تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

مادر خرج باشید اما با Split Wise!

 مادر خرج بودن اصطلاحی است که در میان ما ایرانیان جا افتاده و یکی از حساس‌ترین وظایفی است که هر کسی به راحتی قبولش نمی‌کند. بیشتر ما این وظیفه‌ی بغرنج را در برهه‌ای از زندگی‌مان بر عهده داشته‌ایم و همیشه به هنگام انجام دادنش و در اصطلاح حساب و کتاب کردن هزینه‌ها با سختی‌هایی مواجه شدیم.

برایتان پیش آمده که در زندگی خوابگاهی و یا در سفرهای دوستانه و فامیلی‌تان مخارج سفر را به عهده داشته باشید و در اصطلاح "مادر خرج" باشید اما بعد از اینکه در پایان روز و مسافرتتان تصمیم گرفتید که هزینه‌ها را حساب کنید متوجه می‌شوید که بعضی از مبالغی که هزینه کرده‌اید یادتان رفته و در کل زمان زیادی می‌برد تا بتوانید دخل و خرج سفرتان را حساب کنید؟ شاید حتی برایتان پیش آمده که بعد از پایان حساب و کتاب، از طرف همراهانتان پول کمی به شما برگردد و شما با خودتان عهد ببندید که از این به بعد دیگر مادر خرج نباشید؟! این بار با اپلیکیشن Split Wise کارتان راحت انجام می‌شود و می‌توانید با خیالی آسوده این وظیفه‌ی سنگین را بر عهده بگیرید. فقط کافی است هربار که مبلغی را خرج کردید در این برنامه وارد کنید تا خودش حسابداری کار را بر عهده بگیرد.

اپلیکیشن Split Wise برنامه‌ای برای مدیریت حساب و پول در خانه، خوابگاه و سفر است. بسته به اینکه شما در کجا و در چه محیطی هستید می‌توانید مخارج هزینه شده را در این اپلیکیشن وارد کنید و دیگر احتیاجی نباشد که کاغذی جلوی خودتان بگذارید و با ماشین حساب به جان هزینه‌ها و تقسیم کردن مبالغ بیفتید.

 

چطور از این برنامه استفاده کنم؟

اولین کاری که انجام می‌دهید، نصب برنامه بر روی تلفن هوشمندتان است. با وارد کردن ایمیل خود در برنامه، حساب کاربری جدیدی درست کنید و از کسانی که با شما در هزینه‌ها شریک هستند بخواهید که آن‌ها هم این برنامه را دانلود و بر روی گوشی خودشان نصب کنند.

 

اسپلیت وایز

برای اینکه گروه جدیدی ایجاد کنید کافی است بر روی Start a new group بزنید و متناسب با جایی که هستید مثل آپارتمان، خانه و یا سفر برای گروهتان اسم بگذارید.

 

نسخه تحت وب اسپیلت وایز

خوشبختانه نسخه‌ی تحت وب این برنامه هم بر روی سایت Split Wise موجود است و می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

استفاده از این نرم‌افزار اصلا پیچیده نیست و به سادگی می‌توانید از آن استفاده کنید. بعد از ایجاد گروه و اضافه کردن دوستانتان، حالا کار اصلی‌تان شروع می‌شود. حتی شما می‌توانید کوچک‌ترین هزینه‌ای که کرده‌اید را در لیست مخارج گروه وارد کنید و به سرعت سایر دوستانی که در گروه هستند متوجه‌ی اضافه شدن مبلغ می‌شوند.

تا اینجای کار شاید بگویید خب این اپلیکیشن چه فرقی با نوشتن دستی روی کاغذ دارد؟ اما تفاوت اساسی همین‌جا مشخص می‌شود. به محض اینکه شما مبلغی را وارد کنید و البته این اپلیکیشن این اختیار را به شما داده است که اسمی هم برای خرجی که کرده‌اید قرار دهید، به طور خودکار و خیلی سریع مبلغ اضافه شده بین سایر اعضای گروه تقسیم می‌شود و سهم هرکسی مشخص می‌شود که باید چقدر به شما پرداخت کند. البته شما می‌توانید به صورت دستی هم تعیین کنید که هرکس چه مقدار مبلغی به حساب بدهکاری‌اش نوشته شود. بنابراین دیگر لازم نیست ماشین حساب به دست بگیرید و جمع و تقسیم کنید. برای اینکه بخواهید صورت‌حساب را و یا چیزی که در این اپلیکیشن به عنوان bill شناخته می‌شود، وارد کنید می‌توانید تاریخ پرداخت را بر روی جدول مشخص کنید و یا اینکه عکسی هم رسید و یا چیزی که خریده‌اید بگیرید و قرار دهید.

 

split wise

ویژگی دیگری که باعث تمایز این اپلیکیشن نسبت به دیگر برنامه‌ها می‌شود، انتخاب پول رایج ایران یعنی ریال(IRR) برای ثبت هزینه‌هایتان است.

 

در بخش Group balances می‌توانید مقدار پولی که به صورت کلی بین اعضا رد و بدل می‌شود را ببینید. حتی از گزینه‌ی Remind هم برای یادآوری به دوستتان استفاده کنید تا یادش بماند که باید به شما مبلغی را پس بدهد. حالا شاید بپرسید که خب اگر ما چیزی نخریده باشیم و به اصطلاح پول دستی به یکی از دوستانمان داده باشیم، آنوقت چطور می‌توانیم آن پول را جداگانه برای حسابش، لحاظ کنیم؟ در این صورت شما باید در قسمت Settle up، گزینه‌ی More options، مشخص کنید که چه کسی مبلغ را پرداخت کرده و البته دریافت کننده‌ی مبلغ را هم می‌توانید انتخاب کنید.

 

اسپلیت

در این قسمت شما می‌توانید بده بستان شخصی‌تان را به دوستتان حساب کنید.

 

split wise

هر کسی می‌تواند در گروهی که عضوش است هزینه‌هایی که خرج کرده است را وارد کند و باز هم به صورت خودکار، مبلغ بین افراد تقسیم می‌شود.

 

پس این‌ بار که خواستید به سفر بروید و یا مسئولیت خرید اقلام خانه به عهده‌ی شما گذاشته شد، دیگر لازم نیست که نگران نباشید. همان لحظه‌ای که چیزی خریدید و مبلغی پرداخت کردید، در اپلیکیشن Split Wise مبلغ را وارد کنید. وارد کردن صورت‌حساب در همان لحظه دو مزیت دارد، هم اینکه دیگر یادتان نمی‌رود چقدر خرید کرده‌اید و هم در آخر کار راحت‌تر و سریع‎تر می‌توانید حساب و کتاب کنید و همچنین یک مزیت دیگر این اپلیکیشن این است که به دوستانتان از طریق ایمیل گوشزد می‌کند که بدهی‌شان را پرداخت کنند.

 

 1395/08/29 | کد مطلب: 3581
برچسب‌ها: تکنولوژی سفر
شیما تیموری
یک باستان‌شناس با کلی علاقمندی؛ سفر، موسیقی، حیوانات، کتاب و...

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.