تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

مالزی، بهشت آسیا

مالزی کشوری مدرن با طبیعت بسیار دیدنی و متنوع است. تماشای کشور آسمان خراش‌های بلند، شهرهای پیشرفته، سواحل سفید و جزایر سرسبز برای بسیاری از گردشگران جهان هیجان‌انگیز است. این کشور به خوبی توانسته با جاذبه‌های بیشمار خود، جایگاه مناسبی در صدر کشورهای توریستی دنیا پیدا کند. 

مالزی کشوری مدرن در جنوب شرقی آسیاست. به لحاظ جغرافیایی، این کشور از دو منطقه مجزا از هم تشکیل شده است. دو بخش متمایز مالزی از طریق دریای چین جنوبی از یکدیگر جدا شده‌ تا شبه جزیره مالزی و شرق مالزی نامیده شوند. شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که به‌روی شبه جزیره مالایی است، از شمال با تایلند مرز خشکی دارد و از طریق جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور هم مرز است. بورنئوی مالزی یا مالزی شرقی که بخش شمالی جزیره بورنئو و هم مرز اندونزی است. هر دوی این مناطق دارای مناظر و دشت‎‌های مرتفع ساحلی هستند که اغلب از تپه‌ها و کوهستان‌های جنگلی پوشیده شده‌اند. آب و هوای استوایی از ویژگی‌های مالزی است. مشخصه‌ی این آب و هوا بادهای موسمی سالانه‌ای است که در ماه‌های آوریل و اکتبر در جنوب غرب و از اکتبر تا فوریه در شمال غرب می‌وزد.

مالزی

نمایی از پایتخت مالزی، کوالالامپور

به لحاظ فرهنگی، مالزی دارای یک جامعه چند نژادی، چند فرهنگی و چند زبانی است. جامعه‌ای مملو از مالایایی‌‌ها، چینی‌ها و هندی‌ها. مالاییایی‌ها، بخش برزگی از نژاد این کشور را تشکیل می‌دهند که همگی آنها مسلمان هستند. هندوها به برهما و چینی‌ها به بودا معتقداند. مردم مالزی و اکثرا مسلمانان آن دارای اخلاقی خوش و میهمان نواز هستند. در مالزی شهر، فرهنگ و طبیعت دست به دست هم داده‌اند تا گردشگران را به تماشای خود بکشانند. شهرهای بزرگ، پرهیاهو و ساختمان‌های مدرن و مجهز تا طبیعت سبز، گرمسیری، کوهستانی و سواحل مهیج آن دلایل خوبی است آن را بهشت آسیا بنامیم. جزایر مالزی از بهترین نقاط برای تفریحات ساحلی و آبی به حساب می‌آیند. تفریحاتی چون غواصی و تماشای دنیای زیر آب، موح سواری، قایق‌سواری و...

 برای سفر به مالزی در «تور مالزی» با دالاهو همسفر شوید.

در مالزی خواهید دید:

کوالالامپور

«کوالالامپور» پایتخت مالزی است که در امتداد ساحل غربی شبه جزیره مالزی قرار گرفته است. نبض مالزی در این شهر می‌تپد. شهری مدرن که مرکز فرهنگی، تجاری و حمل و نقل مالزی به حساب می‌آید.
کوالالامپور در میان اهالی مالزی با نام KL معروف است. این شهر تلفیقی از تاریخ و فرهنگ مالزی است. شهری که با آسمان‌خراش‌ها و برج‌هایی مدرن عجین شده است. شرایط اقلیمی استوایی در کوالالامپور آب و هوایی گرم و دلچسب را در طول سال به وجود می آورد. در این شهر می‌توانید به جز تماشای برج‌ها، بناهای معروف، بازارهای محلی و فروشگاه‌های بسیار بزرگ آن به بازدید از پارک پرنده‌ها که بزرگ‌ترین باغ پرنده‌های روباز در دنیاست بروید.

در کوالالامپور همراه دالاهو می‌توانید به گشت‌و‌گذار جاذبه‌های زیر نیز بروید.

 • برج‌های دوقلوی پتروناس

یکی از نمادهای معروف مالزی برج‌های دوقلو پتروناس است. این برج‌ها از بلندترین آسمانخراش‌های دنیا هستند که در پایتخت مالزی، کوالالامپور قرار گرفته‌اند. ارتفاع این برج‌ها با حساب آنتن بالای آنها، ۴۵۲ متر است. هر برج دارای ۸۸ طبقه است. جمعاً ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. برج‌های دوقلوی پتروناس از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم متصل هستند. پلی با ارتفاع 175 متر از سطح زمین و طول 56 متر، طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل می‌کند.  در طبقه پایین برجها مجتمع خرید بزرگ سوریا قرار گرفته است.دولت مالزی ساخت این برج‌ها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد.

برح‌های دوقلوی پتروناس

 • محله چینی‌‌ها

محله چینی‌ها یا همان خیابان پتالینگ از شلوغ‌ترین مکا‌ن‌های خرید شهر کوالالامپور است. اینجا پر از رنگ، شادی، نشاط و هیاهوست. تا چشم کار می‌کند آدم‌های چینی و کالاهای چینی می‌بینید، طوری که فراموش می‌کنید در قلب مالزی هستید. این منطقه‌ی معروف محل فروش اجناس بدلی و ارزان قیمت است. اگر سری به این محله زدید و قصد خرید داشتید از چانه زدن غافل نشوید چراکه چانه‌زنی آنجا به سودتان است. خریداران اجناس این بازار بیشتر گردشگران و جهانگردان هستند چرا که برای خریدن یادگاری و سوغاتی با نرخ‌های ارزان اینجا گزینه خوبی است.

محله چینی‌ها

 • غار باتو Batu Cave

غار آهکی باتو که محل عبادت هندوها است در حدود 12 کیلومتری مرکز کوالالامپور قرار دارد. در سال ۱۸۹۱ یک بازرگان مشهور هندی در مالزی، این معبد را به یکی از بزرگان تاریخ مذهبی هندو هدیه می‌کند و مجسمه‌ای عظیم و طلایی را در اینجا قرار داد. این مجسمه خدای هندوها است که «Murugan» نام دارد.  در سال ۱۹۲۰ تعداد ۲۸۶ پله برای دسترسی راحت‌تر زائران به غارهای این معبد، در دامنه‌ی این تپه ساخته شد. در مسیر بالا رفتن از پله‌های این معبد می‌توانید با میمون‌هایی که در مسیر رفت‌و‌آمد می‌کنند، سرگرم شوید. این معبد یکی از معروف‌ترین معابد دین هندو در خارج از کشور هندوستان است. یکی از بزرگترین گردهمایی‌های هندوها در این غار برگزار می‌شود. این جشنواره Thaipusam نام دارد و به مناسبت تولد خدای هندوها برگزار می‌شود. در این روز هندوها معتقدند با اعمالی که به عنوان توبه انجام می‌دهند، گناهانشان پاک می‌شود.

پس از بالا رفتن از پله ها شما به ورودی غار باتو می‌رسید که تعداد زیادی مجسمه رنگی از خدایان هندوها در آنجا وجود دارد. اگر علاقه‌مند به غارنوردی در این غار هستید باید توجه داشته باشید که بازدید از این غار به صورت تنها ممنوع است و باید با تورهایی که به این غار می روند، همسفر شوید.

غار باتو

 لنکاوی

از معروف‌ترین مناطق مالزی «لنکاوی» است. در واقع لنکاوی نام مجمع الجزایری از 99 جزیره در دریای اندامن در سواحل شمال غربی مالزی است. لنکاوی برای طبیعت دوستان، مقصدی فراموش نشدنی است. بودن در سواحل  آن با درختان استوایی همیشه بهار و گشت‌و‌گذار در بین جزیره‌ها با توجه به زیبایی‌های مناظر موجود در لنکاوی از فعالیت‌های آرامش‌بخش اینجاست. جزایر لنکاوی دارای سواحل نقره فام، تپه‌های پوشیده از جنگل و کوه‌های سنگلاخی است. ماسه‌های سفید، نسیم ملایم، آب‌های روشن کریستالی، آبشارهای آرام و سرگرمی‌های متفاوت و مهیج حالتان را در اینجا دگرگون می‌کند. دریا، آفتاب، غواصی و ده‌ها ورزش آبی دیگر در آب‌های بی‌نظیر این منطقه چقدر خاطره‌انگیز خواهد بود.

اگر عازم لنکاوی بودید از لذت خرید و صرف غذاهای عالی دریایی اینجا غافل نشوید. البته که این‌ها فقط کمی از جذابیت‌های لنکاوی است. در اینجا گذرگاه‌های طبیعی میان جنگل‌ها وجود دارد که شما را به سوی نقاط ویژه تماشای پرندگان حفاظت شده می‌برند و یا به گشت‌وگذار در کوه‌های پوشیده از درختان شاه پسند استوایی دعوت می‌کنند. پل‌های معلق اینجا پیشنهاد خوبی برای آنهایی است که عاشق هیجان و ماجراجویی‌اند.

اگر می‌خواهید از بالا شاهد طبیعت جزایر اینجا باشید، می‌توانید سوار بر تله کابین‌های منطقه شوید و نظاره‌گر این همه شگفتی شوید. انواع و اقسام بازی و سرگرمی در لنکاوی برای گردگشران مهیا است. از اسب‌سواری در جنگل‌های استوایی و عبور از باغ‌های کائوچو گرفته تا گلف و بازی‌های روستایی...

ساحل لنکاوی
در لنکوای می‌توانید در کنار فعالیت‌های دیگر همراه دالاهو به تماشای آبشار Telaga Tujuh بروید.

 •  آبشار Telaga Tujuh

آبشارهای تلاگاتوجو لنکاوی یا هفت چشمه در گوشه شمال غربی لنکاوی قرار گرفته است. برای رسیدن به این آبشارها بایستی از 300 پله بالا بروید تا به حوضچه‌های زیبا برسید. در این برکه‌ها می‌توانید شنا کنید و از صخره‌های بین آنها به پایین سر بخورید.

آبشار Telaga Tujuh


کامرون هایلند

«کامرون هایلند» منطقه‌ای بسیار سرسبز، خنک و خوش منظره است که در منطقه «تیتوانگسا» بر روی ارتفاعات مالزی قرار گرفته است. این منطقه کوهستانی با ارتفاع بالا از سطح دریا بزرگ‌ترین تفریحگاه کوهستانی کشور مالزی است. هر چه مسیر بلندی‌های اینجا را بیشتر طی کنید هوا  سردتر می‌شود، پس حواستان به همراه بردن لباس های گرم باشد.

طبیعت کامرون هایلند حرف زیادی برای گفتن دارد. لذت بودن در مزارع سرسبز چای و توت فرنگی تا تماشای باغ‌های پروانه و زنبور عسل از یادتان نخواهد رفت. این منطقه به مسیرهایی که گردشگران را از جنگل به سمت آبشارها و مناطق تماشایی دیگر می‌برند نیز معروف است. 

کامرون هایلند

در کامرون هایلند می‌توانید از فعالیت‌ها و جاذبه‌های زیر لذت ببرید:

 • بازدید از کشت مزارع
 • خرید شکوفه‌های تازه از باغ گل‌ها
 • چیدن توت فرنگی
 • بازدید از مزرعه کاکتوس و سبزیجات
 • بازی گلف در فضایی بسیار زیبا
 • تپه نوردی 
 • بازدید از باغ پروانه
 • بازدید از مزرعه زنبور عسل
 • بازدید از کارخانه ی چای BOH

پنانگ

موقعیت جغرافیایی استان پنانگ در مالزی بسیار ویژه و خاص است تا جایی که آن را مروارید شرق می‌گویند. جنگل‌های استوایی این جزیره‌ی زیبا بهشت ماجراجویان است. پنانگ دارای آب و هوای جزیره‌ای و جنگل‌های بارانی گرمسیری است. این جزیره برای غذا دوستان مکانی ایده‌آل و فوق‌العاده است! انواع غذاهای مالایی، چینی، هندی و... در اینجا ارائه می‌شود. جدا از همه‌ی این‌ها خرید از این شهر لذت خودش را دارد. جزیره از مراکز خرید بسیار پیشرفته با گستره وسیعی از کالا در انتظار شماست.

غذاهایی که در پنانگ می‌توانید صرف کنید

غذاهای هیجان‌انگیزی در پنانگ در انتظار شماست!

در پنانگ می‌توانید به تماشای نقاط دیدنی از جمله دهکده ماهیگیری Teluk Bahang، بندر Teluk Awak، دهکده ماهیگیری Permatang Damar Laut، موزه و گالری هنری Lubus Farquhar، مسجد Kapitan Keling، کلیسای سنت جورج St. George، مسجد جامع، پل پنانگ و باغ پرندگان بروید و حسابی لذت ببرید. در پنانگ خواهید دید:

 • جورج تاون

جورج تاون نام یکی از محبوب‌ترین مناطق مالزی است که در شمال شرقی جزیره پنانگ قرار گرفته است. این شهر در سال 2008 جزو میراث جهانی یونسکو شناخته شد. شهری  پر هیاهو با قدمتی بیش از 200 سال که دارای چشم‌اندازی متفاوت از نظر ظاهری و فرهنگی است. ساختمان‌های شهر با معماری زیبا و قدیمی، عبادتگاه‌ها، موزه‌ها همگی دیدنی هستند. زمانیکه در شهر قدم می‌زنید با تصویری رنگارنگ ار رستوران‌ها، کافه‌های کنار خیابان، بازارهای محلی و مراکز بزرگ خرید روبرو می‌شوید. اکثر جمعیت این منطقه را چینی تبارها تشکیل می‌دهند.

نمایی از یک ساختمان در جورج تاون

نمایی از یک ساختمان در جورج تاون

 

 • معبد کک لوک سی Kek Lok Si Temple

معبد «کک لوک سی» یکی از معابد زیبای مالزی و معابد بودایی‌های جنوب شرق آسیا است که بالای تپه‌ای در منطقه‌ی «آیارایتام» واقع در پنانگ است. این معبد از نظر معماری و طراحی یکی از بناهای خاص مالزی است. در اینجا می‌توانید معماری‌های سنتی و قدیمی را درکنار هم ببینید. بسیاری از بودایی‌ها برای تجدید و آرامش از نقاط مختلف به این جا می‌آیند چرا که این معبد برای همه‌ی بودایی‌های جهان محترم است. بسیاری از جشنواره‌ها و رویدادهای مهم شهر پنانگ در این معبد برگزار می‌شود.

معبد کک لوک سی

محله‌ی هندی‌ها Little india

محله هندی‌های سنگاپور که به لیتل هندیا معروف است یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی است که در سفر به مالزی، تماشای آنجا را پیشنهاد می‌کنیم. دیدن خانه‌های رنگی، غرفه‌های هندی‌ها و خرید از بازارهای رنگارنگ آنها تجربه جالبی برایتان خواهد بود.

محله هندی‌ها

جنگل‌های مانگرو

این جنگل‌ها در در ردیف جنگل‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری مناطق استوایی شامل درختان و درختچه‌های اسکلروفیل پهن برگ همیشه سبز هستند. آنها در باتلاق‌ها و در امتداد کرانه‌های ساحلی، جزر و مدی، استوایی، مصب رودخانه‌ها و مناطقی که خاک رسوبی، ریز دانه، غرقاب و شور است می رویند. مانگروها بیشترین رویش‌های ساحلی را در مناطق استوایی و زیر استوایی جهان تشکیل می‌دهند.

اما یکی از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی مالزی همین جنگل‌های مانگرو است. مانگروهای مالزی و هند از نظر گیاهی غنی‌ترین گروه مانگروها و بزرگ‌ترین جنگل‌های مانگرو در دنیا به حساب می‌آیند. 

جنگل‌های مانگرو1394/05/21 | کد مطلب: 2928
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


 • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
حمیده درستی
1394/10/26 13:07
سلام با تشکر از گروه دالاهو امیدوارم پیروز و سربلند باشید ببخشید من یه سوال داشتم من می خواستم با گروه دالاهو عید برم مالزی اما من تنها هستم می خواستم بدونم اینطوری بهم خوش می گذره اخه من دوستی ندارم که من همراهی کنه .با تشکر از راهنمایی شما
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1394/10/27 10:27
با عرض سلام و درود
تنهایی هیچگاه ملاک آن نیست تا شما از سفر لذت نبرید و خاصیت گروه همین است. در سفر همسفران بسیار به هم نزدیک می‌شوند که گاه سال‌ها این دوستی ادامه می‌یابد. نمونه‌ این دوستی‌ها را در تور نپال نوروز 94 شاهد بوده‌ایم.
آرش شادلو
1394/05/25 12:35
مالزی ویزا می‌خواد؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1394/05/25 13:50
خیر. ورود به مالزی رایگان و بدون ویزاست. فقط در صورت تمایل به اقامت بیش از ۲ هفته در مالزی، بایستی ویزا دریافت کنید
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.