تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ساخت لگوهای سازگار با محیط زیست تا سال ۲۰۳۰

تقریبا همه‌ی ما شرکت لگو را می‌شناسیم و خاطره‌های زیادی از اسباب بازی‌های معروف آن داریم. این اسباب بازی‌های دوست داشتنی از جنس پلاستیک هستند. پلاستیکی که مدت‌هاست به یکی از دغدغه‌های محیط زیست مبدل شده است. اما حالا شرکت لگو به دنبال آن است که در ساخت این اسباب‌بازی محبوب، از مواد پایدار و سازگار با محیط زیست استفاده کند.

شرکت لگو می‌خواهد که کودکان در آینده همچنان به لذت بردن از این آجرهای اسباب‌بازی ادامه دهند، اما نه به بهای آسیب به محیط زیست. از سال 1963 تاکنون آجرهای اسباب‌بازی لگو از ماده مقاوم و سختی به نام آکریلونیتریل بوتادئین استیرن (ABS) ساخته‌ می‌شوند.
در واقع لگو بیش از 6000 تن پلاستیک را هر ساله به مصرف می‌رساند تا سازه‌های اسباب‌بازی خود را تولید کند. گروه دانمارکی سازنده این اسباب‌بازی اعلام کرده، به دنبال یافتن مواد پایداری است که تا سال 2030 جایگزین پلاستیک مورد استفاده در لگوها شوند. همچنین بیش از 150 میلیون دلار برای راه‌اندازی یک مرکز مواد زیست‌محیطی پایدار هزینه کرده ‌است. کجلد کرک کریستیانسن، صاحب شرکت لگو می‌گوید: این اقدام عهدی است در راستای آرزوی همیشگی ما مبنی بر باقی گذاشتن اثرات مثبت بر روی این سیاره که نسل آینده آن را به ارث می‌برند.
 
لگو
 
منبع: همشهری


1394/05/07 | کد مطلب: 2889
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
مهناز قاضی

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.