانسه

مسیر سه‌ساعته نیس به دین در جنوب فرانسه از میان کوه‌ها و از کنار رودهای خروشان عبور می‌کند. این ریل 151 کیلومتری از اواخر قرن نوزده راه افتاد. در مجموع 27 تونل در مسیر آن وجود دارد که طولانی‌ترین آن 3.5 کیلومتر است. ایستگاه‌های بین راهی نیز مسیر Digne-les-Bains کوچک بوده و با گل و گیاه تزئین شده‌اند.

قیمت بلیت: 17 پوند برای هر بزرگسال

www.dalahoo.com

 

بلگراد به بار، صربستان و مونته‌نگرو

این راه‌آهن زیبا پایتخت صربستان را به بندر ساحلی بار در مونته‌نگرو متصل می‌کند. قطار یک مسافت 476 کیلومتری را طی کرده و بر سر راه خود از 250 تونل و بیش از 400 پل نیز عبور می‌کند، بنابراین در مسیر اصلا حوصله‌تان سر نمی‌رود!

قیمت بلیت:  18 پوند برای هر بزرگسال

www.dalahoo.com

 

فیانارانتسوا به ماناکارا، ماداگاسکار

این قطار مسافران خود را از میان جنگل‌های انبوه حاره‌ای در جنوب شرق جزیره انتقال می‌دهد. مسیری که در دهه 1920 میلادی ساخته شد. البته اصلا سوار قطار مجللی نخواهید شد، زیرا قدمت برخی از واگن‌ها به اواخر قرن نوزده میلادی برمی‌گردد. اما با حرکت مارپیچی این قطار، شما می‌توانید به این قسمت از ماداگاسکار نیز آشنا شوید. اگر گفته می‌شود مارپیچ، منظور دقیقا مارپیچ است، زیرا 12 ساعت طول می‌کشد تا مسافت 160 کیلومتری را طی کند.

قیمت بلیت: 6 پوند برای درجه یک

www.dalahoo.com

 

یاتسوشیرو به هایاتو، ژاپن

در سرزمین یکی از بزرگترین آتش‌فشان‌های جهان، با قطار مسافرت کنید. مناظر اطراف این ریل بسیار زیبا بوده که مدام پیش روی شما تغییر می‌کند. رود کوماگاوا با پیچ‌وخم‌های فراوانش در کنار شما است. چشم‌انداز زیبای رشته‌کوه کیریشما را هم در سوی دیگر خود دارید، اما فراموش نکنید که آتش‌فشان فعال کوه ساکوراجیما با شما فاصله زیادی ندارد.

قیمت بلیت: از 81 پوند

www.dalahoo.com

 

کوریتیبا به پاراناگوا، برزیل

این راه‌آهن در دهه 1880 میلادی در جنوب شرق برزیل ساخته شد. با توجه به جغرافیای منطقه می‌توان گفت که این پل یک شاهکار مهندسی است. نصف کارگران هنگامی که داشتند این پل را می‌ساختند جان خود را از دست دادند. عبور از این مسیر 100 کیلومتری سه ساعت به طول می‌انجامد و از 30 پل و 14 تونل عبور می‌کند. همچنین، این قطار راهی خوب برای رفتن به شهر تاریخی «مورِتس» است که در آن می‌توان غذای محلی «بارِآدو» میل کنید.

قیمت بلیت:  18 پوند برای هر بزرگسال

www.dalahoo.com

 

کولومبو به کاندی، سریلانکا

این قطار پایتخت سریلانکا را به دومین شهر بزرگ آن در قلب جزیره متصل می‌کند. مناظر زیبای مزارع چای در کنار شما هستند. همین که از کولومبو خارج می‌شوید، مزارع برنج و جنگل را می‌بینید. سفری 121 کیلومتری که هر روز در جریان است.

قیمت بلیت:  بین 3 تا 8 پوند برای هر بزرگسال

در تور سریلانکا، با این قطار نیز سفر خواهید کرد.

www.dalahoo.com

گلوگنیتس به مورتسوشلاگ، اتریش

راه‌آهن «سِمِرینگ» اتریش یکی از شاهکارهای مهندسی عمران است. بیش از 100 پل که بین سال‌های 1848 تا 1854 ساخته شده‌اند در مسیر حرکت این قطار قرار دارد. این پل‌ها در سال 1998 وارد فهرست میراث جهانی یونسکو شد. کارلو دی گِگا از پیشرویان راه‌آهن مدرن مسئولیت ساخت این پل را بر عهده داشت. در برخی فهرست‌های منتشر شده، از این راه‌آهن به عنوان اولین راه‌آهن واقعی کوهستانی یاد شده است.

قیمت بلیت: 6.50 پوند برای هر بزرگسال

www.dalahoo.com

منبع: فرادید1394/02/05 | کد مطلب: 2578
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.